Divosi

(festivalový názov)
  • Česko Divý kraj (festivalový názov) (viac)
Mexiko / Dánsko / Francúzsko / Nemecko / Nórsko / Švajčiarsko, 2016, 100 min

Alejandra, mladá žena v domácnosti, vychováva s manželom Ángelom dvoch synov v malom meste. Jej brat Fabian pracuje ako zdravotník v nemocnici. Ich provinčný život naruší príchod tajomnej Veronicy. V regiónoch, kde pretrvávajú silné rodinné hodnoty, pokrytectvo, homofóbia a mužský šovinizmus, môžu byť sex a láska krehké. Veronica ich presviedča, že v osamotenej chatrči blízkeho lesa prežíva niečo, čo nepochádza z tohto sveta. A čo môže vyriešiť všetky ich problémy. Niečo, čo ich ohrozuje, čomu nemôžu vzdorovať. A s čím musia nažívať v mieri alebo pretrpieť „jeho" hnev... „Inšpiráciu pre tento film som našiel v článku novín z môjho rodného mesta Guanajuato. Do príbehu som pridal prvky hororu a fantasy, aby som vytvoril symbolické zobrazenie nejednoznačnej zložitosti: pôvodu našich telesných potrieb, žiadostí, túžob a impulzov, najmä našich sexuálnych a agresívnych síl." (Amat Escalante) (Art Film Fest)

JASON_X

Nebudu spoilerovat, to už tu udělali jiní (pokud chcete v zápletce a ve smyslu toho všeho aspoň nějaký čas příjemně tápat, doporučuju před filmem nečíst zdejší komentáře). Na to, že se jedná o film z produkce "rozvojové" mexické kinematografie, je to nevšední, překvapující a zajímavá záležitost. Film vyvolávající pocity, nikoliv sdělující informace a odpovídající na otázky. Vhodný materiál pro festivalové diváctvo, které tleská všemu co vybočuje z řady, nebo všemu co nechápe. Naopak zcela nevhodné pro milce klasických scifáren a mysteriozit. Jo a hrajou tam dvě moc hezké a přitažlivé holky, ale ne prvoplánově a lacině hezké, takže film nepotěší ani povrchní rádoby estéty. ()

Kudly4

Šílenost. Chyběla mi tu už jen lesbická scéna, čekal jsem, že ty dvě si to spolu rozdají, protože kromě klasických sexuálních scén, se tu šukají chlapi navzájem, zvířata (to bylo hodně zvrhlé) a to nejlepší, šuká tu chobotnice z vesmíru, která vám přivodí takovou rozkoš, že skončíte v kómatu, přinejlepším. Skvělá podívaná, vůbec jsem netušil do čeho jdu a to co jsem nakonec dostal, úúf. Horor je to jen okrajově (občas výborná, temná Hororová atmosféra), spíše je to takové bizarní, sexuální Sci-Fi. Buď se vám to líbit bude a nebo ne, mě to pohltilo od první minuty. (5. komentář, 126. hodnocení, Full HD) ()

kaylin

Mexický snímek „Divý kraj“ je takovou libůstkou pro fajnšmekry, kteří v tom budou hledat spoustu významů, budou si jistí, že ten film má obrovský přesah. A možná i má. Jenže i když je zde monstrum, i když je zde sociální problematika, stejně si z tohoto filmu budu pamatovat, jak mě zaujalo, že má hlavní hrdinka malé prsní dvorce. Asi jsem přece jen čekal něco trochu víc. ()

jiri.twist

Kdyby alespoň příběh dával nějaký smysl. Jsem pro různé alternativy, ale z hlediska gay diváka, aby byli oba muži, co spolu měli poměr, potrestáni ve filmu mírou nejvyšší ...(?) To není dobré vysvědčení pro gay a bisex komunitu. Zvedl bych míru gay složky min. na 40%. Šukací chobotnice z vesmíru, žena, co se zbavuje svých nejbližších, děs. A to není horor. Na druhé straně solidní herecké výkony a někdy i odvážné erotické scény. Už ale nikdy víc. Míra, že se někdy znovu podívám, je čistá nula ... 1755 ()

darkrobyk

Na počátku je meteorit a příchozí z vesmíru. O něj se stará postarší dvojice společně s mladou Veronikou. Veronika je čubka, co se stará jen o vlastní rozkoš a je ochotna kvůli ní obětovat kohokoliv. A pak je tu Alejandra, řečená Ali, co má dva syny s Ángelem. Ángel není hrubý, jen vede dvojí život. Respektive svůj život rozdělil mezi Ali a jejího bratra. Ali je ultračubka, co jde ještě dál než Veronika. A protože vše začalo u příchozího z vesmíru, tak logicky to u něj také musí skončit. Kruh se uzavře. Vynikající hudba, velmi dobré herecké výkony, neustávající napětí, pěkná kamera. Několik scén je úžasných - kráter po pádu meteoritu, záběr na temný otvor uprostřed stromů a křoví za doprovodu mrazivé hudby či Ali v objetí Toho. Film pro menšinového diváka jsem si vpravdě užil. ()