Cesta domov vedie tam, odkiaľ sme vzišli, nielen v zmysle fyzickom, ale i duchovnom. Hrdinovia príbehu každý svojim spôsobom hľadajú stratenú harmóniu s prírodou, svojim okolím i so sebou samým. Záverečná časť dnes už kultovej trilógie o návrate ku koreňom nám ukáže, či táto cesta bola úspešná a životné príbehy jej jednotlivých protagonistov sa konečne uzavrú. (RTVS)

Ruut

Nejlepší díl trilogie a nejdospelejsi Vorlův kousek vůbec. Dlouhý tak akorát aby nenudil a zrzavá bio žena otravná tak akorát aby nezkurvila celý film jako v prostředním dílu. Pánové Polívka a Hanák překvapivými tahouny příběhu a mladý Vorel jako lesník taky asi pod tátovou režií nejlepší v kariéře. ()

necisty

Je to dost zvláštní film. Postavy mě sice baví, ale nějak mi děj nic moc nedal. Z mého pohledu zbytečná tvorba. Musím ale podotknout, že jsem do toho vstoupil tímto dílem, tak to ještě do shlédnutí dvou předešlých nechám otevřené. Jak jsem nedávno zmiňoval - občas vtipné drama je lepší než rádoby komedie s dramatickými prvky. A toto je bohužel ten druhý případ. ... LFŠ 2021 KN ()

MyrnaAlec

Matko země, kořalka je ve mě... jediná chvíle, kdy to bylo vtipný, když se Hanák válí v listí ožralý u potoka. Celkové vyznění bylo spíše depresivní. Karikovaný popis života na vesnici - chlastání, děj na úrovni televizních událostí v regionech...nejlíp to zahrál Vorel ml. a jeho filmová žena, uřvanou Holubovou už fakt neee. U eso vsuvek nebylo jasný, co je parodie a co tím kdo chtěl říct a proč to tam vůbec bylo. ()

HellFireFery

V závěrečném díle této trilogie se opět vracíme do krásy české krajiny. Opět se také vracíme k postavám, které sledujeme již od prvního dílu z roku 2000. Je pravdou, že jsem upřímně čekal trochu více. Režisérské chyby, které se objevovaly u předchozích dvou dílů (nesprávné "nadabování" hlasů; tragické výkony neherců a hlavně často až prapodivné střihy obrazu). V tomto díle mi navíc citelně schází nějaké písně, které vždy skvěle doplňovaly zejména první díl. Na druhou stranu jsem za tento návrat rád a přiznám se, že jsem ho na konci obrečel. K této trilogii mám vztah podobně jako ke Kofole (Když ji miluješ, není co řešit). ()

M.i.k.e

Cestu z města sem viděl kdysi dávno a moc si jí nepamatuji a Cestu do lesa sem neviděl pro jistotu vůbec. Do závěru téhle volné trilogie sem tak šel prakticky bez znalostí čehokoliv s ní spojené a naštěstí to až tolik nevadí. Postavy sice za tu dobu nejspíš prošli nějakým vývojem, nicméně Cesta domů funguje i samostatně a nabízí poměrně depresivní sondu do venkovského života, který by sice zdánlivě měl přinášet útěk od městského stresu, ale on přináší svůj vlastní stres a svoje vlastní problémy, kterých není úplně málo. Vorel a jeho rukopis se ani tady nezapře a kdo má rád jeho tvorbu bude s tím v pohodě. Kdo ne, nejspíš bude mít trochu problém s tím jakým způsobem spolu postavy komunikují a jakým způsobem pronáší svoje repliky. Mě osobně to nevadilo, protože mám Vorla rád ač mi do něj zdaleka nesedlo všechno...60% ()

• „Je to moje první filmová zkušenost s větší rolí, předtím už jsem hrála v seriálech a muzikálech. Ani jsem nečekala, že bych tu roli mohla dostat, ale ještě právě ten samý den, co jsem byla na castingu, mi řekli, že mě vezmou,“ prohlásila Dominika Mína Elischerová. (Duoscop)
  • „Potřebovali jsme natočit život i přírodu ve všech ročních obdobích. Proto jsme měli natáčecí bloky v létě, na podzim, v zimě, na jaře a zase v létě. A nemohli jsme přeskakovat, museli jsme točit chronologicky, protože dvouletá Ema Šteflová, která hrála hlavní dětskou roli, nám vyrůstala před očima,“ vysvětlil Tomáš Vorel nezvykle dlouhé natáčení, které trvalo celý rok. [Zdroj: Reflex.cz] (Duoscop)