Żakovo vyprávění o vězeňské službě je jasným svědectvím o tom, jaká je jím zobrazovaná realita, svět obydlený zloduchy a desperáty, kteří jsou přece těmi „dobrými", přestože vypadají hrozivě. Snímek klade otázku, v jakém stavu jsou ti, v jejichž duchovním pojivu se usazuje smog našeho světa. Existenciální otázky však nezastiňují žánrové zasazení filmu, což je bezpochyby dobře. Żaka podle všeho zajímá otázka morální ambivalence bez ohledu na to, že jeho úvahy zaznívají mezi hlasitou střelbou a úderem pěstí. (Kino na hranici)

kenkaku

O filmu jsem si nic nepřečetl a bylo to dobře. Tím jak se postupně vykládají karty na stůl a přichází odpovědi (proč sakra chce ředitel jako velitele transportu zkrachovalo smažku co sotva stojí na nohou?) se stává film zajímavější a zajímavější. Bohužel na svůj strop narazí příliš brzo a do šedého průměru ho sráží hlavně (některé) groteskní postavy a příliš časté změny nálad/názorů postav. Ty otáčky o 180 prakticky z minuty na minutu mě iritovaly asi nejvíc. Díky tomu tomu to opravdu na 4 hvězdičky nemá. ()

srolyma

Výborný polský film s až hollywoodským potenciálem. Kdyby měl i hollywoodský rozpočet a tak o 30 minut delší stopáž na pořádné rozvinutí vedlejších dějových linií, byl bych spokojený ještě víc. Ale i tak je tenhle poměrně úsporný film o hodných a zlých policajtech a padouchovi, který není až takový padouch, prostě výborný. ()

Morholt

No nevim teda kdo nebo co je Kino na hranici, ale vím, že je se vým textem úplně mimo. Konwój je solidní jednohubka o eskortování jednoho nepohodlného vězně a během převozu se začne postupně odhalovat proč a komu mukl vadí. Takhle prosté to je. Žádných existenciálních blábolů se tudíž nemusíte obávat. Má to tempo, odpovídající dávku brutality, určitou přímočarost a solidní atmosféru. Možná by to mohlo být trochu akčnější, ale to je jen drobná vada na kráse. Seděli mi i herci, takže na konci vládla veliká spokojenost. 80% ()

luka4615

Režisér Maciej Žak v Konwóji umně rozvádí vtahující příběh o korupci, cti a svědomí způsobem, který mne téměř okamžitě pohltil. Není to dokonalý film, i zde se najde pár chybek, což je citelné zejména u pomalejšího startu či některých scénáristických "přešlapů", avšak tváří v tvář skvěle vyprofilovanému příběhu, postavám a dusivé realitě, to snímku rádi odpustíte a budete si plnými doušky užívat tuto polskou thrillerovou jízdu. Doufám tedy, že v brzké době uvidím i další povedené žánnrové kousky od tohoto režiséra. Skvělá práce! ()

misterz

Začiatok celkom rozpačitý, ale potom sa z toho vykľul celkom zaujímavý thriller na pozadí ktorého sa šikovným spôsobom spájali jednotlivé čriepky celého príbehu dohromady. No zišlo by sa trochu viac napätia a konfliktných situácií. Len samotný záver bol z tohto pohľadu celkom fajn. Slabší nadpriemer. 70/100 ()