Martin Bashir z BBC dělá všechno možné, aby se domohl rozhovoru s Dianou. Osamělá princezna mezitím najde záchytný bod a pochopení v londýnské nemocnici. (Netflix)

ALIENka_

S potěšením oznamuju, že se pátá série (snad) obrací k lepšímu. Když jsem zjistila, že se sedmej díl zase zaměří na Dianu, už jsem se chystala pustit si něco jinýho, protože díly o Dianě a Charlesovi zatím nebyly moc k pokukání. Tentokrát si na nás ale připravili spiknutí MI5, což přinejmenším zní zajímavě a jsem docela zvědavá, kam tuhle dějovou linku dotáhnou. Dianin novej nápadník doktor Khan je sympaťák, ale porovnávat královskou rodinu s pákistánskou kulturou a přirovnávat svýho přítele k žábě je trochu divný. Jako by Diana chtěla bejt za každou cenu oběť, což je na jednu stranu asi pochopitelný po tom, co si prožila, ale někdy fakt dramatizuje každou blbost. A Charles to samý. Oni se hledali, až se našli. Hodnocení: to bude zase skandál/10 ()

Kaka

Další epizoda která se zaměřuje na Dianu, ovšem je to stále ta stejná písnička. Pikle novinářů, odposlechy, paparazzi a jedna dost zvláštní, až úsměvná romance. Tady mám pocit, že pětka ztrácí dech, tempo a primárně "stavební materiál". ()

fafejt001

NĚKTEŘÍ   novináři  to  je  sebranka . Občas   vymýšlí  různé  lsti ,  aby  dostali  co  chtěli . Nicméně  musím  říci ,  že  tento  díl  je  za  plný  počet  . Part  Diany  skvěle   rozehrán . I  bratr  byl   opravdu  dobrej . Záběry  z  nemocnice  ,  kdy  si  Diana  povídá  s  nemocnými  až  dojemné . A  pak  ten  doktor  a  návštěva  kina . Musím  říci  ,   dost  povedený  díl . ()

vydumnica

Skvelá epizóda a to vďaka Elizabeth Debicki, na ktorú si už pomaly zvykám. V niektorých momentoch tu naozaj vyzerá ako princezná Diana. Pochvalu si zaslúži aj Lesley Manville, aj keď tu nedostáva veľa priestoru, dokazuje, čo v nej je a ako princezná Margaret je perfektná. Imelda Staunton ma zatiaľ neohúrila. ()

Skrivan

Po epizodě o Charlesovi tu máme epizodu věnovanou Dianě. Výborně se tu pracuje s jejími pocity, myšlenkami i paranoiami, vše působí naprosto přirozeně a uvěřitelně a divák se do postav dokáže skvěle vcítit. ()