Různé státy začínají odsuzovat apartheid v Jihoafrické republice a mezi premiérkou Thatcherovou a Alžbětou vzrůstá napětí kvůli rozdílným názorům na uvalení sankcí. (Netflix)

Kaka

Bitva Královny a Iron Lady. Doposud nejostřejší, nejpřímější, ale taky docela vtipně natočená výměna názorů dvou silných žen a osobitých státnic. Jako sekundární se jeví twist ohledně novinového článku. ()

marhoul

Souboj děvčat v bahně par excellence! Gillian Anderson naprosto šílená! :)))))) Klobouk dolů před Olivií, která jí poskytuje správný prostor, přičemž taky jede svoje bomby. Perfektní podívaná. Vysoká herecká ()

Necrotongue

Chvílemi si říkám, jestli se ještě dívám na Korunu, nebo by se už mělo jednat o seriál Č. 10:-) Gillian Anderson si při každé své scéně uzurpuje veškerý prostor pro sebe, a mně to v žádném případě nevadí. Epizoda díky ní byla pěkně výživná, a to se počítá. ()

ALIENka_

Clare Foy je zpět! Sice jenom na pár minut, ale hned se mi zastesklo po mladý královně. Úvodní scéna, kdy se prolínají státy Commonwealthu, vypadala úžasně. A do toho mladá železná lady. Thatcherová nikdy nezklame. Zajímalo by mě, jestli palác někdy přizná, co si o jejím návrhu královna myslela. V tomhle případě by to nebylo na škodu. Něco jako apartheid by rozhodně nemělo existovat. Panovník má být sice apolitickej, ale někdy neuškodí říct svůj názor, hlavně když jde o takovou věc. Ale možná to je tím, že se v politice paláce vůbec nevyznám. ¯\_(ツ)_/¯ Hodnocení: prince Andrewa už nikdy nebudu vidět ve stejným světle/10 ()

Elio

48:1 prozatím považuji za nejlepší díl této série. 4. řada pokračuje s odhalováním nepříliš pěkných pravd, které britskou královskou rodinu staví do poněkud jiného světla. Jestli lidštějšího, nebo pragmatičtějšího, to už posuďte sami. Ale rozhodně se nedivím, že vyvolala takovou nevoli. Můžeme se jen domnívat, jak to celé bylo v souvislosti s oněmi novinovými články. Jedno je ovšem jisté: autorům se povedlo v této epizodě, konečně, vystavět v posledních minutách slušnou atmosféru rozčarování a osudovosti, na kterou jsem pořád čekala. 5 hvězd ()

Eire

Zrejme najlepšia epizóda série o tom ako 48 kmeňových náčelníkov s Babičkou nedokázalo poraziť jednu Železnú mužatku z čísla 10. Thatcher je teacher of Queen! Margaréta ukazuje svaly. 👩‍🔬👸...90%! ()

muti

Výborný stret žien na ktorý som dlho čakal. Kráľovná chce správnu vec kým Thatcher zastáva pozíciu silnej a sebestačnej Británie. Kráľovná leakne tlači spor a oheň je na streche. Škoda, ze si to odnáša ten najnevinnejsi asistent, na jeho mieste idem do redakcie a poskytnem exkluzívny rozhovor a tučnou prémiou. Anyway, vďaka sankciám padol celý Apartheid aj keď to niečo stálo. Dnes taktiež mnohí zastávajú názor, že sankcie proti Putinovi budú škodiť len nám. História sa opakuje... ()

JB001

Tato epizoda mne přímo nadchla. Holky si to rozdaly na férovku, ale pro mne je vítězkou Margaret potažmo Gillian. Nejenom proto, že s myšlením, názory a postoji Margaret Thatcherové souhlasím, ale klobouk dolů před hereckým výkonem Gillian Anderson. ()