anais

Klíč ke Scorsesemu. Kdo nemá nakoukáno, asi to nemá šanci zaujmout, ale tohle je dukaz, že lidé z tech filmu skutečne existovali. ()

boni

Lehce neobjektivní čtyři hvězdy, ale prostě pro fandy Martyho je tohle skvělost na druhou. Navíc mám speciální slabost pro Itálii (i tu z USA). Dokument je jinak takovým trochu zrychleným kavárenským klábosením, akorát tedy se sklenkou vína, a s pramalou vypovídající hodnotou prakticky o čemkoli, co by vás skutečně zajímalo. Jinak to je ale mimořádně příjemně strávená "školní hodina", při které navíc dostanete chuť na skvělou italskou kuchyni, takže sem ty čtyři vlastně patří zcela po právu. ()

Fanucci

Dokument o italské komunitě v New Yorku a historii rodiny Scorsese. Hlavními postavami jsou rodiče Martina Scorseseho. Hodně vtipní lidé s těžkým přízvukem. Když začal mluvit Charlie Scorsese, jako bych slyšel spustit Tony Soprana:-) Dokument nemá pro normálního člověka velký význam...není nijak výjimečný ani extrémně zajímavý. Asi musíte být fanoušek Scorseseho abyste ho ocenili. ()

Tsunami_X

Coppola natočil v roce 1974 druhý díl Kmotra a Martin Scorsese se v té době vrhl na středometrážní dokument o italoameričanech. Lépe řečeno, na dokument o své rodině, která je přímo modelem této komunity. Jemně naznačená rodinná historie, ukázka sociálního prostředí a tradicí, trochu toho vaření a pár vtipných historek. Kulometná angličtina s pekelným přízvukem, takže se pro průměrného, a dovolím si tvrdit i nadprůměrného angličtináře, stává opakování povinností. Dílo jen pro Martyho skalní fanoušky. Ostatně kde jinde ho uvidíte vytahovat zbytky oběda ze zubů. ()

kaylin

Martin Scorsese nám ukázal, že jeho rodina je celkem normální, jako každá jiná, jen se podívali do Itálie a jsou ochotni mluvit o sobě na kameru. A samozřejmě mají za syna Martyho. Tenhle dokument o Scorseseho rodičích je zábavný, nostalgický a skvěle rozložený, kdy dojde na různé city a je zde vyvrcholení. Scorsese opět ukazuje, jak je skvělým vypravěčem, kdy raději nechává mluvit rodiče, a zároveň je velmi nekonvenční, kdy on je tím, kdo se doslova chláme smíchy. Nezkusíte také natočit něco se svými rodiči? ()

• V záverečných titulkoch môžeme vidieť recept na prípravu tradičných mäsových guliek od Scorseseho mamy. (srbak)