Reklama

Reklama

Otravný príbuzný

  • Česko Čistokrevní (viac)
Trailer 3

Lily a Amanda, dve dospievajúce dievčatá z lepších rodín na predmestí Connecticutu, sa po znesvárených rokoch začnú opäť kamarátiť. Z Lily (Anya Taylor-Joyová) sa stala noblesná slečna, ktorá navštevuje prestížnu školu, zatiaľ čo Amanda (Olivia Cookeová) uviazla kdesi na okraji spoločnosti a nežije v najlepších podmienkach. Aj keď sa zdá, že z nich už nikdy nebudú kamarátky, opäť ich spojí nečakaná zábava – spoločná nenávisť voči Lilyinmu otcovi Markovi (Paul Sparks). A zrazu majú plán, ktorý by naraz vyriešil všetky ich problémy. Spomedzi miestnych chlapcov si vyberú Tima (Anton Yelchin) ako pomocníka a rozhodnú sa vziať veci do vlastných rúk - nech to stojí, čo to stojí... (TV JOJ)

(viac)

Videá (7)

Trailer 3

Recenzie (55)

Spiker01 

všetky recenzie užívateľa

Hrozně zvláštní film s mými dvěmi oblíbenými herečkami a nezklamávajícím Antonem Yelchinem, který mě po svých In memoriam-filmech baví a chybí stále více. Skoro jako Zabití posvátného jelena. Typická nezávislárna z festivalů, která díky své komornosti projede pod radarem nejen většiny klasických filmožroutů, ale i televizních repríz, ovšem fanoušci tohoto skromného subžánru si Thoroughbreds (nádherný název 😁) bezpochyby najdou. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Nájsť si film, ktorý ma zaujme, nenudí a od začiatku až do konca vie podať skvelý príbeh, ktorý v sebe aj má nejakú originalitu ma vie vždy dostať. A myslím si, že práve vďaka tomu veľmi "Thoroughbreds" oceňujem. Ak by som to skrátil, tak to moc originálne nie je. Dokonca je to dosť staré. Je to príbeh dvoch kamarátok, ktoré sa jednoho dňa rozhodnú spáchať vraždu. Konkrétne otčima Lily. Čo však tento film robí vynikajúcim je fakt, že je podaný úplne inak, než by som čakal. Nie je tu žiadne veľké plánovanie. Dialógy sú skvelé a veľmi dobre ukazujú osobnosti Lily a Amandy. A obe majú svoje temné stránky. A hoci z prvej scénky, kde sa dievčatá stretnú by sme to ani nemysleli, všetko sa postupne ukazuje a odhaľuje a najmä sa stráca to všetko ukrývanie emócií a bolestí. A čo to robí ešte zaujímavejším je fakt, že Amanda podľa toho čo povie žiadne emócie nepociťuje. A keď rozpráva úplne bez života, pôsobí to jemne creepy, no súčasne aj tak veľmi racionálne. Neviem ako to lepšie povedať, takže by som to v tomto aj uzavrel. Postáv to moc nemá, no tie čo sú tu, sú dostatočne dobre spracované, stihneme ich spoznať a výsledne to potom zapôsobí. Záverečných 20 minút je pre mňa vrchol filmu. Myslím, že celá tá časť od pitia limonády až po titulky je absolútne fantastická. Mne sa toto sledovalo skvele. A som rád, že som sa v tomto nesekol. Bolo to veľké očakávanie, ktoré nesklamalo a možno ma dokonca miestami prekvapilo ešte viac, než som si myslel. Takže dávam skutočne palce hore a film odporúčam. Pokiaľ minimálne máte radi filmy, ktoré sú trošku náročnejšie, no rozhodne tomu vedia dať inovatívneho ducha. Čo som ešte nepovedal a nehodnotil je hudba. Hudba je tu rovnako vynikajúca. Film s ňou vie výborne pracovať a dokonca miestami ešte umocňuje jednotlivé scénky. Film je skvele natočený, vyzerá vynikajúco, hlavné dve hrdinky sú fantastické a už sa neviem dočkať, čo mi rok 2018 ešte stihne priniesť. Hodnotenie: A ()

Reklama

kingik 

všetky recenzie užívateľa

Perfektně pomalý film. A to bezkrevné tempo je značnou přítěží. Prostě festivalová indie záležitost. Ono sledovat dvě povídavé pipiny, co plánují vraždu bohatého nesympatického zjeba, jenž je otčímem jedné z nich, není úplně bomba zážitek, nicméně Anya Taylor-Joy a Olivia Cooke udrží pozornost před spánkovou paralýzou svým zajímavým herectvím a jejich chladnokrevně smýšlející postavy jsou plusem pro utahaný film. Horší už to je s thrillerovou složkou filmu. Spousta statických záběrů moc filmu neprospívá, napětí se pro jistotu nedostavuje vůbec. Je celkem i znát původní úmysl udělat ze scénáře divadelní hru. Patrně v jevištní podobě by určité psychologické aspekty fungovaly lépe. Málo zkušený režisér Cory Finley prostě na diváka zapůsobit neumí. A dovolí si citovat i slavnější kolegy, kupříkladu závěrečná scéna s vraždou mně připomněla Funny Games. Osvěžením je účast Antona Yelchina, ano, toho týpka, co ho rozdrtilo jeho vlastní auto, pro něhož to byla tečka za jeho kariérou. Určitě pro film nikdy není dobrou vizitkou, když dlouho leží u ledu. Zřejmě se na rozpačitém výsledku podepsaly i postprodukční problémy, film světlo světa totiž spatřil až dva roky od svého natočení. Ve výsledku je nepříliš objevný námět zabalený do iritujících dlouhých scén, mezi nimiž je občas záblesk čehosi zajímavého a originálního. 5/10 ()

Hoyt 

všetky recenzie užívateľa

Elegantní, fungující film s výborně promyšleným a pečlivě napsaným scénářem. Někdo to může brát jako černou komedii ale já to celou dobu vnímal jako drama s nádhernou a zvláštně mysteriózní atmosférou. Neexistuje žádný falešný nebo zbytečný okamžik mezi dvěma hereckými hvězdami ( Cooke dominuje víc), až do tichého překvapivého vyvrcholení. Těžký a pomalý film, který mi náramně sedl a za odvahu něco takového natočit dávám 5* ()

Marze 

všetky recenzie užívateľa

Režisér a scénárista Finley se o nejtemnější kouty psychologie, kde se sbíhají zlo a přání a vytváří překvapivě hodně napětí. Thoroughbreds není pro lidi se slabým srdcem. Je to psychologický thriller, který zkoumá čeho je lidská povaha schopna když je vyčerpána všechna empatie. Vidíme předstírané úsměvy, krokodýlí slzy impulzivní chování. Občas udeří kousavý vtip jak v černé komedii. Cory Finley ukazuje , že má pozorovací talent. Jestli jste individualisté a jdete si svou cestou, Thoroughbreds jistě otřese vaší stabilitou. Joy a Cooke nás stále nechávají hádat, film není vůbec předvídatelný. ()

Galéria (14)

Zaujímavosti (4)

  • Pôvodne písané ako divadelná hra. (IceQueen)

Reklama

Reklama