Berlínská mise

• USA Berlin Station (viac)
USA / Nemecko, (2016–2019), 25 h 21 min (Minutáž: 45–59 min)

Tvorcovia:

Olen Steinhauer

Richard Armitage, Richard Dillane, Michelle Forbes, Rhys Ifans, Richard Jenkins, Leland Orser, Bernhard Schütz, Tamlyn Tomita, Alexander Yassin, Mina Tander (viac)

Nový desetidílný seriál "Berlínská mise" je špionážní drama ze současnosti. Hlavní postavou je Daniel Miller (Richard Armitage), jenž právě dorazil do Německa na zahraniční pobočku CIA v Berlíně. Daniel má tajné poslání – odhalit totožnost nyní proslaveného whistleblowera, který používá pseudonym Thomas Shaw. Pod vedením ostříleného agenta veterána Hectora DeJeana (Rhys Ifans) se Daniel naučí, jak se vypořádat s drsným světem agenta v akci – což obnáší práci v utajení, podvodné triky, velké nebezpečí a morální kompromisy. Jak proniká čím dál hlouběji do labyrintu intrik německého hlavního města a odhaluje nitky spiknutí, jež vedou zpátky do Washingtonu, přemítá Daniel, zda je možné zůstat po nasazení v Berlíně stejný jako dřív. (HBO Europe)

Inozuka

Série 1: Výborný špionážní seriál o berlínské pobočce CIA, jednom agentovi s etickým problémem, jiném s velkými ambicemi, dekadentní německé metropoli a gulášem vztahů s ostatními rezidenty, agenty spřátelených mocností a islamisty. Prvních pár dílů trochu moc propletených na jednoho tupého Čecha, ale postupně se začíná děj čistit a opravdu dobře gradovat. Poslední díly jsem slupl jako malinu a těším se na druhou řadu. ()

Aky

Promyšleně napsaný scénář, do značné míry až příliš promyšleně. Trvalo mi několik prvních dílů, než jsem se v té spleti postav, vztahů a situací chytil, a když už jsem si myslel, že rozumím, v příštích dílem jsem se znovu ztratil. Nicméně velmi zajímavé je prostředí Berlína a vztahů mezi tajnými službami několika států, které se na tomto hřišti potkávají, střetávají, spolupracují a soupeří. ()

Chrustyn

Hodnoceno na základě 3 dílů první série. Složitě vyprávěný, nic nevysvětlující a nepříjemně táhlý seriál z prostředí špionů. Chápu, že se seriál snaží něco budovat a možná se i později rozjede ale nehodlám kvůli tomu přetrpět x nesrozumitelných hodin. ()

Hanys_

Před měsícem jsem dokoukal poslední řadu Homeland a ten styl mi prostě seděl mnohem víc. Tohle je sice herecky nabušené, za kamerou taky nejsou žádní nazdárci, ale ten děj (i přes svou špionážní propracovanost) nějakou diváckou přívětivostí moc neoplývá. S1 3/5 ()

warrenur

Druha seria mi prisla dynamickejsia, ale i v nej mi jednoznacne herecky ulahodil hlavne Ifans. Volebne "kortesacky" s ultrapravicovymi radikalmi, tiez s ohladom na situaciu v sucasnej Europe, posobila aktualnejsie. Samozrejme ani tu sa nevyhli k par logickym barlickam, a aj ne/spolupraca tajnych sluzieb aspon posobila divacky zaujimavo. Kazdopadne zaujimavy vysledok americko-nemeckej spoluprace, ktory odporucam. Od poslednej casti Homelandu sa to v ramci "spy" zanru vyprazdnilo a Berlinska pobocka aspon zavanula tym smerom. Solidne stvorhviezdie hlavne vdaka vydarejsej druhej serii. ()

