Cestovatelia v čase

USA, (2016–2018), 20 h 4 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke, Shawn Ryan

Hudba:

Robert Duncan

Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Matt Frewer, Goran Višnjič, Sakina Jaffrey, Paterson Joseph, Claudia Doumit, Hiro Kanagawa, Aiden Longworth (viac)

Netradiční hrdinovia majú pred sebou najväčšiu výzvu svojho života: prenasledovať tajomnú skupinu kriminálnikov naprieč rôznymi časovými obdobiami. Budú rovno uprostred prelomových momentov histórie, ktoré sa zločinci snažia zvrátiť a tak zmeniť ďalší osud ľudstva. (TV Dajto)

Pajky3

1. série Letošní rok byl cestováním časem nabitý. A Timeless patří k tomu nejpovedenějšímu, co se urodilo. Lákalo mě na něm hned od začátku právě samotné téma. To, že se mi líbilo obsazení a trailer, byl pak velmi příjemný bonus. Na Abigail Spencer bych se koukal asi kdekoliv (fanoušci Suits pochopí), ale kromě ní je tu pár dalších herců, kteří už mi byli sympatičtí jinde, takže za mě je obsazení jeden ze silných článků seriálu. K tomu připočtu cestování časem, které je mým oblíbeným tématem, a bylo jasno – tohle půjde. První série mě bavila a jednotlivé epizody byly zábavné. Škoda je, že hlavní záporák nebyl tak zajímavý, jak se na první pohled zdálo. Trochu jsou doufal, že je bude nutit dělat špatné věci, aby zachovali budoucnost, ale on měl jen jeden cíl a ve finále si ho ještě nechal vymluvit. To je podle mě neomluvitelná škoda. Ale postavy jsou zajímavé, akce dostačující a závěrečný zvrat slibný. Uvidíme, jestli přijde druhá řada. 2. série Seriál přežil vlastní smrt a vrátil se s druhou sérií a novým záporáky. Nebo spíš zaměřil pozornost na ty záporáky, co byly odhaleni, že stojí v pozadí všeho. Takže místo Flynna jde tým i za jeho pomoci po Rittenhousu. Škoda jen, že tentokrát už to na nepřežití nevypadá, protože tým je fajn a jeho cestování bylo zajímavé. Ale rozhodně nepřišel uzavřený konec a to mě mrzí. Vánoční speciál Závěrečný dvojdíl je pak jedna z těch chvil, kdy jste rádi, že existují fanoušci, kteří si dokáží takové věci vymodlit. Speciál dodaný po předčasném ukončení seriálu. Skvělé zakončení a rozloučení za které se sluší poděkovat. ()

carly

V niektorých momentoch to držia maximálne sympatické postavy a úžasné herecké výkony. Ale väčšinou je to zaujímavý pohľad na americkú históriu a trochu strašidelný pohľad na to, čo niektorí ľudia považujú za ideálny svet. Mimo toho, že na svetlo vyťahujú mnohé postavy, na ktoré by história radšej zabudla, to má aj pridaný bonus, keď vidíme postavy fangirl, keď stretnú svoje idoly. ()

kenkaku

Řada #1: Timeless má neskutečný potenciál, se kterým se zacházelo dost hloupě. Tak moc, že na to seriál dojel. Schéma "takhle to bylo" vs "takhle to upravíme+tohle je následek" měl přesně ten úder, který jsem čekal. Bohužel vydržel jen dvě epizody a pak se začalo spekulovat jak sérii natáhnout. Vše má totiž několik podstatných děr: 1) proč prostě nehopnout do minulosti a zařídit, aby se Flynn vůbec nenarodil? (vzor Terminátor). 2) proč prostě z "chodícího archivu" (epizoda šest) nedostat jméno "praotce Rittenhouse" a bylo by po problému? 3) jak se Flynn dostal k tomu debilnímu deníku? A tak by se dalo pokračovat. Celé je to postě zbytečně komplikovaně nafouknuté a díky tomu se potápí pod vlastní logikou. Řada #2: Řada #1: druhá řada trochu míchá karty, ale upřimně? přehání to. vše je zbytečně překombinované a díky tomu byl i seriál předčasně ukončen (a dvěma narychlo dotočenýma epizodama doklepnut). Fenomenální potenciál opravdu nebyl využit... ()

Arsenal83

Trochu sklamanie. A pritom tak náramná téma ako je cestovanie v čase sa snáď ani nedá skaziť. Príbehy sú občasne zaujímavé, aby to zase pravidelne spadlo do priemeru. Točia sa tam akoby v kruhu, pointa je slabšia, pozitívom je aspoň korenie historických udalostí. Seriálova herečka Abigail Spencer je hádam najväčším negatívom. Nielen je slabá, ale s tým kilovým nánosom make upu i trochu mimo misu. ()

jh666

Timeless je typickým příkladem oddychové sfi-fi. Nahlédnutí do historie jsou fajn, i když bych ocenil víc výletů mimo USA, hlavní herecké trio je celkem sympatické a dobře spolu funguje, pak tu máme padoucha, kterého je vám občas docela líto a pak samozřejmě tajnou organizaci, která stojí za vším zlým. Když to teď čtu, zní to jako strašné klišé, ale kouká se na to fajn. 70 % ()

• Během úvodní znělky každého dílu se v posledních čtyřech písmenech názvu Timeless objeví rok, do kterého bude tým cestovat. (Pria)
  • Stanice NBC, na které se seriál vysílá, se dostala do soudního sporu s tvůrci španělského seriálu El ministerio del tiempo (od r. 2015), kteří ji nařkli z plagiátorství. El ministerio del tiempo sleduje trojici hrdinů snažících se zachránit historii cestováním v čase. (Pria)