Koruna

• Veľká Británia The Crown
Veľká Británia, (2016–2023), 55 h (Minutáž: 39–72 min)

Tvorcovia:

Peter Morgan

Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton, Matt Smith, Tobias Menzies, Jonathan Pryce, Vanessa Kirby, Helena Bonham Carter, Lesley Manville, Josh O'Connor (viac)

Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století. (Netflix)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (28)

Série 1 (2016) (S01)

ZA CELOOUUU první sérii dávám plný počet . Podle mého názoru vynikajííícíííí ! A ten co hrál toho W. CHurchilla -perfekto . A samozřejmě skvělá Claire Foy . Výborné kulisy, hudba , kostýmy a herecké výkony vlastně všech herců .Kdo nevěděl o mladé královně skoro nic , tak se dověděl mnoho zajímavého , včetně mne . Po dlouhé době seriál , na který se člověk až vysloveně neskutečně těší . Tedy kromě pár blbečků a debilů , sorry , co tomuhle dali odpad . Nechápu . ()

Série 2 (2017) (S02)

DÍKY výtečnému výkonu CLAIRE FOY , měla druhá série opět vysokou úrovenˇ . CHyběl mi tam CHurchill ,ale co se dalo dělat . Nikdo neví , co byla fikce , tedy kromě královny a Philippa , a co skutečnost . Bylo zde několik solidních dílů a něco jen lehce ve stínu . Celkově je třeba uznat , že tato série rozhodně nezklamala . VE třetí a čtvrté sérii již nehraje Claire a tudíž mám velké obavy , že hodnocení půjde rapidně dolů . No uvidíme . Ovšem první dvě řady nastavily latˇku hooodně vysoko . ()

Série 3 (2019) (S03)

TAK závěr patřil Margaret , která neměla lehký život . Celkově hodnotím celou sérii * * *a půl . Stále mi nějak vadí ta Olivia v roli královny a vůbec mi nesedí princ CHarles jako následník trůnu . Těším se na Dianu , kterou trošku tak nějak známe a obohatí čtvrtou řadu . . Jinak lokace , kostýmy , hudba stále výborné . Musím uznat , že jako seriál je stále skvělý . ()

Olding (2019) (S03E01)

Výměna hlavních herců je úplně špatně . NECHÁPU . Tahle nová představitelka královny nemá šarm , noblesu a krásu už vůbec ne .Vypadá stále naštvaně až nasr…, sorry , je nevýrazná , bez sebemenšího charizmatu . Prostě prúšvih na celééé čáře , Jak mohli TAKHLE změnit původní královnu , která je vlastně , asi dva nebo tři roky po Kennedyho smrti ??? I díl s novým premiérem dosti slabý . Zatím je to průůůůs...r . ()

Margaretologie (2019) (S03E02)

KDYŽ VRÁNA K VRÁNĚ SEDNE , tak jsou i love . Tedy peníze . ()

Aberfan (2019) (S03E03)

A plakal jsi ?? To tedy byla divná otázka na manžela královny . Je to tragédie ta událost co se stala , ovšem královna je mimo realitu , tedy v tomto díle . Pak to sice napraví , ale mé sympatie k této představitelce značně ochladly . I tak musím dát * * * * tomuhle dílu . ()

Tywysog Cymru (2019) (S03E06)

Tak konečně něco o tééém CHarlesovi . Dobrá práce . Ovšem hlavní představitelka mi je stááále nesympatická . ()

Měsíční prach (2019) (S03E07)

JO to znám. Máte od někoho nějaká očekávání a přijde opak . Nějak jsem Philipovi rozuměl . Dobrý díl . ()

Série 4 (2020) (S04)

Ten princ CHarles byl vlastně chudák . Dotlačili jej k snˇatku s Dianou , k níž necítil téměř žádný cit . Nevím do jaké míry je to všechno fikce a do jaké míry pravda , ale bylo mi jí velice líto , tedy Diany . Byla to Čistá , Otevřená duše a hlavně LIDSKÁ jako jediná v té famííílii .To její zvr…, tedy nevolnost žaludeční - drsnééé . A tak jsem vlastně trochu čekal , že celá tato série končí nějak neobvykle , a taky že jo , fotem u vánočního stromku , kde Diana stojí na konci řady a vlastně pláče . SÍÍÍÍLA . Jinak Gilian jako Železná lady dost dobré . Závěrečná scéna kdy jí předává řád - dojemné . To ovšem nic nemění na skutečnosti , že se mi tam Colman nějak nehodila . To je zřejmě jen můj problém , tedy včetně asi dalších desítek , možná i stovek jiných lidí . Za Emmu C . , jenž hrála Dianu hvězdu navíc . Takže celkově tato série * * * * a půl . ()

Syndrom královny Viktorie (2022) (S05E01)

TĚŽKOPÁÁÁDNÝ   rozjezd  .  Staunton     a West   se  na  ty  roli  vůbec  nehodí . Příběh  o  opravě  lodě  či  obrovské  jachty  a  intrika  Charlese  proti  královně .  Tento  díl  jednoznačně  zklamáníííí.  Uvidím  co  bude  dál . ()

Systém (2022) (S05E02)

