Mladý Indiana Jones: Peklo v zákopech

• USA The Adventures of Young Indiana Jones: The Trenches of Hell
všetky plagáty

V srpnu 1917 se Indiana Jones (Sean Patrick Flanery) pod jménem Henri Defense zapisuje do belgické armády. Později jsou jeho nadřízení důstojníci zabiti v boji a Jones je zajat německým vojskem. V zajetí si získá reputaci jako "Hadí muž". Němci v něm vidí nebezpečného muže, a tak je poslán do vězení s maximální ostrahou v Dunsterstadtu na Dunaji. (Terva)

Dromed

Pro mne nejlepší díl mladého Indiho. Syrová leč trochu ikonická prezentace velké války na západní frontě s filmovou výpravou. ()

Fancipal

Nezkreslený naturalismus, flagrantní a ničím neředěná beznaděj a apatie. Smutný obrázek zákopové války. Bitva u Verdunu, Indyho rychlý kariérní postup a následný útěk z těžce střeženého vězení, dělají z této dvojepisody, zatím nejlepší fragment velkého příběhu slavného archeologa. ()

Hollohlaway

Nemastné neslané, dramatické jakžtakž, vizuálně to ujde. Ale s Indiana Jonesem to nemá nic společného. Namátkou jsem vybral jeden díl ze zvědavosti a nepřesvědčil. ()

corpsy

Mladý Indiana Jones v hrôzach 1.svetovej vojny. Podobne ako časť odohrávajúca sa vo Verdune, snímok ponúka kvalitné akčné scény a majstrovskú výtvarnú stránku. Vlastne tak ako celý tento vynikajúci seriál. ()

Santino7

Netreba čakať prehnane veľa, vôbec neporovnávať s pôvodným Indym, neriešiť občasné dejové slabšie chvíľky a proste iba vypnúť. Za týchto okolností sa to dá považovať za celkom fajn oddychovku, taký nenápadný sympatický počin pre celú rodinu (samozrejme nejaká tá krv sa tam predsalen nájde, takže toto moje zaradenie je mierne otázne). Ale ako som písal na začiatku, hlavne od toho netreba čakať niečo extra. Ako vyšité na nedeľné doobedie. 3/5 ()

• Snímek se natáčel na pražském Barrandově, obávané německé vězení pak představoval hrad Pernštejn. (Yardak)