Královna Alžběta si dělá starosti. V době protimonarchistických nálad a spekulací o jeho napojení na KGB se stává premiérem lídr labouristů Harold Wilson. (Netflix)

ALIENka_

Nová doba, nová královna. I přesto, že si budu těžko zvykat na starší královnu (Clare Foy je prostě nenahraditelná), se mi líbí, jak to udělali (přechod s fotkama se opravdu povedl). Zároveň je to dobrej způsob, jak ukázat, že doba se změnila a děti dospěly. Ale stejně mi bude starý obsazení ještě chvíli chybět, i když nový nevypadá vůbec špatně. Třeba princezna Margaret, její manžel a princ Philip se hodně povedli. Nová doba si žádá i novýho premiéra, kterej je mimo jiné podezřelej ze špionáže pro starý známý SSSR, ale nakonec se ukáže, že to byl úplně někdo jinej, a to sice chlápek od obrazů. A Wilsonova audience s královnou byla tak trapně vtipná, když nevěděl, jestli si dát nohu přes nohu nebo ne. Nebyla bych na tom o nic líp, co vám budu povídat. Hodnocení: vzhůru do šedesátek/10 ()

vydumnica

To čo má byť?!!! OK, vedela som, že v Season 3 Olivia Colman vystrieda Claire Foy, ale hneď v prvej minúte som bola v šoku!!! Píše sa rok 1964, čiže rok po smrti JFK, kedy hrala ešte Claire Foy mladú kráľovnu a zrazu za jeden rok zostarne tak, že vyzerá na 50?!!! Som úplne v šoku. Elizabeth mala vtedy 38 rokov, Olivia Colman vyzerá na 50! A okrem toho, za dve série si človek zvykne pozerať do modrých očí Claire Foy (a takisto aj Phillip mal výrazne modré oči!!!) a nahradia ju tmavookou herečkou. To prečo? Nemohli len namaskovať Claire Foy? Som sklamaná! Keby sa aspoň trošku podobali. The Crown som si obľúbila a chcem pozerať ďalej, ale už to bude iné. Ani Helena Bonham Carter sa mi nepáči ako náhrada za Vanessu Kirby, vzhľadovo je úplne iná a vyzerá byť aj o 20cm nižšia, na druhej strane, možno je viac podobná skutočnej Margaret. Budem si musieť zvyknúť, čo už, seriál je stále kvalitný,  nepoľavili nikde, takže nemôžem byť až taká kritická, ale za túto politickú "špionážnu" a "umeleckú" epizódku dávam len 3*. ()

Macinkacz

Přeobsazení není můj šálek kávy, i když jsem o něm samozřejmě věděla dopředu. Nejvíc mi tedy kupodivu vadí přeobsazení Filipa , královny matky a Margaret. Helena Bonham Carter je vskutku skvělá herečka, ale já si nemůžu pomoct, mě na tu roli nesedí. Olivia Colman na mě působí trochu komicky. Claire Foy měla určitou důstojnost a vypracovala se během těch dvou serii temer k dokonalosti a já ji baštila každý její pohled. Vidím ovšem v Olivii jistý potenciál, takže věřím, že za pár dílu bude take skvělá. Co mi vadí, je dabing (ano koukám na to v českém znění) , kdybych ovšem věděla, že ten dabing ve třetí sérii bude tak hrozný, tak na to od začátku koukám v originále.  Dialogy trochu nuda, tenhle díl zachránila akorát smutná událost v podobě úmrtí CH.W. a odhalení špiona.  Doufám, že na tom budou další díly o kus lépe. ()

kolly13

Čysto vylekaná venkovská selka s korunou se přeobsadila za chladnou můru, s korunou. Nesympatická (ale možná blíže skutečnosti) královna dál politikaří se svým manželem, který lavíruje mezi diváckým sympatií a odmítnutím. Ale především, ztratila se šťáva, energie, ta esence, která přes politiku táhla předchozí série. ()

MoiJe

So zmenou hercou som počítala dopredu. Nepočítala som ale s tým, ako málo sympatickí mi budú. Zvlášť kráľovná, z rezervovanej poctivej mladej kráľovnej je z epizódy na epizódu protivná a zďaleka nie tak rezervovaná panička. Možno to tak skutočne bolo, netuším, no pre mňa to znamená stratu záujmu o jej pokračovanie jej osudov. ()