Američtí bohové - Série 1

(séria)
Dráma / Fantasy / Mysteriózny
USA, 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 54–65 min)

Ichabod

Větší zklamání nepamatuji v poslední době. Dokonalé úvodní titulky nic ze samotného vyprávění netrumfne. Neskutečný talent za kamerou opřený o skvělou předlohu bohužel neopakuje úspěch ani kvalitu Hannibala. Casting je skvělý, hudba, kamera a celkový vizuál také. Za to vyprávění je příliš složité.... Nebo spíše špatné a za osm dílů se toho moc nevyřeší, což by nevadilo, kdyby většina dílů nenudila od začátku do konce. ()

M.i.k.e

American Gods mě podobně jako třeba Legion v době vydání úplně minuli a zpětně toho celkem lituji.Podobně jako již zmíněný Legion je to skvělý bizár,který v mnoha směrech nedává smysl,ale bohatě to vynahrazuje momenty ze kterých padá brada a vizuál je opravdu lahůdka.Trošku mi tu sice chybí silnější nosný příběh a první řada je spíš epizodická a nenabízí moc odpovědí na pokládané otázky,ale osobně se mi hodně líbí to jak je tu osobitě pojata celá ta instituce víry a bohů (Bohové s námi vyjebávají?A od čeho myslíš že tu bohové jsou?).I přes rozporuplné reakce se těším na druhou řadu a budu doufat,že hlavní postava Shadow Moona se stane zajímavější,protože v rámci celé první řady tomu tak nebylo a ač se kolem ní točilo hodně věcí,do kapsy ho strčila nejedna vedlejší figura...80% ()

Fíla

Zpočátku, jsem do seriálu American Gods, šel kvůli seriálovému zpestření, vůči jiným seriálům, které mají například přestávku. A první díly, mi nepřišly, nějak zajímavé. Postupně jsem se do toho dostal a jsem zvědavý, na druhou řadu. Kdo má rád něco netradičního, nějaké zpestření, něco zvláštního a neobvyklého, zabrouzdal bych sem. :) Uvidíme, jestli druhá série vygraduje, jako osmý díl, té první. ()

Necrotongue

První řada byla pro mě těžkým zklamáním. Přitom téma má obrovský potenciál, jenže tvůrci ho nechali utopit v epizodách, které nevyprávěly ucelený příběh, ale vypadaly spíše jako mozaika na sebe nenavazujících dějů, které poskládal dohromady autista pod vlivem návykových látek. Díly, jež tomuto vzorci unikly, byly velmi slušné a je škoda, že jich neuniklo víc. Jako dlouholetý hráč World of Warcraft musím ocenit jméno hlavního hrdiny, ale jako fanoušek dobře zahraných psychopatů musím vyjádřit zklamání nad nepřítomností Černoboga ve Wisconsinu. ()

ScarPoul

Pilot nemastný neslaný. Rýchle predstavenie postáv. Na rýchlo odbitá zápletka. Od druhého dielu ale výrazne zlepšenie. Na to, že sa seriál nemôže pochváliť ani jednou akčnou scénou a napriek tomu, že všetkých 8 dielov skôr pôsobí ako exkurzia do sveta, ktorý nám nie je známy a objavujeme jeho zákutia pozorne a s určitým zmäteným pohľadom ( nie natoľko rozdielným ako má Shadow), stále sa jedná o vizuálnu pastvu pre oči, a celá výplň je mytológia a mýtus v tej najlepšej možnej transformácií akú si viete predstaviť. Bavilo ma to. Ian McShane je zase raz perfektný a všetky postavičky dotvárajú akokoľvek zpočiatku bezvýznamné dotvárajú celú hierarchiu bohov so všetkými nuansami im vlastnými. Páčia sa mi úvodné príbehy. Páči sa mi skrytá epickosť. Aj fakt, že každej postave rozumiem. Teším sa na druhú sériu. S prvou som spokojný - 1. séria 90% ()

• Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)