Zatím  stále  slabé . Opravila  se  bryčka  a  pak  se  jeli  projet .  A  do  toho  se tiskne  kniha  o Dianě . ()

Mou Mou (2022) (S05E03)

Celkem  až  zbytečný   díl  . ()

Přípravy na budoucnost (2022) (S05E05)

TAAAAK     s  tím  Tampax   celkem  síla .  Novináři  jsou ,  někteří ,  pěkná  sebranka .  Ale  zase  mluvit  do  telefonu  své  soukromé   pocity ,  v  tomto  případě  ,  je  k  zamyšlení .    HLAVNĚ  V  TÉHLE   RODINĚ .  no ,  zvláááštní  díl  . ()

Ipaťjevův dům (2022) (S05E06)

HROZNÉÉÉ bylo ,     jak  je  všechny  povraždili .  Šííílenéééé!!!  A  mužik  se  předvedl  ve  své  celé  kráse .  A  nic  se  na  tom  ,  zřejmě   ,  nezměnilo   ,  až  do  dnešních   časů . Na  tu  královnu  a  jeho  chotě   si  ,  stááále ,  nějak  nemohu   zvyknout .  Ale  ten  J.  Major   se  povedl . ()

Na území nikoho (2022) (S05E07)

NĚKTEŘÍ   novináři  to  je  sebranka . Občas   vymýšlí  různé  lsti ,  aby  dostali  co  chtěli . Nicméně  musím  říci ,  že  tento  díl  je  za  plný  počet  . Part  Diany  skvěle   rozehrán . I  bratr  byl   opravdu  dobrej . Záběry  z  nemocnice  ,  kdy  si  Diana  povídá  s  nemocnými  až  dojemné . A  pak  ten  doktor  a  návštěva  kina . Musím  říci  ,   dost  povedený  díl . ()

Střelný prach (2022) (S05E08)

Tento  díl  za  plný  počet .  Skvěle  zahraná  Diana  v  jejím  jedinečném   rozhovoru .  Jen  ti  novináři  udělají  cokoliv  nepěkného   ,  aby  dostali  co  chtěli .  Bylo  mi  z  toho  poněkud  nevolno . Ale  tak  to  chodí  v  tomto  světě  . Chudák  princ  W.  má  s  tím  starosti . Jěště  ,  že  je  tu  babička  a  její  nové  satelity . Zatím  ,  asi  nejlepšíííí    díl . ()

Pár č. 31 (2022) (S05E09)

Tak  špatné  to  nebylo  ,  jen  mi  tam  nějak  vadilo ,  že  tam  byly  i  ty  další  rozvody . Možná ,  asi  jako  kontrast  k  tomu  rozvodu  č.31 . Ten  rozhovor  Diany  s  Charlesem  takové  překvapení  ,  tedy  tak  do  poloviny , asi  do  vaječiny ,  než  zase  a  opět  chytil  princ  nerva . Chudák  Diana .  Neměla  to  vůbec  v  té  rodině  jednoduché . Tak  dám  * * * a půůůl * . ()

Vyřazené z provozu (2022) (S05E10)

ZÁVĚR  celé  série  poněkud  slabší . Nastupuje  rodina  Al  Fayedů ,  snad  to  píšu  dobře ,  kdy  sledujeme  mladého  s  jeho  modelkou  a  rozhovor  otce  se  synem  v  luxus  restaurantu . Pak  trochu  baletu  a  znovu  posez  ,  to  už  otec  s chotí  a  Dianou ,  a  to  opět   v  restauraci . Závěr  je  otevřený   a  my  již  víme ,  jak  to  všechno  potom  tragicky  dopadlo .   A  tam  sehraje  Blair  svou  velkou  roli . Vypadá  to ,  tudíž ,   na  šestou  sérii . Tedy   asi . Tak  uvidíme . ()

Série 6 (2023) (S06)

Každý  díl  byl  něčím  zajímavý  a  přínosný  .  Celá  série  se  v  podstatě   VYDAŘILA   a  nezklamala  ,  až  na  pár  ,  nebo  i  víc rozličných  podivných   drobností  a  zvolených  herců  .  Ale   to  je   již  možná  nepodstatné  .  Důležité  je  ,  že  se  tato  šestá  řada  natočila  a  dala  hold  královně  Alžbětě  II  ,   která  byla  velká  osobnost   světového  formátu .   Čest  její   památce  a  obrovský  RESPEKT  !! ()

Persona non grata (2023) (S06E01)

ASI   takhle .  Úvod  v  Paříži  nečekaný  .  Jinak  Kamila  měla   narozeniny   , no  a  sním  spojený   větší  večírek ,   a  Diana  tudíž   jela  s  klukama   k  vodě  . Výlet  spískal  starý  Al-Fayed .  Děti  ,  co  jsou  na  jachtě , radostně   skáčou  do  moře  a  známost  mladého  Al - Fayeda  je  na  prášky . Fotografové   na  člunech ,  číhající  na  pěkný  záběr ,  je  pěkná  pakáž  .  Tak  chápu  ,  že  je  to  úvodní  díl  šesté  sady .  Nějak  už  to  není   ono  ,  zatím .  Proto  za  mne  * * a půl . Snad  se  to  nějak   rozjede  . ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

03.11.2023

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry