The Rezort

• Španielsko Generación Z (viac)

'Rezort' je oblasť na jednom z ostrovov, kam prevažne mladí ľudia cestujú za zábavou. Nie je to však kvôli krásnym plážam či nočným oslavám, ale možnosti otočiť zbraň na "živé" terče v podobe nemŕtvych. Pred niekoľkými rokmi svet zachvátila vojna so zombie, ktorú "človek" vyhral, pričom tamojšie miesto je poslednou oblasťou, kde dané stvorenia môžete vidieť a užiť si s nimi trošku "zábavy". Na celý 'Rezort' z hľadiska bezpečnosti návštevníkov dohliada počítačový bezpečnostný systém. Presnejšie, dohliadal, do určitého okamihu... (*CARNIFEX*)

LIVINGDEAD

Docela dobrý nápad, natočit horror o zbohatlících, kteří se jedou bavit na ostrov střílením do zombie. Dobré masky, herecké výkony ušly a konec překvapil... Není vše tak, jak na první pohled vypadá... :-) ()

Marceloo

Na opustenom ostrove si podnikatelka vytvorila biznis, ktorý spočíva v tom, že sem prídu ludia z pevniny a po zaplatení si môžu strielať do ludí premenených na Zombie. Jedného dňa však zlyhá ochranný systém, ktorý stráži nakazených a návštevníkom ostáva len krátky čas na to, aby sa z ostrova dostali do bezpečia. - The Rezort má pôsobivú myšlienku a režisér zúročil svoje skúsenosti z Outpostu, lenže ostatní účastníci projektu zrejme jeho ambície nezdielali. Herci vyzerajú, ako keby ich to nebavilo, čomu sa ešte dá rozumieť, keďže na takom krásnom ostrove sa dajú robiť ovela zmysluplnejšie veci ako predvádzať sa pred kamerou. Scenárista do toho taktiež nedal všetko a kameraman sa zrejme trochu odviazal na večernej pool party. Trochu zamrzí aj to, že Zombie príšer bolo fakt dosť a napriek tomu je akcie s nimi nesmierne málo. The Rezort však môže zaujať krásnym prostredím a celkom príjemne ubiehajúcim tempom, spoločne s uspokojivým záverom a schopnými maskami. + herec z The Vatican Tapes + herec z Kill Command ()

sniper18

Od akčného zombie hororu z európskej produkcie a navyše od celkom schopného režiséra by som teda čakal viac, než len takúto zabudnuteľnú žánrovku. A pritom spočiatku to nevyzeralo vôbec zle, samozrejme sa viditeľne nejedná o žiadny ambiciózny veľkofilm, ale tvorcovia majú nejaké nápady, vizuálne to nevyzerá najhoršie a zápletka odohrávajúca sa niekoľko rokov po zombie apokalypse, kedy ľudia za cenu straty veľkej časti populácie predsa len vojnu vyhrali a zombie úplne odstránili, teda s výnimkou jedného ostrova, kde vplyvná spoločnosť usporadúva zájazdy, aby si mohli akcie chtivý dobrodruhovia zastrieľať, až sa to samozrejme vymkne kontrole sa mi tiež celkom pozdávala. Nie je to samozrejme úplne originálne, ale v rámci tohto subžánru to predsa len ponúka niečo nové a tak som mal prvú polovicu filmu, kedy sa toho ale ešte moc nestane celkom dobrý pocit a mohol sa tešiť na to hlavné. No práve v tomto film veľmi zlyháva. V druhej polovici sa film síce naplno rozbehne, ale už je to zúfalo dejovo stereotypné, jednoducho sa len skupina hlavných hrdinov presúva z jedného bodu do druhého, pričom samozrejme každú chvíľu narazia na skupinu zombií, vždy o niekoho prídu a tým to vlastne končí. Aspoň ten jeden zvrat ma celkom potešil, ale inak na druhej polovici nemám čo chváliť. Stereotypné prevedenie by nemuselo byť nutne zlé, keby film bavil aspoň po akčnej stránke, ale vôbec. Aj všetky tie prestrelky sú stále o tom istom, bez jediného nápadu alebo lepšieho momentu a aj technicky som po tej obstojnej prvej polovici čakal viac, ale všetky tie digitálne výstrely a zásahy ma skôr otravovali. A aj rýchlosť zombií závisela od toho, ako sa to tvorcom práve hodilo, takže pomaly idúcu skupinu rýchlo vystriedali šprintéri a naopak. Moc nezaujme ani obsadenie, známejší je jedine Dougray Scott, ale čakal som od neho viac, moc ma tu nebavil, teda vlastne rovnako, ako aj všetci ostatní, úplne nesympatická skupina, pri ktorej mi bolo jedno, či to niekto prežije. Režijne je film tiež pomerne sklamaním, napätie je nulové, akcia nemá čím zaujať a technicky prvá polovica síce ponúkne solídny vizuál a pomerne veľkolepé prevedenie, samozrejme v rámci podobných filmov, ale tá druhá už okrem atraktívneho prostredia nemá vlastne nič. Takže vďaka dobrej zápletke a slušnej prvej polovici mi to na ten slabý priemer stačí, ale keby som nebol fanúšik tohto typu filmov, hodnotil by som určite horšie, tých záporov je tu predsa len dosť. 51% ()

