S Alžbětou v nové funkci se Philip snaží prosadit si alespoň nějakou moc rozhodovat. Churchill chce korunovaci odložit. Přijíždí zkompromitovaný bratr krále Jiřího. (Netflix)

Kaka

Opět velmi dobře vyobrazené zákulisí královské rodiny a tentokrát i nejvyšší politiky, které se kolem ní řeší. Nestane se žádná velká události, ale  i tak se pořád něco děje. ()

Eleanor05

Ano, je tak příšerně těžké, být bohatý a nemuset pracovat jen proto, že jste se narodili do správné rodiny. A krom toho je tak strašně těžké být mladý, zdravý a mít zdravého manžela a zdravé a šťastné děti. Je to otrava muset se nastěhovat do paláce, když jste chtěli bydlet v drahém domku. Proto se koneckonců celou historii lidstva lidé prali o moc a chtěli se stát vládci. Protože je to tak strašné. ()

ALIENka_

Tenhle seriál je nová závislost. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakýho zapálence do britský královský rodiny, ale saakra je to dost zajímavý. Něco mezi House of Cards a Game of Thrones (ještě když byly oba dobrý). Akorát doufám, že se Koruna nevydá jejich cestou. Mám víru, že to Netflix nepodělá (jako už hodně věcí předtím). Každopádně nechápu, co král abdikátor, jak se odstěhoval do Ameriky (na zapamatování všech jmen mi dejte ještě pár dílů), čeká. Doslova utekl před povinnostmi, ale prachy? To joo, to by chtěl. Ale královský povinnosti? To už mu nevoní. Nemůžu vinit královskou rodinu za to, že se k němu chová jako k vyvrhelovi, když se na ně takhle zákeřně vysral. A ještě je pomlouvá. A už jsem zmínila, že tenhle seriál dokáže udělat neskutečný drama i z vybírání jména? Protože o tom byl prakticky celej díl. O jménech a rodinných domech. A mně to vtáhlo, jako kdyby řešili trojitou vraždu, to jsem neviděla toto. Hodnocení: skvělé, úžasné/10 ()

vydumnica

Na tomto seriáli je super, že sa človek stále niečo nové z histórie dozvie...Mohlo by vas tiež zaujímať: (info z webu). V tejto časti prichádza k sporu medzi Philipom a kráľovnou Alžbetou o tom, aké budú mať priezvisko. Od roku 1917 britskí monarchovia majú priezvisko, no väčšinou ho nepoužívajú. Alžbeta Windsor sa po svadbe volala Mountbatten po Philipovi a tomu sa podľa reportérky Guardianu skutočne nepáčilo, že by sa to malo zmeniť. Dva mesiace po svadbe však prijala späť svoje pôvodné meno Windsor. V roku 1960 sa manželia dohodli, že kým ich deti zostanú súčasťou šľachtického rodu Windsorovcov, ich priezvisko bude Mountbatten-Windsor. Na scénu tiež prichádza bývalý kráľ a čierna ovca rodiny Eduard VIII. (už známy ako vojvoda z Windsoru), ktorý sa v roku 1936 vzdal koruny, pretože si chcel za manželku vziať dvakrát rozvedenú Američanku. Z krajiny po abdikácii odišiel. Seriál ukazuje, že voči príbuzným používa ostrý slovník. „Bojím sa, že v jej žilách bol vždy ľad, ako je teraz po jej smrti,“ napísal aj v skutočnosti o svojej zosnulej matke. Je pravda aj to, že členov rodiny volal nelichotivými prezývkami. Jeho švagriná Kráľovná matka bola sušienka (Cookie). Kráľovnú Alžbetu zasa prezýval Shirley Temple podľa americkej detskej hereckej hviezdy z 30. rokov, ktorá mala kučeravé vlasy (mimochodom, v rokoch 1989 až 1992 bola veľvyslankyňou v Československu). Svoju prezývku mal aj Winston Churchill. Vojvoda z Windsoru so ženou ho volali Plačko (Baby Cry). Nie je však pravda, že by vojvoda z Windsoru potreboval povolenie na vstup do Británie od kráľovského dvora. Kráľovná Alžbeta si ani nepýtala radu od svojho rodinou odvrhnutého strýka. ()

Remivsremi

Scény mezi královnou a Churchillem jsou plné energie. Na jedné straně, jeden z nejslavnějších politiků, který celý život vykonával státní funkci, chce předat své nepřeberné zkušenosti nové panovnici s tím, aby sloužila zemi s co největšími kompetencemi. Na druhé straně, nezkušená, přesto horlivá a jak se zdá, vhodná královna, která veškeré informace musí teprve vstřebat a sama se přesvědčit, jaké jsou pro ní ty nejvhodnější. 80% ()