Wanted

Austrália, (2016–2018), 13 h 22 min (Minutáž: 43–47 min)

Necrotongue

Australané mě zase jednou příjemně překvapili. Od seriálu jsem nečekal nic velkého a ona je to taky v podstatě jen taková oddechová záležitost, u které se dá dobře relaxovat, jenže já jsem z ní cítil jakýsi jiný rozměr. Příběh je celkem jednoduchý, ale díky scénáři a výkonům obou hlavních protagonistek nešlo ani tak o kriminální drama jako o příběh opravdového přátelství. Lola Catherine a Chelsea Bridget mi budou docela chybět, za těch osmnáct epizod jsem si na ně hodně zvykl. ()

emma53

Nečekejte od Wanted nic převratného, ale něco, co Vám může pomoct třeba vyčistit si hlavu od těch náročnějších, těžkotonážních seriálů. Dvě ženy, které by se jinak sotva daly dohromady, spojil do kupy kufr od auta. A tím to všechno začíná. Road movie s dvěma sympaťačkama, kde se cestou rozkrývá mnohé, co se na první pohled nezdálo zjevné. Jedna je plašanka (celá já), druhá praktická a rozhodně ne ufňukaná. Alfa a Omega v ženském hávu. Nedá se jim nefandit a i když některé jejich úniky a obranné akce byly úsměvné (viz nafta), tak mně to vůbec nevadilo. Bylo fajn sledovat jejich pomalu rostoucí přátelství a důvěru, která byla v jejich případě maximálně nutná. Doufám, že se dočkám třetí série, protože já už v hlavě nějaký scénář mám. Kdo chce něco svižného, něco na co se dobře dívá, něco, u čeho se vám nekouří z hlavy, tak směle do toho. U mě je to za pět prstů, protože ty holky si to zaslouží a Tobě Rebecco a Richarde díky za takový relax, jen houšť Australani. ()

laik_60

Serial o priatelstve dvoch zien, ktorých dala nádoda dohromady a od vtedy maju spoločny osud - ustavičné uteky a naháňačky a prenasledovanie nielen policajtov ale aj gaunerov. Serialu nechyba dramatičnosť, napätie, miestami dokonca aj humor, a miestami zaujímava kamera zábery z Nového Zelandu ci austrálskych bušov. To všetko sprevádzané výberom super hitov a melodii. napríklad v S03E03 sa dalo počuť toto. ()

hanagi

Inspirace mým oblíbeným filmem Thelma a Louisa je zřejmá, ale v mém případě to vůbec není na škodu. Obě hrdinky na útěku s nadhledem vybalancují každý problém, s trochou štěstí a důvtipu zlikvidují každého proradného hajzla a cestou si vybudují silné přátelství a jedna od druhé se leccos přiučí. Kulisou jsou jim k tomu australská buš, přelidněné uličky Bangkoku anebo nádherná příroda Nového Zélandu. Bavila jsem se. ()

Hapretor

Velmi sympatické ústřední duo, velmi hezky zahrané, ... dobré zvraty ... jen ke konci jsou to už takové náhody, že těžko uvěřit ... ale dejme tomu ... hlavně že to zabavilo ... nádherná krajina - místním závidím - závěr seriálu nemusel být tak otevřený ... spoustu věcí se nedořešilo ... jestli bude další série však už nekoukám ... ()

ER

Humorem laděné krimi drama se dvěma naprosto rozdílnými typy žen. Road movie, které občas po cestě škobrtá o slabší scénář a režii, má naštěstí schopné herečky, byť další Thelma a Louise se nekoná. Jen nechápu, proč tvůrci přehazují výhybku do rodinného dramatu, kdy děj ztrácí dynamiku a stává se z toho tuctové drama. ()

DavidWebb

Tak ja tu zatiaľ zostávam po prvej sérii bez slof čéče... Veľmi pohodová, príjemná záležitosť z austrálie, kde sa objavila aj moja kedysi obľúbená herečka z Halifaxovej Rebecca Gibney. Samozrejme že zostarla, ale k seriálu... dve babenky sa úplnou náhodou dostanú pri čakaní na autobus k nehode, v ktorej účinkujú dvaja gauneri a vďaka tomu sa stanú obeťami únosu. Pri ceste za slobodou sa dostanú do viacerých situácií kedy treba použiť aj nelegálne prostriedky a z obetí sa razom stávajú psanci. V hre je auto s drogami, ukradnuté peniaze, kriví policajti a rodiace sa priateľstvo dvoch žien, ktoré sa predtým nepoznali. Navyše sa to celé odohráva v mojej srdcovej Austrálii. Ľudkovia hovorím vám, že s hodnotením preháňam a nadsadil som. Ale na prvú sériu sa mi pozeralo fakt fantasticky. Sympatické, pohodové od začiatku dokonca, príbeh nie je žiadna ťažká hádanka, ale ten spôsob akým je to celé podané... proste si ma to totálne získalo, babám držím šecky pesce aj na nohách a idem fofrem do druhej série. ()

FIAT 500

První série parádní, druhá série průměrná, třetí mírně podprůměrná. Celkově za 3,5 orionu, tentokrát zaokrouhluju výš... Není to špatné, dokáže to vtáhnout a první řada má dobrou zápletku, kterou dokáže dobře zužitkovat. Dvojka začala taky dobře, ale postupně se to stalo více a více nereálné a hlavní hrdinky se mi pomalu začaly zprotivovat. Trojka už je pak veskrze průměrná, místy mírně podprůměrná a na rozdíl od jedničky a částečně dvojky nezábavná. Tvůrci definitivně ústřední dvojku posadili na stranu dobra, i když teda dobro mnohdy nekonají. V Austrálii je najednou každý policista zkorumpovaný, v podstatě se nedá věřit nikomu. Vždy racionální Lola je stále více hysterická, což průběhu rovněž neprospívá. A především, nádherné scenérie Austrálie v první a Nového Zélandu ve druhé řadě vystřídalo pusto, prázdno a bezútěšnost. Náhod je moc, útěk z vězení mohl být provedení jinak a lépe, policisté jsou překvapivě hloupí a z vysoce nadprůměrného seriálu se stal jen další "lepší" průměr. Škoda a snad už další řada nebude. Ono by se to vlastně všechno opakovalo počtvrté, jen by mohly Lola a Chelsea narazit třeba, já nevím, na obchodníky se vzácnými zvířaty. ()

Sharleen

Lola a Chelsea sú rozdielne ako deň a noc a napriek tomu sa stanú na úteku nerozlučnými. O zábavu a vtipné hlášky tu nie je núdza, ale dočkáme sa aj vážnejších tém a odhalení z minulosti obidvoch žien. Tri série zhliadnuté za pár dní, prvé dve super, tretia už trošku slabšia, ale inak veľmi príjemná oddychovka. ()

Matulko_

Je to celé také milo-vtipno naivné a treba si to presne tak aj zaradiť, aby ste mohli byť z pozerania "delighted" a nezanevreli na seriál po prvých dieloch. ()

ricardo2803

Upřímně - australskou produkci moc nemusím, ale tenhle seriál mě zatím baví. Jsem sice v půli druhé série, ale vážně se bavím. Nejvíc se mi líbí přerod Chelsea z vyplašené Mary Poppins do takové lehčí drsňačky. Doufám, že ani série 3 nebude špatná. ()