*CARNIFEX*

'Rezort' je oblasť na jednom z ostrovov, kam prevažne mladí ľudia cestujú za zábavou. Nie je to však kvôli krásnym plážam či nočným party, ale možnosti otočiť zbraň na "živé" terče v podobe nemŕtvych. Pred niekoľkými rokmi svet zachvátila vojna so zombie, ktorú "človek" vyhral, pričom tamojšie miesto je poslednou oblasťou, kde dané stvorenia môžete vidieť a užiť si s nimi trošku "zábavy". Na celý 'Rezort' z hľadiska bezpečnosti návštevníkov dohliada počítačový security systém. Teda do určitého momentu dohliadal ... Napriek krátkej stopáži prekvapujúco pomalší rozbeh. Masky sú pekné, nejaké to gore sa taktiež dostaví no bohužiaľ ho je veľmi málo. V podstate by sa dalo povedať, že striekance krvi človek spatrí len po vpálení guľky do hlavy. Na zombie béčko sa ale jedná o celkom príjemnú jednohubku bez akejkoľvek snahy mimoriadne zaujať. Záver je rovnaký priemer ako celý film. Škoda že pár detailov nedotiahli, vyslovená katastrofa "The Rezort" totiž nie je - 55% ()

darkrobyk

„Ať jde tenhle ostrov do háje!" „Chramst!" Jakási obdoba Jurského parku, kam si ale nejezdíte prohlížet dinosaury, nýbrž střílet zombíky. A také zde zkolabuje systém, kterému k tomu ale pomůže nevědomky jedna blbka. Chvíli mi trvalo hlavou, kde berou nové zombíky, když jim je návštěvníci vystřílí, pak se to naštěstí vysvětlilo. Jediné, na co si v posledních letech asi nezvyknu, že nemrtví běhají rychleji než živí. Nu a jak zkolabuje systém, akce se až do konce nezastaví, což je fajn. Prostě taková nemrtvá jednohubka. Poslední záběr byl logický... ()

misterz

Úvod pomalší a nezaujímavý, no potom sa to našťastie rozbehlo. Vlastne v tomto snímku za niečo stojí len akcia, príbeh samotný moc zaujímavosti nepobral. Škoda, keby sa tomu dali trocha lepšie obsažné základy, pár nápadov a zaujímavejší background okolo tej nákazy, tak to mohlo dopadnúť lepšie. Aspoň čo sa týka atmosféry, ktorá tu bola iba vyslovene priemerná. Celkovo - veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Kudly4

Celkem moc nemusím Zombie Horory a od tohoto jsem čekal konečně něco brutálnějšího, ale bohužel, je to opět přesně takové obyčejné s minimum gore, prostě kousnutí do krku či do ruky a tím to hasne, ani jejich zabití není nic nového, klasicky střelíme do hlavy a konec. Líbil se mi ale ten nápad, příjemní herci, celkem rychle to odsejpá, na začátku jsem chtěl skočit do televize a zastřílet si taky. Závěr celkem překvapil. Průměrná zombárna. (215. hodnocení) ()

Yoshitsune

Zombíky mám rád, sou to jedni z nejlepších záporáků v hororech a tenhle nápad, nebyl špatný, jenom špatně zpracovaný. První polovina je doslova ubíjející, ta druhá je už o něco zajímavější, ale neni to žádný Romero, Fulci nebo Carpenter i ten se s nákazou dokázal lépe popasovat. Gore neni vyloženě špatný a masky taktéž, ale neni to zase žádný zázrak. Z postav mně nejvíc bavil Archer, který s jednou kulkou dostane deset zombíků. Docela zklamání, ale né zase nijak velké. ()

Marze

Je to film určen pro generaci , která byla zvyklá střílet ptáčky na tatínkově mobilu. Také to připomíná počítačové Dead Rising nebo Dead Island. Je tu tedy pár náznaků kreativity , únosné herectví a efekty. Trochu to připomíná Jurassic Park a postapokalipťárny s chudými barvami kamery. Dvě hvězdy dávám za čistou žánrovku. ()

Karamanlis

Takéto obohatenie tradičnej zombie tematiky o pútavý rozmer s elitárskymi poľovačkami na nemŕtvych na mňa zafungovalo. Záverečné odhalenie a finálna pointa sú však ľahko odhaliteľné a smerovanie príbehu bolo zjavné prakticky už pod počiatočných minút. ()

ARI50

Dost zajímavý nápad ostrov kde se můžete vyřádit nad nemrtvými čili zombie masakr, no herci byli akorát vhodní do filmu, ostrov v pohodě ale celkový příběh mě nebral film to mohl být nezkutečně dobrý což chtělo to do toho dát mnohem více, škoda rejža bunkru tentokrát jemně zklamal, přesto malá spokojenost je. ()

