Premiérka Thatcherová má problémy a musí o svoji pozici tvrdě bojovat. Po dalších trablech v manželství si Charles začíná myslet, že by se s Dianou měli rozejít. (Netflix)

ALIENka_

To je snad poprvé, co vidíme Thatcherovou, jak se složí pod váhou všeho, co se děje a jak se proti ní všichni postavili. Po tom, co se takhle nezhroutila, ani když se jí ztratil oblíbenej syn, je to silnej moment. Thatcherový se nedivím, já bych se složila už dávno (proto jsem si nepodepsala svůj vlastní ortel a nešla do politiky), a (politika stranou) všechna čest, že odešla v pravou chvíli. Ona a její manžel mi budou chybět. Charles a Diana je jedno velký drama. Je jasný, že ty dva nemají šanci, už se musí i spolu bavit přes právníky. Jako poslední kapka je Dianina obrovská oblíbenost a Charlesova láska ke Camille, která ví, že se jí nikdy nevyrovná. Musím jí nechat, že to vidí realisticky. Ona byla vždycky víc nohama na zemi než Charles. Hodnocení: konec, jak má bejt/10 ()

Kaka

Rychlý, dynamický a soustředěný poslední díl, který maximalizuje impact vyústění dvou klíčových událostí, o kterých čtvrtá série výhradně pojednává a to je toxický vztah Diany a Charlese a vláda Irony Lady Margaret Thatcher. ()

Anife

Tak přesně tohle bylo finále, které si velkolepá série zasloužila. Mrzí mě, že můžu dát jen pět hvězdiček, zaslouží si mnohem víc. Herecký koncert narvaný emocema, ať už mluvíme o Thatcherové, královně, Charlesovi s Dianou nebo Camille. Od začátku do konce jsme měla husinu a Phillipova závěrečná řeč tomu všemu nasadila Korunu. Zároveň jako fanoušek paní Parker Bowles oceňuji fakt, že tvůrci dali prostor i Camille a ukázali její pohled na věc, čím ji snad trochu očistili. Takhle to má vypadat, bravo všem. Jdu si tenhle díl pustit znova a nemůžu se dočkat další série, devadesátky byly pro královskou rodinu divočejší než osmdesátky. Jo, málem bych zapomněla - duo Colman & Anderson si zaslouží všechny ceny světa. ()

muti

Štvrtou sériou sa nadobro lúčime s Gillian Anderson v role Margaret Thatcher. Jej pád prišiel z vlastných radov a že tých bodnutí do chrbta bolo niekoľko. So slzou v oku ale so vztýčenou hlavou odchádza z úradu. Kráľovná vyťahuje klasickú kartu ničnerobenia a silnú premiérku nepodržala. Ten rád za xyz si mohla aj nechať, odchod bez slov bol na mieste. Charles opäť len kňú. ()

Necrotongue

Skvělé finále sezóny mi pokazil jen ten fakt, že v seriálu skončila Margaret Thatcher (potažmo Gillian Anderson). Už teď je mi jasné, že mi bude chybět. To, že byl hlavním tématem epizody vztah mezi Charlesem a Dianou, mi vůbec nevadilo (naopak), protože logicky nešlo o žádnou romantiku, spíš to bylo něco jako jemnější verze Války Roseových. ()