Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Chrysopras

Člověče, oni tam maj figur jak na orloji :-) Snad to není až tak hrozný jak hodnocení naznačuje, ale povedený to není. Vede u mě stále Zlatovláska se Štěpánkem. Pokus o její oživení se moc nepovedl. Jestli to měla být reminiscence na Piráty... škoda mluvit. Doufal jsem, že aspoň Jorgu zastoupí sličnější princezna, ovšem toho jsem se taky nedočkal a ty paruky, fuj. Aspoň ta Božémie trochu pobavila. Obsazení průměrné, spíš slabší. Kníže, to musel být snad ochotník nebo sponzor. * za lokace a práci se zvířaty. P.S. Možná to měla být parodie a já se prostě nechytl. Ovšem srovnávat to s Hvězdným prachem, to si Stardust opravdu nezaslouží! ()

Jezinka.Jezinka

Slíbená princezna - mohl by celý ten tým vrahů pohádky jako žánru, podílející se na tomto kousku, slíbit, že už nikdy nic takového nespáchá? Třeba pod trestem smrti? Čím ve výčtu toho, co bylo špatně, začít, když špatně, kromě krajiny a hezkého zámku, bylo úplně všechno? Jako první mě zarazily vyjadřovací prostředky postav, a to konkrétně krále, když hned v úvodu pravil, že "ta koruna je těžká jako kráva". Ano, lidově se tak mluví, ale tohle není něco, co bych chtěla slyšet v pohádce sama a není to něco, co by v pohádkách měly slyšet děti. Další věc je chování dvanácti, resp. jedenácti, princezen. Ostatní komentující používají slova jako veřejný dům, hampejz, lehké děvy a podobně. Já jsem, stejně jako mnoho dalších lidí, nevěřila vlastním očím a u toho, co se dělo na lodi, si ověřovala, že se odehrává to, co si myslím, slovy - ty kurvy tam jsou princezny nebo někdo jinej? Můj protějšek byl natolik konsternován pohádkou, že jsem ani nebyla napomenuta za to, že mluvím sprostě. On tedy první šálek velmi silné kávy byl už popis soulože královského páru ve zralém obilí. Nápad soupeření dvou ženichů není špatný, jenže jeho provedení tak nějak drhne, princezna je šeredná (umím si představit roli, do níž by představitelka typově zapadla a byla by atraktivní, ovšem jako princezna to bylo šlápnutí vedle, líbeznosti a půvabu pobrala asi jako celerová bulva), navíc tady není jediná postava, která by byla člověku sympatická a bylo by možné přát jí něco jiného než smrt krutou a strašlivou. Pohádkám odpady nedávám, ale tohle byla s přehledem jedna z nejhorších slátanin mého nejoblíbenějšího filmového žánru a do pláče i zvracení je mi ještě teď téměř po týdnu, když si na tu hrůzu vzpomenu. ()

elizabeth_ba

No jo, kolega Mallinali to celé vyjádřil (a okomentoval) za mě. Já si navíc šla po čtyřiceti minutách raději číst, ale ten Erbenův základ zůstal i zde zachován (byly tam ryby, mravenci, ptáci, živá a mrtvá voda), zbylé bylo sice podivným slepencem (viz kolega flanker.27 - poznámka autorky komentáře, ještě, že tady ty kluky mám, jinak bych to musela popisovat sama), ale tu jednu hvězdičku jsem i při absenci sympatií k ústřednímu páru nakonec udělila. ()

Kimon odpad!

Když se někdo podívá na mé hodnocení filmů, všimne si, že hodnocení "odpad" používám jen velmi, velmi výjimečně a uváženě. Toto je ale bohužel opravdu nejenom především kostýmní a scénáristický odpad. Tuto neskutečnou slátaninu nám nabízí ČT1 na vánoční svátky? NEVKUSNÉ A AMATÉRSKÉ !!!!!!!!! Na redakci ČT se už opravdu zlobím. ()

Stanislaus

Rok 2016 byl ve znamení špatných až velice špatných vánočních pohádek a Slíbená princezna patří bohužel k těm velice špatným kouskům. Nejvíce mě do očí bily nadmíru nesympatické postavy, plytký až hloupý scénář a kostýmy princezen alá gipsy sluts. Velké zklamání, které z odpadu zvedá obsazení Jana Ciny a několik málo trefných hlášek Jitky Čvančarové. ()

• Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)
  • „Pan režisér si mě našel na škole. Přišel za mnou, že by mě chtěl do pohádky. Myslela jsem, že myslí nějakou zlou sestru nebo čarodějnici. A on na to, že to bude princezna, a rovnou Zlatovláska. Nechala jsem si poslat scénář a přišel mi takový neobvyklý. Ona ta Čirá Radost není moc typická princezna. Režisér si přál spíš obyčejnou holku. I království, ze kterého pochází, není nic honosného, spíš takový odrbaný zámeček. To se mi líbilo, ale na druhou stranu jsem se docela děsila té zlatovlasé vizáže,“ prozradila Marta Dancingerová. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)