JASON_X

Ostrovní rezervace se zbytkem přeživších zombií po jakési rozšafné celoplanetární zombiádě. Pokud máte prachy a chuť, nebo pokud vám to předepíše váš obvoďák v rámci vaší psychoterapie, můžete si sem zaletět na takové adrenalinové zombiesafari a trochu si zastřílet na živé terče. Až potud zápletka v pohodě a já se těšil na vydatnou porci pokleslé a zvrhlé zábavy plnou mých oblíbených zombiáckých šablon a stereotypů. Ovšem scénář si vzal do parády nějaký za.raný sluníčkář a namísto relaxační lobotomizované zabijačky diváka otravuje moralizujícími žvásty o porušování zombijských práv a svobod a ještě si navíc otře svoje slizké pseudohumanistické pysky o jakousi tamní "uprchlickou krizi", na kteréžto slovní spojení já ovšem v současnosti reaguju vztekle jako býk na muletu. A debilně rozskákaná a švenkující ručka mi velmi urychlila rozhodování mezi dvěma a třemi, respektive žádné dlouhé rozhodování vlastně nebylo. ()

Morholt

Nápad je v rámci žánru docela dobrý. Sice jsem asi nebyl sám, kdo si občas vzpomněl na Jurský park, ale mám pocit, že ta inspirace je tady vlastně přiznaná a o to víc mě bavila. Problém jsem neměl ani se samotným krosením a policejní střelnice mě vyloženě pobavila. Co se týče gore, tak toho sice mohlo být víc, ale to se dá překousnout i díky solidním maskám slušnému tempi a výbornému obsazení. Přítomnoost poměrně známých tváří potěšila. No a co mě nejvíc dostalo byl konec, který docela vtipně reagoval na současné dění, ačkoliv si nejsem jist, jestli to byl od tvůrců záměr. Líbilo. 70% ()

TomX2

Soundtrack celkom ujde, vizuálna stránka miestami tiež a masky nie sú zlé, no to je asi všetko. Z postav ma zaujala maximálne jedna a aj to len kvôli tomu, že ma narozdiel od ostatných vyložene nesrala. Väčšina hercov ani nie je úplne schopná a na niektorých je vidieť, že z filmu majú možno tak srandu. Samotná zombie zápletka taktiež nemá čo ponúknuť, film sa motá do samých možných stereotypných klišé, scenár je jeden veľký odpad a dokonca to ani nedokáže na chvíľu zabaviť. Film sám o sebe trash není, každopádne má k tomu veľmi blízko a je prinajlepšom katastrofálny. ()

kaylin

"Jurský park" ve stylu zombie. To je to, co by se dalo říct o snímku "The Rezort". A ještě by asi stálo za to doplnit, že to je snímek pro mladé, kde mladí paří, užívají si a střílejí zombie terče na jednom speciálním ostrově, vlastně takovém prázdninovém rezortu. Samozřejmě, že se všechno posere a samozřejmě, že je to v duchu hry "Dead Island", ale bez potřebného drivu. ()

ben666

Docela slušný béčko se zombíkama , která rozhodně zabaví. co mi trošku vadilo byla předvídatelnost ( už na ostrově jsem si tipnul kdo přežie a jak film asi skončí a oba tipy mi vyšli) ale jinak zajímavej nápad se zombíkama. Jo a na Jessicu se hezky koukalo :) ()

cocrHeLL

Překvapivě zábavná evropská zombárna aneb jak se může zvrhnout střelnice a střelci se stanou terčem (Jurassic Park jinak). Výborný nápad, vypointovaný a bez přebytečných keců. Hodně mě překvapila kvalita masek a dokonce herci nebyli jak OSB desky a byli pružnější. Absence nějaké větší brutality se dá u takovýho snímku předpokládat, ale kurde sedlo by to tam namísto zásobníku na ∞ nábojů. Tenhle logický nešvar je vcelku běžný, ztrácí se tím trochu ten duch survivalu, ale podstatné je, že The Rezort je jedna z lepších zombáren 21. století. ()

Yoshimitsu

Zajímavý nápad udělat samostatný ostrov plný zombíků pro zbohatlíky, kteří jsem jezdí za těžký prachy a sbírají skóre za, co nejvíce headshotů. Víš odkud pochází slovo zombie? Ne. Africké kmeny nazývaly své duše "nzambi", ale když je vzali na Haiti jako otroky, z jejich duše byla "zombi" to znamená " bez svobodné duše". Dávám 70% ()

iXtr3m3

Dobrý nápad, ale slabé prevedenie. Skoro tri roky som čakal, kým niekto na to urobí titulky a nakoniec som bol viac sklamaný ako potešený. Škoda, lebo Jurský svet mixnutý zombie nevyzeral zle. Dostať to do ruky väčšie štúdio s väčším rozpočtom, viem si to predstaviť aj ako World War Z v kinách. ()