Stárnoucí teta Bětuš (L. Skořepová) prodělá odtučňovací kůru a řadu svých šatů věnuje rodině svého synovce (J. Dvořák). Ti nevědí, co by s nimi dělali, proto je prodají do bazaru. Shodou náhod je tu vedoucím tetin přítel a budoucí manžel (J. Sovák). Ten odkoupí pro tetu ty nejcennější, bílé, z jejích prvních tanečních, a nechá je přešít pro dcerku hamižných příbuzných, která jde na svatbu za družičku… (Česká televize)

Pitryx

Tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že to herci hráli pod psa. Pan Dvořák nezahrál ani to překvapení. Nakonec mi to celé přišlo tak, že nejlepší tu byly písničky pana Ivana Mládka. Přesto bych to nezatracoval. Dvacítku by to dostat mohlo a já ji také dávám. ()

Marthos

Vzhled a obsah tohoto prachmizerného braku odpovídá době svého vzniku. Míra nevkusu, zdá se, nezná hranic. V menších rolích nalézáme také Natašu Gollovou a Václava Trégla. Pohled na ně je ovšem pln smutku i vzpomínek na časy jim zaslíbené. ()

topi

Tahle blbina o chamtivých příbuzných s příšernou výtvarnou stránkou Tomáše Bíma a hroznou hudbou Ivana Mládka je zajímavá snad jen tím, že se před kamerou naposledy ukázal Václav Trégl. I takhle vypadala zábava v sedmdesátých létech. Nevkusné ve všech směrech. ()