V závěrečném dílu se uzavírají všechny otázky, ale i mnohé osudy postav spojených jedním incidentem v minulosti, který měl zůstat utajený. Vyšetřovatelé Kahina a Anders mezitím pátrají po svých unesených dětech. Ty jsou stále uvězněny ve studni. Času ubývá a oběma dětem dochází síly. Jak to dopadne s dvojicí vyšetřovatelů? A jaký konec čeká společenstvo 22? (Česká televize)

Alagaesie

Kimmo, Ty sráči, to ti to nestačilo? Takže V dolech je dost Uranu na výrobu jaderný pumy. No, těpic. „Co není bez rizika?“ Kahinin nadřízenej přestává mít chybu. Ale furt jseš zkurvenej vyděrač. No tak, Kimmo, ukaž se. Kimmo měl toho sráče sejmout. V dole jezero? Nazdar Kristoffere. Alane, pohni. Ty sráči, vypnul´s proud... Zmrde! V přetlakový komoře je... tlačenice a zmrd Gaetki se směje. Auto v dole pobavilo. Plavci nejsou na cestě k vysvobození. A důl... Super, Kahino. Ale vše je v mlze. Harnesku, ty kreténe. Důl skončil. Jak to bylo s Evelinou? Ahá, věděla o krádeži v doie — stala se nepohodlnou. Kahina vyřešila Uranový problém. Gruard je prachsprostej sráč. Plavci budou žít. Pozor, Zadi uhodila, karta se obrací a Gruard nemoh nic. Skvělej konec. ()

fabecc1222

Vesměs se dá citovat komentář uživatele Necrotongue. Tato epizoda nabídne několik zajímavých momentů a zvratů, problém je ale v tom, že v důsledku předchozích dílů mi bylo úplně jedno, jak která postava dopadne. ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda přinesla skutečně nebývale velkou řadu dramatických okamžiků, a kdyby mi osudy jednotlivých postav nebyly vcelku ukradené, asi bych si ohlodal všechny nehty. Tvůrci se ale po celou sérii snažili o to, aby mě v žádném případě nevtáhli do děje, takže jim můžu pogratulovat, jejich snaha byla úspěšná. Nejvíc mě nadchla dramatická pauza, po které dispečerka s obličejem, v němž se zračilo počínající zoufalství, oznámila, že jsou vypnuta všechna čerpadla. Kdo by to jen čekal? ()