Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

JohnCZ

Obsahuje spoilery! Bezpochyby každej rodič chce čas od času toho svýho rozmazlenýho prolhanýho fakana ubodat xmrti. Vzít paličku a pořádně mu polochtat ten jeho nevděčný náladový ciferník. Naštěstí si to příroda dobře zařídila a existuje tu něco jako rodičovský pud, který zabraňuje, aby byly ulice zalité krví našich potomků. Mom and Dad v sebeparodické rovině zkoumá, co by se stalo, kdyby někdo tenhle pud vypnul. Film obsahuje pár momentů, kde jsem regulérně vyprsknul smíchy a může za to především Nicolas Cage a jeho neherecké šílenství, jenže ono to na dobrou zábavu moc nestačí. Dlouho se to rozbíhá, poté následuje krátká honička, pak neskutečně dlouhá část ve sklepě, kde na sebe postavy výhružně křičí přes zavřené dveře a do toho občas dojde na nějakou vtipnou hlášku. Poté následuje další krátká honička a úderný závěr. Nic víc, nedrží to moc pohromadě a je to často utahaný jak šňůra od hajzlu. Celé je to navíc natočené podivnou klipovitou formou studenta FAMU, která působí i díky amatérské kameře a střihu dost lacině. Cením si dobrého nápadu, ale jako celek je to dost odfláknuté. ()

misterz

Zaujímavý nápad, ale jeho realizácia ma ktovieako neoslovila. Chýbala tomu atmosféra a výraznejšie hororové prvky. Vlastne to čo ma tu bavilo najviac mala na svedomí predovšetkým humorná stránka. Navyše potenciál, ktorý myšlienka ponúkala, mi prišiel až trestuhodne nevyužitý. Slabučký piemer. 50/100 ()

JASON_X

Nic neupevní vztah v letitém manželském svazku víc, než společná vražda společných dětí. Štvou vás ti vaši spratci? Je vaše starší dcera vymaštěná dilina a tahá se s negrama? A synek je hyperaktivní drzoun a raubíř? Jděte po nich vším, co máte po ruce. Umlaťte je baseballkou, paličkou na maso, naporcujte je hobby pilkou Sawzall, udušte je igeliťákem nebo uškrťte provazem. A když se ti malí bastardi schovají ve sklepě a odmítají otevřít, natáhněte jim dovnitř hadici s plynem. A pak už jen seďte se svojí drahou druhou polovičkou za dveřmi, držte se za ruce a šťastně poslouchejte jejich zvracení a chroptění... Černá komedie par excellence. Nico řádí skoro jako za mlada, ale starej Lance má ještě větší koule; příchod babi a dědy mě fakt dostal. Jen kdyby kameraman v těch nejlepších okamžicích nedostával třesavku. Vyříznout mu játra. ()

mm13

Ono to vďaka originálnej premise bolo po istý čas napínavé, chvíľami z toho aj mierne zamrazilo, má to však pre súčasnú tvorbu klasický problém - opäť raz sme videli film, postavený na bombovom nápade, s ktorým sa ale ďalej absolútne nepracovalo. Že ani za mak! Pohodlnosť súčasných tvorcov hraničí s drzosťou a aroganciou voči divákovi. Ste lenivé a povrchné nuly! ()

Slasher

Docela zábavný horůrek, který kombinuje nápad invaze psycho rodičů s depkoidní pravdou o růžových family představách. Cage je tu správně pošuklý (ale tolik ho tam zase nebylo), Selma po MILF stránce boduje, místy hrají dobře posazený punkový vypalovačky a párkrát jsem se asi zasmál. Nic to ale nemění, že jsou příliš znát limity nízkorozpočťáku, nemá to koule na pořádně explicitní nekorektní drsňárny, dětští a teen herci bez šance, nechybí pár otravností v šablonách, nelogice a postavách, skončí to napůl pičkově, zkrátka mělo se vytřískat víc. ()

• Natáčalo sa v meste Louisville, Kentucky. (Scraffy)
  • Nicolas Cage v době uvedení filmu řekl, že to je jeho nejoblíbenější film za posledních deset let, který natočil. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)