Gecenin Kraliçesi

• angličtina Queen of the Night
TV spot
Turecko, 2016, 32 h 54 min (Minutáž: 116–151 min)

Meryem Uzerli, Murat Yıldırım, Uğur Polat, Funda Eryiğit, Burak Deniz, Selim Bayraktar, Erdoğan Tutkun, Hasan Üner, Deniz Celiloğlu, Seda Akman, Pervin Ünalp (viac)

Danikaa

Romantická prvá časť, akoby k tejto dráme vôbec nepatrila. No ďalšie diely ma rýchlo uviedli do obrazu. Kopa dramatických, typicky tureckých zapletiek, našťastie len v 15-tich častiach, sa nakoniec celkom dobre pozerala. Láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou, dobro nad zlom a na hlavných predstaviteľov bol tiež pekný pohľad . Nechápem kde berú tých úžasných detských hercov, malý Osman bol  zlatý a prirodzený. Zišla sa tu kopa známych hercov a herečiek, ktorí odviedli dobrú prácu. Páčilo sa mi to aj pre malé množstvo úmrtí, ktorými turecké drámy zvyčajne nešetria. ()

Soupalka

Propletená historie osiřelého Kartala, kterého vychoval a za svou dceru oženil jeden z vrahů jeho otce Aziz. Co ale scénář nevymyslel  - Kartal miluje dceru druhého vraha svého otce Selin, která si ale bere za muže právě  Azize.  Aziz (v turečtině  "svatý") není rozhodně žádné ořezávátko, otec Selin Osman taky ne, postupně si všichni nějak hrají se všemi atd. Nesporným plusem seriálu je obecná kvalita hereckého obsazení nejen u hlavních protagonistů a  tak herci dostávají spoustu prostoru i ve vedlejších rolích. S ohledem na počet dílů se dá seriál bez problémů zkouknout celý a nijak nenudí, i když to není žádná převratná tematika. Mně osobně také sedla taková ta folklorní hudba od Černého moře, ale někomu může přijít naopak rušivá. Od seriálu byla původně asi dost velká očekávání a byl prodán do poměrně mnoha zemí. ()