Miniséria, inšpirovaná skutočným príbehom zločinu, ktorý na začiatku deväťdesiatych rokov šokoval Severné Írsko. Vážený zubár Colin Howell sa v kostole zoznámi s Hazel Buchanan. Hoci on je ženatý a ona vydatá, nedokážu a nechcú sa ubrániť svojim citom. Ich vzťah však bude mať šokujúce vyústenie. (STV)

WugWugs

"I am a faithful husband". O tom, že láska hory prenáša, najmä tá mimomanželská - a hroby kope na miestach, kde boli tie hory - všetko podľa skutočnosti, ako inak. Nesbitt zas hrá odporný obsesívny charakter a už prvé minúty napovedajú, že tu budú pobožné dusno, telesné pretlaky a sväté pokrytectvo pekne pokope. Z tých 180 minút nie je veselých ani 5, tak nech sa páči. ()

misterz

V živote nie je nič ľahšie ako rôzne špinavosti a úchylky ospravedlňovať Bohom. Boh chce toto, Boh chce tamto, je to božia vôľa... V mene Boha sa robia tie najhoršie zverstvá, avšak najsmutnejšie na tom je, že takýto človek tomu aj verí, že mu bude odpustené, že plní božiu vôľu... veľmi nebezpečné. Z tohto pohľadu hlavná postava Colina je ukážkový prototyp takéhoto bigotného chrapúňa, dokázal mi liezť na nervy celý čas. Ospravedlňovať vraždu vierou tak to je už silná káva. Tá žena je ale na pováženie. Áno, o jej vine nie je pochýb, otázkou ale zostáva, do akej miery ju dokázal ten perfektný manipulátor zmagoriť, že si ani neuvedomila čo robí. No ale trest by som jej dal aj tak, len neviem či až tak vysoký. Ide o veľmi slušnú sondu do duše pošahaného človeka. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

frenkie

Tato čtyřdílná minisérie popisuje události, které se stali v Severním Irsku počátkem devadesátých let minulého století a jejich dopad na životy hlavních protagonistů. Výborný herecký projev Jamese Nesbitta, britská produkce a fakt , že se jedná o skutečný případ, jsou hlavními důvody toho, proč se na toto televizní dílo podívat. ()

Unlikelyhero

Naprostá bomba, tak šílený příběh se asi nedal natočil blbě, ikdyž James Nesbitt byl dokonale na zabití. Zajímalo by mě, jestli někdo zkoumal při vynášení rozsudku jeho duševní zdraví. Tak svérázný výklad bible snad nikde jinde neuvidíte, nepožýádáš manželku bližního svého, nesesmilníš, nezabiješ, všechno marné, když máte osobní dohodu s bohem, je vše v poho. Colin se v rámci svých myšlenkových pochodů neustále oháněl biblickým králem Davidem, měl tedy buď velmi slušné ego anebo trpěl a trpí schyzofrenií. ()

Morholt

Nádherná ilustrace toho, jak neslučitelné jsou vášeň a zločin s hlubokou vírou v Boha. To se nejvíce odráželo v hlavním hrdinovi v dokonalém podání Jamese Nesbitta, který prošel několika proměnami a zlatý hřeb přišel v závěrečném smíření, které sice bylo ze všech těch citových veletočů nejkliděnjší, ale zároveň nejeemotivnější. Výborná práce. 85% ()