Marcella

Veľká Británia, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (viac)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

Chrustyn

Slabší a minimálně o dva díly delší detektivka s nesympatickou hlavní hrdinkou, která má nejen psychické problémy ale je až překvapivě neschopná. Zároveň nijak inovativně natočené a zbytečně překombinované, kdy se prakticky v každém díle, rozjede další nová linka, která moc nesouvisí s hlavním případem. Hodnoceno na základě první série, další mě nelákají. ()

JohnyD

Fakt neverím, že toto ma na rováši, Hans Rosenfeldt, jeden z hlavných scénaristov Broenu. Ten námet že vyšetrovateľ je svedok a podozrivý zároveň znel dobre na papieri a asi 4 epizódy to bolo fajn, ale potom sa to rozsypalo ako domček z kariet. Toľko scénaristických barličiek, aby človek pohledal. Neviem, koľko mu do toho kecali kluci z BBC, ale som sklamaný. Dúfam, že v poslednej sérii Broenu sa vráti vo vrcholnej forme. Remeslne je to kvalitne zrežírované, ale chabý scénar tomu podkopáva nohy. No Anna Friel proste nie je Saga, aby svoju chorobu zahrala presvedčivo (aj keď jej tu nohy podkopáva scénar) a zase to nie je taký bohém ako Luther, ktorému nevadí ohýbať zákon vo svoj prospech. Milostná linka, čistý fail. 4/10 - nebrať a radšej siahnuť tento rok po River, čo je z podobného prostredia a súdku. ()

emma53

Po druhém díle mohu napsat zatím pouze to, že to rozhodně žádná nuda není a já jsem dál zvědavá, co tvůrci seriálů Most a nebo Wallander připravili v dalších dílech a jak se vyvine postava Marcelly, kterou mnozí přirovnávají k severským policejním vyšetřovatelkám jako je například Sarah Lund a nebo Saga. V každém případě je to velmi zajímavá osůbka, která má sice výborný policejní čich, ale současně má i psychické a rodinné problémy. Trochu se obávám, aby to nebylo příliš překombinované, ale uvidíme.......a je tu konec...komentář dopíšu.......... ()

Morholt

Podpis tvůrců Wallandera a Mostu je tu čitelný a to je dobře. Marcella má v sobě něco z depresivnosti a ušmudlanosti Kurta Wallandera a zároveň je tu přítomný ženský faktor a psychické problémy, které v něčem můžou připomínat Sagu Norén. A samozřejmě je tu výrazné rodinné a vztahové linky, které obraz hlavní hrdinky dotvářejí. A tahle nevyrovnaná ženská se musí postavit sériovému vrahovi, do jehož případu se díky osobním pohnutkám nepříjemně zaplete. Anna Friel je tady fantastická a pokud se vyskytnou nějaké nedostatky, v pohodě je dokáže vyrovnat. Líbily se mi i různé odbočky, které poukazovaly na postranní zločiny, které s primárním vyšetřováním nepřímo souvisely. Fajn byla i studená atmosféra ne nepodobná skandinávským detektivkám. A nakonec mě bavila hra na hledání vraha. Ne že by mě jeho totožnost nenapadla, ale jistý jsem si nebyl. Perfektní práce. 90% ()

Arsenal83

Vzhľadom na tvorcov, mnohí seriál porovnávajú s Mostom či Wallanderom a v obidvoch prípadoch Marcella prehráva. Škandinávci to vedia lepšie, vedia navodiť tú správnu atmosféru, tá mi tu nejak chýbala. Chýbalo mi aj nejaké väčšie tempo a možno silnejšie momenty či zvraty. Aj keď odhalenie vraha na konci má svoje prekvapenie, stále to pre mňa nestačilo na to, aby som pokračoval druhou sériou. Inak Anna Friel je na Anglánku pekná žena, no svojej postave nevniesla ten duch pošetilosti presvedčivo. Tým pádom to nemal kto ťahať. ()

• První série se natáčela od listopadu 2015 do března 2016. (hansel97)
  • Jméno hlavní protagonistky, Marcella (Anna Friel), je v seriálu vyslovováno „Marčela“ tedy italským způsobem namísto anglického. (hansel97)
  • Ve 21. minutě, když Cara (Florence Pugh) tancuje na diskotéce, tak v pozadí hraje DJ skladbu „Out of Control“ od anglického bigbítového dua Chemical Brothers, která byla vydána v roce 1999 na jejich třetím studiovém albu nazvaném „Surrender“. Jako zpěváka si k této písni pozvali Bernarda Sumnera z britské popové kapely New Order a další vokály nazpíval Bobby Gillespie ze skotské rockové kapely Primal Scream. (Trajektt)