iz67

Tak do nejakeho 5. ci 6.dilu to bezi, je to poutavy, dostatecne propleteny, ale ne zas prilis. A pak.... Vsichni si (do jednoho a v jednu chvili) naserou do hlavy, coz logicky zapricini to, ze se chovaj jako hovna, hovna jim vypadavaj z huby a vsechno se stane totalni srackou k zblití. (Posledni 2 dily sakruju, co to je za dialog!) ()

zodiak217

Veľmi dobrý seriálový počin. Prvá séria bola dosť vlazna na štýl Edward Snoden a hľadanie zradcu v CIA v berlínskej pobočke. Človeku chvíľu trvalo kým sa zorientoval o čo im vlastne ide, kto je kto a kto bude zohrávať akú úlohu. Druhá séria sa už pekne rozbehla, človek sa už tešil na staré známe tváre a hlavne dejová linka bola prehľadnejšia a človek už mal názor na jednotlivé postavy a kto za koho kope. Bolo to priamočiare, malo to už prvky napätia a gradacie. Dokonca niektoré postavy som si obľúbil až tak, že mi chýbajú ako postava politika Jozefa. A tretia séria už bol vrchol ľadovca, neustále napredovanie, každá epizóda končila tak, že sa divák nevedel dočkať tej ďalšej. Obľúbené postavy boli späť a s nimi aj silný príbeh zákulisia CIA. Seriál dokonca prekvapil a priniesol neočakávané zvraty ako moderný špionážny seriál. Akoby seriál z levelu 2 preskočil rovno na level 4 a zaútočil ťažkým kalibrom, takže jednoznačne bola tretia séria top a je vidno, že sa celý projekt príbehovo posunul a čo to odhalil aj do štvrtej série. Som rád, že to nebolo len o jednej dejovej linke, ale pekne sa to ku koncu vyvrbilo a prekvapilo. To sa mi páči, dejové zvraty, keď sa z tých dobrých vlastne stanú zlí a každý hra takú svoju masku. Na tom by mali popracovať do novej série aby neboli postavy prvoplanove, ale mali svoje tajné príbehy, zákutia a životy, ktoré nám postupne budú servírovať. Takže len tak ďalej, dúfam, že tvorcovia dajú ešte príbehu šancu a podarí sa im niečo vymyslieť. ()

jarmil8

Napínavý špionážní seriál v atraktivním prostředí německé metropole. Oproti podobně laděné 5. sérii Homelandu, není tak akční, nicméně poskytuje kvalitní drama lépe propojené s prostředím a s perfektními herci. A když už na tu akci dojde, stojí za to. ()

pethrik

Karty jsou rozdávány rychle a vysvětlí se během několika minut. Jistá nepřehlednost, místy překombinovaná, zdlouhavá, ale v jádru nadupaná akce, ve které tvůrci hlavní postavy zdaleka nešetří a jejíž akční pasáže plní naprosto všechna očekávání. Všechny scény jsou brilantně natočené, zvukové efekty a zvuk celkově je skvěle dokreslující a kamera je jako vždy u těchto počinů dokonalá. Ovšem po prvních pár dílech tempo upadá a akční scény slouží pouze a jen na podložení nudných dialogů a trapných špionážních hrátek. Často si řeknete, že se vám seriál zamlouvá a vzápětí si přejete aby to už skončilo. Zkrátka si myslím, že by se to vše dalo shrábnout do jednoho našlapaného špionážního filmu, ale ne do desetidílného seriálu. Finále pak, ale nemá chybu a tahá celý počin o trochu výš. ()

jjemi

S Homelandem to nesnese srovnání. Málo akční, příliš často se děj odehrává v kanceláři. Zajímavá je zatím jen dvojice Hector - Daniel. Zatím si připadám jako Valerie, která sleduje nudný rodinný život teroristy a doufá, že zahlédne něco opravdu zajímavého. Zatím, jen 5 dílů, ale zkusím být vytrvalá jako Val, protože z poza rohu všemu přihlíží další ... . ()