Paul se probudí vedle Becky, tanečnice z párty, a musí rychle vymyslet nějakou lež, aby "ochránil" svou budoucí nevěstu Karen. Ale když se objeví Beckyino spodní prádlo pod pohovkou a pár usvědčujících fotografií, zdá se, že je všechno ztraceno ... a ke všemu se zjistí, že Becky je Karenina sestřenice, ocitne se mladík před těžkou volbou. Dokáže se rozhodnout správně? (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Julia Stiles -hroznej dabing hlavního hrdiny, pitomej scénář a našli by se další věci/// U tohoto filmu mě zaujal plakát a obsazení. Ovšem úroveň filmu je strašná. Je zde patrný křečovitý pokus z toho vytřískat co nejvíc, ale nedaří se. Nejvíce by to vystihovali slova jako trapné, pitomé, stupidní. Nejvíce je to patrné u chování postav, dialogů a různých scének z třetí pubertální. Je to škoda, herci mají rozhodně na víc./// Celkem 43%/// ()

DaViD´82

Komedie se slušným tempem, ale s chybkou, že není ani trošku vtipná a dost okatě a trapně krade vtipy jiným snímkům (viz popis podezřelého aneb Johny English). Tak hloupý scénář se i v žánru kde se ledascos dá odpustit nevidí. Celkový trapný dojem mírně zlepšuje místy Jason Lee a vždy, když se objeví Julia Stiles. A to je vše nic jiného tento snímek nenabízí. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Co Paul ?? Pořád sedí na záchodě ??" - "Co já bych dala za průjem !! Naposledy jsem byla před čtrnácti dny !!" ;) Největší potíž Mužské záležitosti tkví naopak v dokonalé scénáristické zácpě Grega Glienny, která sice jasně naznačuje, že kdyby tuhle látku po něm dostal do rukou nějaký plodnější tvůrce, stejně jako se tomu stalo v případě úspěšné, alespoň tedy komerčně, komedie Fotr je lotr, která sice také neoplývá kdovíjakou originalitou či duchaplností, což však vyvažují těžké herecké kalibry typu Roberta De Nira či Bena Stillera, mohl by z dané látky vytřískat daleko víc !! Julia Stiles ani Selma Blair nepatří mezi největší hollywoodské krasavice, ačkoliv oběma herečkám neupřete jakési velmi zvláštní kouzlo, rozhodně však nepobraly zrovna dvakrát talentu, což prostě spolu s jejich scénáristicky nedotaženými charaktery činí jejich postavy silně nezajímavými, a tak si jeden říká, proč vlastně Paul Jasona Leeho, který i kdyby si dva prsty v prdeli zlomil, celý film prostě sám neutáhne, vymění svoji snoubenku za její sestřenici, byť ani v reálném životě člověk často nechápe, co chlapa k podobným rozhodnutím vede, to totiž s logikou většinou mívá jen pramálo společného !! ;) Ačkoliv při vzpomínce na Paulův čtyřprocentní tanec bychom mohli mít jasněji, ona totiž Juli Stiles už od dob svých prvních rolí připomíná spíš chlapce s jemnými rysy..;) James Brolin nedostane prostoru, a tak pobaví hlavně Lochlyn Munro coby šílený žárlivec a nepoctivý polda či Larry Miller v roli kněze, celý snímek sice casting vybavil velmi sympatickým obsazením, většinu zúčastněných však znalý divák vídá pouze v seriálech, ostatně i samotný režisér Chris Koch, který si Jasona Leeho později vybral jako představitele hlavní role v seriálu Jmenuji se Earl, příliš zkušeností mimo seriálovou tvorbu neposbíral, a tak je třeba ocenit, že i díky jeho schopnostem a vcelku podařenému soundtracku veterána Marka Mothersbaugha snímku rozhodně neupřete jakousi naivní, leč příjemnou a nenásilnou, zábavnost i svižnost, díky čemuž si možná ani neuvědomíte, že se vlastně po celou dobu ve filmu vůbec nic neděje, což by nevadilo, pokud by tu nulovou zápletku i naraci dokázali tvůrci nahradit hláškami, vtipem či gagy !! Ničeho takového se zde však nedočkáte, přes to všechno se však nestihnete nudit, a tak nakonec ta třetí hvězdička A Guy Thing unikla opravdu jen o prsa Julie Stiles !! ;) ()

venison

Sic ve vedlejší roli Julia Stiles, přesto mě na tuhle potrhlou podprůměrnou komedii zlákala ;-) A jako vždy byla perfektní.. Bohužel jenom ona.. Scénář neurazí, nenadchne a bohužel ani moc nepobaví.. Klasická zápletka se svatbou a těmi (ne)pravými, která samozřejmě (jak jinak) končí nepolámanými srdci a hepáčem.. Přesně ten typ filmů nad kterým nemusí divák moc přemejšlet - stačí, když sleduje hýbající obrázky ;-) ()

MickeyStuma

Zase ta rozlučka se svobodou. Při ní se vždy dějí věci. Tentokrát se stane to, že se budoucí ženich vyspí s tanečnicí z dívčí taneční skupiny objednané na svou párty, která je, jak později zjistí, sestřenice budoucí nevěsty. No, a teď co s tím. A to se do toho ještě začne plést policajt, který s onou sestřenicí chodí, neboť ji nechal sledovat a tak se o všem dozví. Příběh krapet postrádá na logice už v tom začátku, právě s onou sestřenicí. To by byla setsakramentská náhoda, ne? Z druhé stránky pohledu to spíše vypadá, že tam byla poslána záměrně nevěstou, aby na ženicha dohlédla. Ale budiž. Bereme jak je navaříno. Samozřejmě se má jednat o romantickou komedii, která svým závěrem může i překvapit, ale vyznívá to krapet vyčpěle. Hodně se s cílem pobavit přehrává, čímž mnohé humorné scény vyznívají ne zrovna málo křečovitě. Snímek postrádá očekávané rysy romantismu a úsměvnosti a tak ani na konci všeho dění nelze očekávat vzplanutí emočního finále. Ne, tohle se nepovedlo, i když se tu všichni snaží a holky z každičké scény doslova září. Tři scénáristé a taková nedokonalost. No nic. ()