Naivně natočený dobrodružný příběh sice čerpá z předlohy Roberta L. Stvensona, avšak upravuje si ji podle svého. Vypráví o mladém Čechovi, jenž se stává svědkem podvodného jednání majitele lodi. Darebák se totiž obohacuje nouzí bulharských vlastenců, kteří v předvečer první světové války bojují proti turecké nadvládě. (oficiálny text distribútora)

Ironfood

Překvapivě slušné námořní dobrodružství (kterými česká kinematografie z pochopitelných důvodů příliš neoplývá). Příběh se podařilo odvyprávět celkem napínavě a věrohodně. Hlavní roli hraje David Vejražka, u něhož je výhodou, že je neokoukaný a člověk zná jeho jméno v podstatě jen z dabingu. Nevýhodou pak je, že tady nic extra nepředvede (ale na druhou stranu ani nic extra nepokazí a je možné, že určitá nevýraznost jeho postavy je záměrná). Tradičně dobrý výkon podává Miroslav Macháček jako "pokoutný advokát". No a Ilja Racek, to je přímo prototyp starého mořského vlka ("Líh je dobrej na všecko - Nechcete k tomu aspoň vodu? - Vodu? To by byl můj konec". Taktéž to je poslední film Olinky Schoberové, které to tady ale bohužel nijak zvlášť nesluší (ač je jí teprve cirka 40 let). Příjemným zpestřením je přítomnost řady u nás neznámých zahraničních herců. ()

MickeyStuma

Ponurý pokus o dobrodružný žánr dle povídky R.L.Stevensona a jak jinak než v koprodukci s bulharskými filmaři. Což o to, co se týče příběhu, filmový přepis by nebyl zase až tak špatný, ale bohužel to celkově postrádá veškerý koncept dobrodružného žánru jako takového. Děj se táhne a postrádá alespoň náznak nějaké akce či napětí. Takhle je to velice poklidný nenáročný snímek, který si na dobrodružství jen naivně hraje. ()

pytlik...

Film, který nezapře dobrodružnou Stevensonovu předlohu, což je jedině dobře. Kluci mě překvapili svou odvahou, s jakou za velké peníze koupili vrak lodi, o němž nevěděli, zda se ještě stále nachází v nějaké té (nad)mořské výšce, nebo už pár metrů pod. Jestli byli všichni lidé takoví, škoda, že jsem tehdy nežil, vydělal bych majlant, průmyslově bych vyráběl pytle a zajíce. Jinak Olga Schoberová potvrdila starý známý fakt, že ať je žena v mládí hezká nebo ošklivá, zub času ji okouše do víceméně stejné podoby. ()

zette

Ten film ma hned nekolik kouzel. Velmi dobry scenar a dobrodruzna atmosfera, kdy jsem si vzpomnel, ze jsem Vrak videl uz v detstvi. Jasne, vyprava mohla byt lepsi, ale pribeh a netradicni prostredi vse vynahradi. Zajimave herecke obsazeni, kteremu dominuje Machacek. Za zminku stoji, ze se jedna o posledni film Olgy Schoberove. Prijemne prekvapeni. ()

Pitryx

No, ono to zpočátku vypadalo zajímavě, dokonce s nádechem tajemna. Já jsem se Stevensonem nikdy neprokousal, pro jeho zdlouhavost a těžkopádnost, takže neznám originál, a to bylo dobře. Překvapení po objevu vraku pro mne ani moc nebylo, protože jsem to nějak vytušil. Mělo to skončit nějak na tom moři, dohra na souši už byla zcela zbytečná. Za mne slabších 40 %. ()