Mladá sirota Mary prechádza do opatery svojho strýka a tety, ktorí podnikajú v lodnej doprave. Keď však Mary zistí, že firma je len zástierkou pre bandu pirátov, ženúcich nákladné lode do zhubných skalných útesov, začne sa báť o svoj život. Podľa románu Daphne D. Maurier (REBECCA, VTÁCI). (POMO)

majo25

Predlohu nepoznám, a tak neviem, či to komično, ktoré bolo obsiahnuté vo filme, je naschvál alebo natruc. Myslím, že ako plne vážny film by to malo iné grády. O dobrodružnom snímku velmi nemožno hovoriť, kedže takmer všetky scény sa odohrávajú v intériéri, presnejšie v štúdiu, čo však nie je výnimka na dobu vzniku. Musím však oceniť skvelý výkon Charlesa Laughtona, na ktorého sa oplatí pozrieť. A že to režíroval A. Hitchkock, je skôr perlička, ako by ste mali hladat podobné znaky s jeho neskoršími filmami. Hodnotenie: 65% ()

liquido26

Jamajská krčma je skvěle obsazený snímek. Charles Laughton je tak slizský, že byste mu ani ruku nepodali, Leslie Banks je taky pěknej záporák, no a Maureen O´Hara byla jednou z nejhezčích hereček té doby. Atmosféra je skvělá, příběh není nic extra a souhlasím s Hitchcockem, že pointa se měla vyzradit až na konci, nikoliv hned na začátku. Film by byl mnohem zajímavější a napínavější, kdyby se nevědělo, kdo stojí v čele tý bandy. ()

Historik

Je pravda, že tím, že pointa, tedy, kdo je mužem v pozadí, se prozradí už na začátku, film přichází o mnoho napětí, ale i bez toho je tato zjednodušená románová adaptace působivou romanticko dobrodružnou podívanou. A když vezmeme v úvahu rok výroby, řekl bych, že ve zkoušce času velmi dobře obstála. ()

kyselina

Hospoda Jamajka byl naprosto nesmyslný podnik. Když se zamyslíme nad příběhem, zjistíme, že jde o kriminální záhadu. Na sklonku 18. století odpluje Mary, irský sirotek (Maureen O'Hara), do Cronwallu za svou tetou Patience, jejíž manžel Joss má na pobřeží hospodu. V té proslulé hospodě, kde bydlí lidé loupící z vraků i trosečníci, se odehrají všemožné hrůzostrašné věci. Ti lidé požívají naprostou beztrestnost a dokonce dostávají pravidelné zprávy o lodích, které v blízkosti proplouvají. Proč? V čele bandy stojí vážený muž, který všechno řídí, a není to nikdo jiný než smírčí soudce. A právě proto byl celý film nesmyslný: smírčí soudce se měl objevit až na konci celého příběhu; rozumně se držel stranou všeho a neměl žádný důvod do té hospody chodit. Proto bylo absurdní natáčet ten film s Charlesem Laughtonem v roli soudce, a když jsem to zjistil, byl jsem z toho opravdu zoufalý. Nakonec jsem film natočil, ale nikdy mě neuspokojoval, třebaže měl nečekaný komerční úspěch. (Rozhovory Hitchcock Truffaut) ()

Anderton

Skoro by som dal Jamaica Inn aj piatu hviezdu, ale zopár vecí mi v tom bráni. Tie nedostatky budú asi lepšie zmotivované v románe, teda možno... Nechcem prejsť k spoilerovaniu, ale jedna vražda v jeden dôležitý moment filmu by veci výrazne pre hlavnú zápornú postavu ľahčila a takisto občas nejaký ten súboj, napr. muž a žena na útese, nepôsobia zrovna vierohodne. Inak dokonalá atmosféra, úlisná banda lumpov, krásna Maureen a geniálny záporák v podaní Charlesa Laughtona. Osobne som s vyložením kariet na stôl pomerne skoro skôr spokojný, akoby som mal iba na konci pokrčiť ramenami, že to predsa bolo jasné od začiatku. Prekvapuje ma, že je film v modrých číslach. 90% ()

• Údajně film, z jehož režírování byl Hitchcock nejvíce nešťastný. (Kulmon)
  • Alfred Hitchcock si ve filmu netypicky nevystřihl cameo. Patrně pod vlivem toho, že ho práce na filmu neoslovila. (Kulmon)