Typický poeticko-štiplavý sklepovský humor v reálných kulisách nejmenovaného městečka kdesi na území Čech a Moravy. Třídílný skečový pořad o současných bizarních společenských fenoménech. Divadlo Sklep slaví 45 let a vrací se s premiérovou filmovou minisérií složenou z nových, ale i starších scének, skečů a písniček, které byly součástí divadelních sklepovských Besídek za zhruba poslední dekádu a dosud nebyly natočeny. Tomáš Hanák, David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Macháček, Tereza Kučerová, Václav Marhoul, Lenka Vychodilová a další hvězdy, dnes již kultovního divadla, ztvárnili v reálných kulisách nejmenovaného maloměsta řadu pitoreskních postav, které prožívají své bizarní životní peripetie. Několik vzájemně propletených příběhů a osudů svérázných obyvatel městečka se opět nese v duchu nezaměnitelného sklepáckého humoru a poetiky, která je společensky aktuální, ale přitom i zábavně nadčasová. (Česká televize)

snared

Doby kultovních Mlýnů, Pumelic či Hřmění jsou dávno pryč, a však sklepního fanouška zahřeje vidět sklepáky po dlouhý době takhle triptychově zase v čarobedně. Z každého rožku si někdo najde trošku. Pimprlovo alko-divadýlko na každou základku, futter trichter do každé rodiny a televizního pracovníka z Prahy se smártfounem do každý čtvrtý cenový putyky! 2,90 hodnotit nebudu a dám raději rovnou 3. Hádejte proč. ()

xxmartinxx

Skupina lidí, kteří ztratili kontakt s životem běžných lidí někdy před dvaceti lety, se snaží o satirický náhled do života běžných lidí. A vypadá to podle toho. Křečovité, neaktuální karikatury, které se vztahují ke všemu krom současnosti, Že to není vtipné, by byl poslední problém. Divadlo Sklep zoufale potřebuje čerstvou krev, a pokud ji má (nevím, nesleduju), tak nevím, kde ji schovává. ()

Big Bear

,, Ve 40. letech zuřila strašlivá válka. V našem městečku sídlila posádka zlých, ošklivých příslušníků SS a všichni se jich tak báli, že se navzájem udávali, udávali se i po válce a udávají se dodnes '' :-) --------------------- Sklepáky mám rád i jejich humor i když ten není pro každého a ani já sám občas nechytím všechny ty jejich vlny, které kolem sebe neustále vysílají. Někdy mám i pocit, že si lecos dělají jen tak pro sebe, protože je to stále baví a protože to navazuje na nějakou tradici a minulost. Jenže doba se změnila, změnil se i humor a někdy si říkám, že by ty scénky a skeče neměli pouštět mezi lid všechny. Je to podobné jako když si s přáteli na chatě natočíte veselé videou a pak se na něj po čase díváte. Pro všechny co tam byli je to k popukání. Pokud jej však sleduje někdo kdo tam nebyl, bude se smát méně. Nemá ten zážitek, tu zkušenost z místa a tak se třeba baví jen tím, že jsou tam jeho známí. Opět jako už mnohokrát musím souhlasit s DaVIDem82. Jednotlivé scénky povětšinou fungovaly výborně a tak jak jsme zvyklí, sesazeno do sebe jako jeden film to však nedělalo dobrotu. Některým vtipům jsem se smál méně i díky tomu, že padly již dříve. Např. Lenka Vychodilová o svém zesnulém, který ke konci už ..tahal zadek'' použila to samo v Na stojáka. Tomáš Hanák zase nejednu píseň vydal už v roce 2006 na svém posledním sólovém CD (které doporučuji!). I tak to ale bavilo, místy to dřelo, prostě tak jak jsem na to u Sklepa zvyklý. Jediný kdo mne irituje poslední dobou čím dál více je Milan Šteindler, který výrazně přehrává a jeho záliba v převlecích za ženy ve mne vzbuzuje nemalé podezření. Tento komediálně laděný pořad nebude pro všechny, ale své divák si jsitě našel a najde. Já dávám za tři pizzy formaldelíno... * * * ()

