Monte Walsh je muž, který si nedovede svůj život představit bez kovbojského sedla. "Nedělám nic, co nemůžu dělat z koně," říká o sobě s patřičnou hrdostí. Nemá domov ani ženu - má jen svou práci, která z něj udělala legendu. Stejně jsou na tom jeho přátelé: spolehlivý parťák Chet Rollins či prchlivý mladík Shorty Austin. Jenže se píše rok 1892, zemi křižuje stále víc parních lokomotiv a místo farmářů, pro které kovbojové pracují, začínají běh věcí ovládat bankéři a účetní. A ti se chystají Divoký západ patřičně zkrotit. V novém světě už prý nebude místo pro kovboje jako Monte Walsh...

Americký western režiséra Simona Wincera se odehrává v době soumraku Divokého západu. Líčí život a práci kovbojů z jiného hlediska, než je obvyklé: každodenní činnost mužů v sedle je zde zobrazena s realististickými detaily, přesto jí však nechybí romantický nádech. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Film to jiště není tak strašný, možná by si zasloužil i lepší hodnoceni, ale já jsem asi nadobro zdeformovaná knihou, které jsem se dlouho vyhýbala, protože ač je mi kůň zvíře milé, tak bych na něj nesedla a vůbec bych neřekla, že mě kniha o kovbojích, skutečných kovbojích, ne těch kreatur, co známe z mayovek, tak vezme za srdce. A v tom srdci - tam je právě ten rozdíl mezi knihou a filmem, který se sice poctivě snaží zachytit události, jak jsou v předloze, ale nezachytí hloubku pocitů malého kluka, který vyroste v muže a sroste se sedlem a přírodou tak, že věci jako rodina, majetek, domov jsou pro něj pojmy mající zcela jinou chuť, než pro kohokoliv jiného, aniž by se cítil ošizen, naopak je šťastný za to, jak to je. A tenhle vnitřní pocit naplnění film postrádá. ()

Dale

Jeden z tých lepších TV westernov, na ktorom tá televíznosť tak nebije do očí. Je úplne porovnateľný s pôvodným filmom. Základom je príbeh, ktorý nie je tuctový, o konci kovbojov a nástupe novej éry s nástupom 20. storočia. Miestami smutné, miestami vtipné, ale každopádne zaujímavé celé tie takmer 2 hodiny. ()

Korbelka

Dala jsem 3*, ale stále přemýšlím, že jednu přidám. Knihu dobře znám a zamilovala jsem si ji. Ale přesto jsem na film nezanevřela i když se od ní hodně liší a to jen proto, že jsem se poučila z několika předešlých adaptací (MOtýlek, Král krysa, Transpoting, ...) u kterých jsem film naprosto odsoudila a to jen proto, že jsem se věrně držela toho jak skvělá byla knížka. Až po několika letech co jsem se odvážila si znovu tyto snímky pustit, jsem radikálně změnila názor, jsou to skvělé filmy s výbornými herci. Člověk to prostě musí brát, tak jak to je a momentálně zapomenout na knihu, odprostit se od ní. ;) Ale, abych se vrátila k filmu... Western je to velmi zdařilý, přírodní scenérie jsou krásné a hudba se také povedla. Tom Selleck mi do role Monteho sedí, možná víc ne Lee Marvin, který si tuto postavu zahrál v roce 1970. ()

RHK

Podařený remake westernu Monte Walsh z roku 1970, podle dnes již legendárního westernového románu Jacka Schaefera Muž se srdcem kovboje. Nostalgický životní příběh kovboje, jehož povolání v průběhu civilizačního vývoje Západu ztrácelo na významu, ale které miloval ze všeho nejvíce. Viděl jsem oba westerny, klasický i remake, novější akčnější film s Tomem Selleckem se mi s výhradou jisté televiznosti zpracování líbil zhruba stejně jako původní. Trailer k filmu je zde: http://www.sms.cz/film/muz_se_srdcem_kovboje/ukazka ()

Shitonit

Od dětství byl Monte jedna z mých nejoblíbenějších postav, jasnej důvod, proč se stát kaubojem :-) Knížku znám nazpaměť, film je jasně mnohem osekanější, ale to neznamená že to může ovlivnit pocit, kterej si z filmu odnáším. Těžká nostalgie, poctivej svět, poctivá doba, poctivej příběh, poctivej film výborní  Monte Walsh and Chet Rollins. Postavy, které ovlivnily můj svět. ()