Żakovo vyprávění o vězeňské službě je jasným svědectvím o tom, jaká je jím zobrazovaná realita, svět obydlený zloduchy a desperáty, kteří jsou přece těmi „dobrými", přestože vypadají hrozivě. Snímek klade otázku, v jakém stavu jsou ti, v jejichž duchovním pojivu se usazuje smog našeho světa. Existenciální otázky však nezastiňují žánrové zasazení filmu, což je bezpochyby dobře. Żaka podle všeho zajímá otázka morální ambivalence bez ohledu na to, že jeho úvahy zaznívají mezi hlasitou střelbou a úderem pěstí. (Kino na hranici)

srolyma

Výborný polský film s až hollywoodským potenciálem. Kdyby měl i hollywoodský rozpočet a tak o 30 minut delší stopáž na pořádné rozvinutí vedlejších dějových linií, byl bych spokojený ještě víc. Ale i tak je tenhle poměrně úsporný film o hodných a zlých policajtech a padouchovi, který není až takový padouch, prostě výborný. ()

kenkaku

O filmu jsem si nic nepřečetl a bylo to dobře. Tím jak se postupně vykládají karty na stůl a přichází odpovědi (proč sakra chce ředitel jako velitele transportu zkrachovalo smažku co sotva stojí na nohou?) se stává film zajímavější a zajímavější. Bohužel na svůj strop narazí příliš brzo a do šedého průměru ho sráží hlavně (některé) groteskní postavy a příliš časté změny nálad/názorů postav. Ty otáčky o 180 prakticky z minuty na minutu mě iritovaly asi nejvíc. Díky tomu tomu to opravdu na 4 hvězdičky nemá. ()

luka4615

Režisér Maciej Žak v Konwóji umně rozvádí vtahující příběh o korupci, cti a svědomí způsobem, který mne téměř okamžitě pohltil. Není to dokonalý film, i zde se najde pár chybek, což je citelné zejména u pomalejšího startu či některých scénáristických "přešlapů", avšak tváří v tvář skvěle vyprofilovanému příběhu, postavám a dusivé realitě, to snímku rádi odpustíte a budete si plnými doušky užívat tuto polskou thrillerovou jízdu. Doufám tedy, že v brzké době uvidím i další povedené žánnrové kousky od tohoto režiséra. Skvělá práce! ()

Flego

Solídna väzenská dráma, ale nie taká ako býva zvykom. Zaoberať sa existenciálnymi myšlienkami nechám na hnidopichov, ktorý uvidia aj v hovne silný art. Snímok Macieja Žaka je tvrdým a nekompromisným filmom o transporte vraha za prítomnosti bacharov... Hoci je úvod trochu neprehľadný, ak sa príbeh rozbehne, ide na plné obrátky. Postupne sa nám otvárajú skutočnosti z minulosti a dotvárajú motívy zainteresovaných. Film nie je dokonalý, ale poľský film opäť presvedčil, že vie natočiť emočne vypätý a zaujímavý snímok. ()

majo0007

Tunajší obsah filmu totálne "mimo mísu"! To musel písať nejaký rádoby intelektuálny fanda Tarkovského, alebo človek, čo má zapnuté Arte od rána do večera a umenie vidí aj v zasychajúcej primalaxovej farbe. Nedajte sa odradiť, nečakajú vás žiadne existencionálne otázky, ani psychologické úvahy. Naopak, dočkáte sa odrezaného pinďúra, pohľadu ako funguje eskorta alebo feťáckej ikony, kde sa filozofické sračky neriešia a grcá sa v absťáku na hajzli. Celý film prakticky v reálnom čase popisuje transport vraha väzeňskou dodávkou. Nie každý má však záujem, aby to v zdraví prežil. A budú padať hlavy aj vo vlastných radoch. Poľská kinematografia v najlepšej forme. ()