spacylemon

Předem se dalo čekat, že pude asi o sešup... 16 let uběhlo od geniálního Hřmění a od té doby nevypustili sklepáci do televize nic, co by stálo za řeč. Když se člověk podívá, čeho se účastní v posledních letech Šteindler či Macháně nebo jak vyčpělé a trapné byly nové díly Alles Gute, tak už to vzbuzovalo nemalý děs....... A jak to dopadlo? Už na první pohled vypadá B&M mnohem televizněji než přímí předchůdci Wartburg & Multicar. No, buď chybí Asen Šopov u kamery nebo v devadesátkách bylo prostě všechno barevnější... A v těch devadesátých letech měly některé scénky zůstat pohřbeny. Jako to vážně chcete v roce 2016 parodovat telleshoping (Burda, Šteindler)? Jako fakt? A eště k tomu takhle unaveně? Stejný případ je píseň Vietnamská (ta dokonce zpívaná ještě Holubovou) - copak je rok 1990? A Hanákova parodie Hůlky nebo závěrečný rap, to taky museli kopat z hodně hlubokého hrobu, dyť už pěkně zapáchá. Nejtrapnější je ale stejně Vávrovo veršování (až se třesu trapností, jak mi připomíná jeho angažmá při prezidentských volbách, brrr)........ Jestli není kouzlo nakonec v podání, dříve to prostě mělo švih a tah, dnes i ta snad nejvděčnější scénka - pohádka o Sněhurce Fáni Váši vyzní trošku mdle (naživo mimochodem lepší)..... Možná nečekaně musí zachraňovat čest souboru jeho dámská část - Tereza Kučerová a její manželská etuda o zmuchlaných ponožkách (a Jana Hanáková ve třetím díle dtto); nebo úplné dada s plavkovým fetišem (L. Vychodilová, T. Kučerová, M. Marinová)... Přece jen vyloženě výborné jsou taky dvě jazykové - ta italská s Hanákem, Burdou, Fojtíčkem, Podzimkem a Andelovou (hahá, dělám machra, že znám všechny herce :D) a hlavně ruský Romeo & Julie (Marhoul + Šteindler - mimochodem, je to jeho první zapojení do TV pořadů Sklepa od roku 1991).................. (Btw. co to je za amatérismus na csfd? To je fakt tak těžký trefit v galerii aspoň každého druhého herce? (jó, zas dělám machra) ... Aby bylo jasno - loutkař s panákama není Marhoul, ale František Váša, paní v klobouku je Lenka Vychodilová, chlap v šátku Jiří Fero Burda a pedikérka není Jana Kušiaková-Hanáková, ale Hana Pafková-Kušiaková, blonďatá paní je Líba Drdáková a tmavovlasá s lodičkou Marta Marinová.) ()

Ganka

První díl super, bavily mě téměř všechny scény, ten druhý už byl celkem rozpačitý, spíš takový slabší odvar. Čekala jsem, že tam bude víc takových vtipných scének á la Malá Velká Británie. Jinak myslím, že pohádka se určitě stane hitem internetu a bude hodná následování :) . Asijská písnička taky báječná, Vávra je prostě borec. Ve třetím díle už to bylo zase o něco lepší, normálně bych dala ***, ale iniciativa Sklepáků se mi líbí a za pohlazení a duši jednu hvězdu přidávám. ()

• Podle Tomáše Hanáka vznikl název podle slovně-vokální hříčky: "Vrazil jsem do šatny a místo pozdravu jsem ovčím hlasem zaböčel 'Böhmen!' A Fero Burda okamžitě odpověděl kozím hlasem a zamäčel 'Mähren!'" (Zdroj: Česká televize)