Farmářova žena

• Veľká Británia The Farmer's Wife (viac)

Němá filmová adaptace slavné divadelní hry, kterou však A.H. dokázal zbavit divadelnosti a natočit zábavný film. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Němých filmů jsem vlastně moc neviděl, ale když se tam objevila první replika ("Nezapomeň pánovi větrat spodky."), nevěděl jsem, jestli to bude drama nebo komedie. A jelikož je děj strašně, ale strašně triviální, neodvažuju se žánr odhadnout ani teď. Bohužel asi za to může ta doba výroby, kdy určitě ten film měl jistou hodnotu, ale v dnešní době to prostě neobstojí. Teda alespoň u mě. Všichni ti herci jsou podle mě strašně slizcí - mimo to nikdy jsem neviděl hladit si knír takovým mlsným sexuálním způsobem, jak tady, chch. Herečky taky hrozné typy, samozřejmě kromě Minty, která je opravdu hezká (je škoda, že její představitelka Lillian Hall-Davis ve svých 34 letech spáchala sebevraždu)... její role je ale z dnešního pohledu docela na pováženou. Jakožto služce by samozřejmě sňatek se statkářem přišel z hlediska životní kvality vhod v každé situaci, i když nemusí být zrovna lichotivá. A tady ta situace představuje to, že na něj vlastně "zbyla", když ostatní nevyšly. Film to je podle mě špatný, ale víc než špatný spíše o ničem. Tu jednu hvězdu nechávám hlavně z úcty k režisérvi a k době vzniku. ()

PetraMishka

Příjemný Hitchcockův snímek o vdovci, který se po svatbě dcery rozhodl, že se ožení, a tak si připravil seznam kandidátek. Jeho představa, že mu všechny padnou do náruče, se však nenaplnila. A přitom jej doma čekala jeho zručná hospodyně Lillian Hall-Davis, která měla nakázáno od zesnulé manželky, že se mu má pečlivě starat o kalhoty, ale manžel tuto ne zrovna jemnou narážku zkrátka nepochopil. Skvělé herecké výkony, výborná kamera a příběh, který nikam nespěchá, ale zaručeně pobaví. ()

honajz

Inu ano, námět není nijak geniální - ale je geniálně podaný. Je vtipný, Ash a jeho průpovídky nemají chybu, je i dramatický přesně tak, jak má být (zamyšlení u svatební hostiny, prázdná židle), má velmi vtipné, i když psané dialogy, a nepřekračuje hranu ani na jednu, ani na druhou stranu. Navíc jsou zde příjemné kameramanské kousky (prázdný stůl - stůl se svatebčany, kandidátky na židli) a velmi dobře nasnímané exteriéry. Mohlo to být kratší, ale bavil jsem se u toho. ("Starej se pánovi o kalhoty." - A taky že se starala! :-)) ()

wovsi

Strašně se mi líbil moment, kdy hlavní hrdina požádá jednu Lady o ruku, a jí to tak nervově uchvátí, že svůj třes přenese na rosol, který drží na talířku v ruce. Vypadal jako živý. ...Krásně natočený film, zábavný, šetří nepotřebnými mezititulky... Jen mě trochu mrzel ukvapený záběr, do kterého režisér vplul, ani nevím jak. Trochu sporná by mohla být i, jak se dnes říká, chybějící jiskra mezi hlavním hrdinou a jeho vyvolenou (myslím tu poslední v řadě vyvolených), ale vem to čert. Pro mě velmi dobrý film a velmi nečekaný Hitchcock. Určitě bude dost šokující pro ty, co znají Hitchcocka jen jako tvůrce Psycha nebo Ptáků. ()

Němi

Zacatek a konec, Hitchcockem snimany jako citlive drama o ovdovelem farmari, je vynikajici, ac si vystacil s opakovanym pohledem na prazdnou zidli a bez vyraznejsiho napadu. Bohuzel toto ale jen tvori ramec pro ctyri epizody, kdy neohrabany padesatnik obchazi okolni matrony, aby je pozadal o ruku a byl postupne kazdou odmitnut, a ktere Hitchcock nezvladl na urovni. Groteska mu naprosto nevysla. Panny budi hruzu, ale krom prirozenemu vysmechu, ktery podobna stvoreni vyvolavaji, nemaji vyuzity potencial. Soubor buranskeho sluzebnictva me otravoval a casto je nositelem vtipu typu "jak jsem mohla vedet, ze se zmrzlina u krbu roztece?"... dej je minimalni. Ale jakmile jsou na scene spolu sluzka hrana Lillian Hall-Davisovou a farmar, je film velmi prijemny. ()

• Jedná se o filmovou adaptaci stejnojmenné divadelní hry Edena Phillpottse. (Pavlínka9)
  • Hitchcock se podílel i na tvorbě scénáře a poté, co onemocněl kameraman Jack Cox, se postavil i za kameru. (ČSFD)
  • Hitchcockovi a jeho ženě se oblast, ve které byl film nátáčen, natolik zalíbila, že si v Shamley Green nedaleko Guildfordu, zhruba třicet mil od Londýna, zakoupili tudorovský domek s okolními pozemky. (Pavlínka9)