Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

p.hubicka

Je to krásný film. Své první hodnocení píšu zrovna jemu. Je dlouhý což mi nevadilo, u jiných filmů tak dlouho nevydržím ale na tenhle sem se těšila a vydržela sem. Bylo oč stát, krásná příroda, Tom Cruise ;) Silný příběh, úžasná poslední scéna na to mbojišti, ta mě dostala z celého filmu nejvíc. Hodnotím ***** ()

Alien2007

Výborný a hudebně i citově vyvážený snímek. Nešetří se tu souboji, ale i krásnou krajinou a poklidnou atmosférou. Zdá se mi, že v tomto filmu Cruise dokonce i hraje normálně a to mně velice potěšilo. Nic méně krásná hudba a plný počet bodů je zasloužený. ()

Whyte

Klasická hollywoodská parabola s velkým rozpočtem a velkým hereckým jménem v popředí. Ale zároveň finálně ve svém jádru komorní snímek, který má duši, smysl pro detail a cit pro vyprávění. Příběh, pohybující se na hraně žánrových klišé, ale vždy je daleko míjící a vyvolávající opravdovou škálu dojmů a pocitů, Cruisovo charisma, vnitřní drama i epické bitvy, nevtírající se filozofické otázky a k tomu nádherná hudba Zimmera, to celé podtrhávající. Vše, co mám rád a co mě dostalo! //95%// ()

KelysBlack

Příběh o tom jak pokrok zabil čest. „Japonsko se chce stát civilizovanou zemí“ aneb začátek lidského hamounění. Tento film bych si dovolil prohlásit za svůj nejoblíbenější. Líbí se mi na něm vše, od příběhu po rekvizity, přes nesesekané bojové choreografie samozřejmě. Poukazuje na mnoho zajímavých věcí- rozdílnost a toleranci mezi jednotlivými národnostmi (ano, myslím, že by jej normálně zabili či izolovali jako zajatce a tak hezky by se k němu nechovali), souboj pokroku se starými hodnotami, ukázka útlaku císaře. Vojsko samurajů vedené Katsumotem, které bojuje proti císaři, ne, ne počkat, vlastně s ním, avšak císař se není schopen svým rádcům postavit. Nakonec vlastně ano, když pošle pana Omuru pryč, ale kolik lidí pro to vlastně musí zemřít. Měl bych s tím přestat a konečně něco říct k filmu! Městské prostředí působí městsky, venkov je krásný a jako z pohádky. Příběh povedený, hezky natočeno. Choreografie bych řekl opravdu vyvedené a hlavně jsou vidět. Abych to zavřel- Super film! ()

JerryPilsen

Normální sekanina,akorátže v Japonsku.Příběh by ušel,ale scházelo něco co by mě víc vtáhlo.Bylo jasné jak to dopadne,takže zbylo jen čekání jakým způsobem.Plno scén je vyloženě kýčovitých a účelových.Bojové scény se drží přísného schématu. ()

bratr_jezek

Tom hrdinně prohraje při potyčce se samuraji, následně pochopí, kde je jeho místo a pomáhá jim v boji proti "zlým". Trochu zvláštní pohádka nepostrádá epické souboje a bitvy i důležité morální poselství. Na plný počet to však nestačí. ()

flegmos

Uplna romanticka JEBA. Premakany americky akcny film. Pribeh, akcia, dialogy, hudba ulieta a vznasa sa od zemskej reality do epickeho velkofilmu kde dobro je take jednoznacne ako zlo a kde sa aj z alkoholika sa moze stat za jednu sezonu samuraj. Yes, jes, jes matafakaaa. Ale ked sa na to tak dobre lahucko pozera . . . mnau ()

Nanak

Srdcovka. Tento film má vše co má mít (dobrý scénář, kvalitní herce, vynikající hudbu atd.). Viděl jsem ho snad 10x a pokaždé mně neskutečně dojme scéna Cruise a Watanabe na konci rozhodující bitvy a taky japonská kultura a prostředí a prostě všechno. 100%. ()

migr

Uvěřitelný příběh historie cesty života a samuraijských hodnot. 88%, Tom Cruis je někdy až zbytečně moc v záberu. Jinak tak 95% ()

StepanMraz

Moc pěkný film, jen ta poslední bitka mi přišla divná, hlavně tím že nějaký samuraj je smrtelně zraněn, a minimálně 1/2 si tam běhá jak kdyby mu nic nebylo. Nebo to samí proti těm kulometům, kdy to kouili nejmín 5x a a nejakou dobu ještě žili, to samí Tom... kdyby tam nebyla tahle nadpřirozená "síla" tak bych dal i pátou *. ()

DavidAAAA

Velmi sympatický film o střetu dvou kultur. Film jehož napětí a síla stoupá s každou přibývající minutou, aby vyvrcholením byla závěrečná řežba a likvidace téměř všech sympatických postav. Příběh o přátelství, které si zpočátku nikdo nedovedl představit. O cti a ponížení. O hamižnosti a zásadách. ()

markus186

Posledný samuraj je zmes všetkého, čo veľkofilm potrebuje mať. Hlavným hrdinom je americký vojnový hrdina Nathan Algren, ktorý sa vďaka vojenským zážitkom stáva alkoholikom so sebadeštrukčnými sklonmi a chuťou zomrieť. Vďaka japonskej občianskej vojne a snahou cisárových poradcov o modernizáciu Japonska, dostáva novú šancu na život. Tento film je ukážkou zmeny človeka, ale predovšetkým o zmene jeho názorov a ideálov, za ktoré je ochotný aj umrieť. Je to príbeh o spoznávaní novej kultúry a skutočného boja s miernym ľúbostným nádychom, v ktorom sa z nepriateľov stávajú priatelia na život a smrť, z priateľov a spojencov nepriatelia. Dokonale Zwickovo dielo umocňuje aj hudba Hansa Zimmera a krása japonskej prírody, ktorú našinec sotva kedy uvidí na vlastné oči. Čerešničkou na záver je nechaný otvorený záver o osude hlavného hrdinu... ()

BranuliQ

Nádhera!!! Niekoľkokrát mi prešiel mráz po chrbte a to najmä vďaka naozaj impozantnej hudbe (Zimmer je pán) a dychberúcim bojovým scénam. Cruise a Watanabe skvelí, rovnako tak aj Zwickova réžia. Trocha sentimentu na konci je odpustené vďaka všetkému, čo záveru predchádzalo. 95% ()

4street

Pro mě naprosto nádherný film. Často poslouchám A way of life. A mám před očima zpomalené záběry z toho filmu. A husí kůži. Neomrzí. ()

FrankZabak

Tak tenhle film je pecka. člověk si v jednu chvíli i připadá jakoby se sám pohyboval mezi samuraji.příběh,hudba a herecké obsazeni na jednicku. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)