Zlé časy

• USA Hard Times (viac)

Excelentní Charles Bronson coby málomluvný bojovník v pouličních zápasech v americké akční klasice z roku 1975.
Mlčenliví zachmuření hrdinové šli Charlesu Bronsonovi vždy nadmíru k duhu a jednoho takového si zahrál i v dramatu Zlé časy, kterým režisér Walter Hill, držitel dvou cen Emmy a klasik především netradičně pojaté akce, začal v roce 1975 svoji hollywoodskou kariéru. Bronson zde ztělesňuje Chaneyho, boxera s tvrdým kořínkem, který v době velké hospodářské krize ve 30. letech přichází do menšího města na jihu USA a vyhledává místního sázkaře a organizátora ilegálních pouličních bitek Speeda v podání Jamese Coburna. Ať byla Chaneyho minulost jakákoli, odnesl si totiž z ní jenom jedno - unikátní schopnost přežít v ringu a vítězit. A hned po prvním zápase Speed pochopí, že právě narazil na poklad, který by mu mohl vydělat slušnou hromádku dolarů. Proto také se spojenectvím z rozumu okamžitě souhlasí a odchází s Chaneym přímo do New Orleansu, do srdce nezákonných zápasů, kde se společně utkávají jen ti nejlepší. Otázka jen zní, jestli i zde bude nemluvný rváč schopen obstát. Místní mají totiž při boji jen jediné pravidlo. A to, že žádná pravidla neexistují. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Charles Bronson většinu času mlčí a rozdává rány a přesně tyhle role mu seděly. Ale čekal jsem, že film bude mít třeba i nějakej sociální rozměr jako třeba Rocky. Jenže tohle je jenom bezduchý mlácení v nějakejch ošuntělejch skladech a přístavech. Navíc ani ty bitky nejsou natočený zrovna moc dobře a celej film vyznívá tak, že prostě předem víte, že i kdyby se Bronson šel rvát třeba s Terminátorem, tak mu s prstem v nose rozbije hubu. Celkově nic moc. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná dráma s Charlesom Bronsonom. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý v časoch hospodárskej krízy pricestuje len s pár dolármi do mesta, kde vyhľadá miestneho organizátora pouličných zápasov, ktorý mu s nevôľou predsa len skúsi dať šancu a po prvom nekompromisnom víťazstve ho organizátor vezme za svojho partnera a postupujú vyššie. Ale peniaze dokážu ľudí meniť a nepoučiteľný organizátor sa dostáva do veľkých problémov s úžerníkmi. Spracovanie mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj takto som celkom spokojný. Mám rád túto tématiku, kde sa schopný muž, ale bez peňazí postupne prepracováva vyššie a prakticky nikto na neho nemá, takže som spokojný aj teraz, ale aj tak by to chcelo ešte nejaký ten doplnok navyše, tu sa toho až tak moc neudeje a pri viacerých situáciách by som ocenil iné podanie, prípadne by som ich odstránil úplne, hlavne všetko, čo sa týka novej priateľky hlavného hrdinu mi tu prišlo navyše. Ale aj tak je to slušná zábava a zaujal ma aj výborný záver, ktorý ukáže hlavnú postavu trochu z iného svetla. Akcie tu moc nie je, ale páči sa mi. Nájde sa tu pár nelegálnych zápasov jeden na jedného, ktoré síce sú len v takom boxerskom štýle, ale bavili ma, sú dosť dlhé a aj dobre podané, pretože až na ten prvý sa vždy dá o hlavného hrdinu obávať a okrem toho je tu ešte jedna menšia akčná scéna, ale to už je len o pár úderoch. Herecké obsadenie je na tom dobre, môj obľúbený Charles Bronson v hlavnej úlohe, poteší aj James Coburn a slušní záporáci. Réžia sa dala aj o trochu vylepšiť, ale aj takto som spokojný a s technickou stránkou nemám žiadny problém. Keby bol scenár podaný o niečo dynamickejšie, tak dám aj lepšie hodnotenie, páčilo sa mi to, ale druhýkrát ma to už moc neláka. 64% ()

Rob Roy

Rázná bitkařina s málomluvným Bronsonem, právě v jeho mlčenlivosti ( větší než obvykle, jinak bych se nezmiňoval ) je velké kouzlo, v průběhu filmu ani jednou nepronikneme do jeho nitra, zůstává tajemným drsným chlapíkem s občasným mírným úsměvem až do konce. Jedna z nejlepších Bronsonovek. 70% a ani ťuk míň. ()

Slasher

Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál. ()

Necron

- Chaney, tohle je můj přítel Poe. - Dá ti do pořádku rány, modřiny a podobný radovánky. - Studoval jsem dva roky medicínu. - Dva roky nedělají doktora. - Ve třetím roce se nad školou objevil černý mrak a já jsem se s ním vzdálil. - Snaží se říct, že je narkoman. - Mám slabost pro opium. S tím se těžko končí. Někdo se narodí, aby selhal, někdo je k tomu donucen. ___ Musím ti něco říct. - Už by ses neměl ukazovat. Věci se změnily. Budu se stěhovat. Polepším si. Dostala jsem lepší nabídku. Někdo, kdo zůstává na noc. Má dokonce stálou práci. - Zdá se, že máš, cos chtěla. - Nic víc mi neřekneš? .... ___ Měl bys něco říct.... ___ Čerstvej, slanej mořskej vzduch. To nám udělá dobře. ___ Byl to pan Někdo. ()

• Režisérsky debut Waltera Hilla. (m.a.t.o.)
  • Bronsonov honorár bol 1 milión dolárov. (m.a.t.o.)
  • Chaney (Charles Bronson) povie počas celého filmu iba 500 slov. (m.a.t.o.)