Stíny smrti

• Francúzsko Meurtres à...
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Francúzsko, (2013–2022)

Réžia:

Eric Duret, Lionel Bailliu, Christian Bonnet, Julien Despaux (viac)

Scenár:

Lionel Pasquier, Clément Theobald, Jean Chavot, Eric Rognard (viac)

Hudba:

Alexandre Jaffray, Nicolas Jorelle, Renaud Garcia-Fons (viac)

Elodie Varlet, Olivier Pagès, Julie Boulanger, Philippe Bas, Pierre Renverseau, Jean-Pierre Moulin, Cédric Lemaire, Marie Berto, Philippe Duquesne (viac)

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě okouzlující Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou. Nechte se okouzlit jedinečným šarmem země galského kohouta, místním kulinářským uměním, jedinečnými sympatickými hrdiny a staletou historií i tajuplnými legendami. Stíny smrti jsou napínavý krimiseriál. Každá epizoda se sice odehrává v jiném půvabném koutě země a vždy má jinou dvojici hlavních hrdinů, ale když zločin udeří, počínají si všichni podobně: zakotví v příjemné kavárně v centru několik set let starého historického městečka a proberou důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Nenechte si ujít návštěvu nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. (TV Prima)

DrifterSoul

Na thrillery se moc nekoukám (vraždy, zlo, závist,... mizerné lidské vlastnosti). Napínavé, ale pořád stejná schemata.  "Meurtres à..." , hrnoucí se na nás "on a daily basis" mne ale zaujal. Důvody: (1) každý díl se odehrává v jiné části Francie a v odlišném prostředí; (2) důraz kladen na krásy krajiny; (3) vedle detektivní zápletky jsou silně akceptovány pozitivní mezilidské vztahy (pravda, někdy kapku prvoplánově a předvídatelně); (4) způsob natáčení umožňuje vždy docela nakouknout do místního prostředí (a láká k cestování - např. do Bretagne, Provence či Marseille). Zkrátka doporučuji všem se stejnými prioritami :-). ()

mac000

Ano, toto je oddechový krimiseriál (francouzský polar) na solidní úrovni. Nenudí, vždy se odehrává na jiném místě a je tedy jakýmsi "turistickým lákadlem". I obměňování hlavních postav vyšetřovatelů je částečně výhoda, protože tvůrci nezabřednou do klišé, když už neví, coby se svými hrdiny ve 30. díle provedli, aby zaujali. A co hlavní. Většína vražedných zápletek je podaná inteligentně, tak aby divák netušil (skoro) do poslední chvíle "who done it" A pro pamětníky jako bombónek epizodní účast známých filmových hvězd francouzkého filmu minulého století! ()

• Élodie Fontan (Pauline Franchet) povedala, že bolo pre ňu dôležité, aby sa pred natáčaním stretla s hercom Samuelom Allain-Abitbolom (Victor Franchet), ktorý hrá jej brata s Downovým syndrómom, nakoľko herec je postihnutý touto istou chorobou. (Raccoon.city)
  • Élodie Fontan (Pauline Franchet) nosila počas natáčania krátke čierne vlasy preto, že spolu s režisérom chceli postavu, ktorá by bola trochu "temná". Jej prirodzené vlasy sú biele a dlhé a musela nosiť parochňu, nakoľko sa odmietala ostrihať a prefarbiť. (Raccoon.city)