Když se dlouholetý starosta Marseille rozhodne předat otěže svému vybranému nástupci, náhle se rozpoutá nelítostná bitva o vládu nad městem. (Netflix)

DaViD´82

První evropský monstprojekt Netflixu, která má k dispozici působivé marseillské genius loci a nebojí se ho náležitě produkčně použít, jede ke své vlastní škodě až příliš dle not, které byste od každé správné novodobé "kujeme korupční pikle, vrážíme si kudly do zad a bereme to komplexně napříč všemi sociálními vrstvami společnosti" quality TV čekali. Když si to ovšem zrovna pouze neodškrtává povinné body toho co dobře znáte odjinud a začne to být i trochu více samo sebou, tak tomuto mixu zámořského Bosse, italské Suburry a Franckova předchozího politického seriálu není mnoho co vytknout. Snad jen neustálé bezmála až směšné "zvyšování sázek" skrze rádoby dramatické zatmívačky/přechody s echt vypjatým hudebním podkresem a úsměvné zpomalovačky. Obsazení hlavních rolí sednoucí (samozřejmě v čele s gargantuovským Depardieum), zato s několika málo vedlejšími to až tak slavné po stránce výkonů není. Každopádně solidní ničím výjimečný počin s pomalejším rozjezdem, jehož největším problém je, že v tomto žánrovém ranku se dá pochodit i podstatně lépe a že z Francie v posledních letech vylezl nejeden výrazně lepší seriál čili kvalitativní laťka je přeci jen nastavena výše. Co si ovšem zaslouží speciální zmínku (a přebijí kvalitu seriálu jako takového), tak je neskonale stylová úvodní znělka. ()

Matulko_

Je to tak prvoplánovo poskladané, že keby tam nebolo toľko šteklivých, pardon, prvoplánovo šteklivých scén, tak by som povedal, že je to sfilmovaný príspevok do literárnej súťaže žiakov druhého stupňa. Zvládol som to asi do polovice tretieho dielu, potom už tie intrigy boli tak nezáživne nenápadité, že som prial všetkým postavám, aby nakoniec prehrali. Jedna hviezda za to, že nenatočili druhú sériu. Mimochodom veta „This show contains product placement“ nabrala u tohto seriálu nový význam. Och... ()

vobrn

Velmi příjemná změna v produkci Netflixu po záplavě US seriálů a to přesto, že je to zatím francouzsky s EN titulky. Je to takové House of Cards goes Europe. Méně nažehlené, krásná Stéphane Caillard a zvratů dostatek. A od doby HBO samozřejmě povinná sexy scéna v každém dílu. Je to až pekvapivě drsné a otevřené - asi proto se to francouzské kritice nelíbilo. Jinak je to však běžný dobrý seriál. ()

MartinezZ

Mě to technicky nepřišlo špatné, dramatické předěly s dramatickou hudbou byly trochu jak pěst na oko, stejně tak jsem nějak nepochopil důvod arabského kvílení co by úvodní znělky, nijak mě ani neuchvátily ty dvě promiskuitní kurvičky ála starostova dcera a sakretářka Barrese, ani jsem moc nepobral chování manželky po zjištění nemoci, jako kdyby za to její muž mohl. To politické hašteření a intriky nakonec nebyly špatné, ale ta rodinná provázanost tam byla zbytečně navíc, ačkoliv si zjevně tvůrci mysleli opak. Celkově to mělo světlé chvilky, ale mělo to být chápáno jako minisérie - otevřenost konce mi dává jen poznat skutečnost, že se konce příběhu už nedočkám, případné pokračování budu již ignorovat. ()

emma53

K ničemu to nebudu přirovnávat, ale myslím, že hodit Marseille do škarpy je škoda. Nejvíc jsem se asi obávala Gérarda, protože jsem si nebyla jistá, jestli to ustojí........asi i fyzicky ( ale prostříhané to bylo tak, že se do výšek a schodů moc nehrnul). A starostu tudíž zahrál velmi dobře. A že to přesně takhle chodí při volbách je každému úplně jasný. Čím větší mačetu najdete na druhého, tím líp. Za sebe jsem byla spokojená. 3*/ 4* ()