Sakamoto desu ga?

• Japonsko 坂本ですが? (viac)
Japonsko, 2016, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nami Sano (komiks)

Kamera:

Džunko Sakai

Hikaru Midorikawa, Hitomi Nabatame, Jui Horie, Kódži Jusa, Micuo Iwata, Tacuhisa Suzuki, Tomokazu Sugita, Džun Fukujama, Momoko Saitó, Kentaró Itó (viac)

Anglické slovo "cool" znamená v překladu chladný. V jistém smyslu se však tímto slovem dá označit i něco super, skvělého a módního (ve významu "v oblibě bez ohledu na kvalitu"). Pokud tedy prohlásíme o někom, že je "cool" dalo by se říct, že dotyčného považujeme za skvělého a oblíbeného. Student prvního ročníku Sakamoto však není jen cool, on je ten nejvíc "cool" ze všech! Prakticky od prvního okamžiku, kdy nastoupil do školy, začal přitahovat pozornost všech kolem. Dívky ho milují a chlapci jej nenávidí, protože mu závidí a podvědomě vědí, že se s ním nemohou srovnávat, i když se snaží dokázat při každé příležitosti opak. Ve stejné třídě je dokonce i známý model, který je však naprosto zastíněn Sakamotem. A tak ať se chlapci snaží, jak chtějí, nemohou na Sakamota vyzrát a ten je vždy s klidem porazí. I když by mohl Sakamoto na někoho působit jako chladný a odměřený, tak každému, kdo si řekne, rád pomůže. Toto anime sleduje každodenní radosti a starosti tohoto velmi unikátního jedince, a to jak je sebevědomě a s grácií zvládá. (Jeoffrey)

Yoshitsune

Muži chtějí být jako on a ženy touží jenom po něm. Proč, protože on je dokonalý a kdo že je on ? No přeci Sakamoto nejvíc cool postava vůbec. Kdyby s Chuckem Norrisem začal bojovat, tak by vedli ten souboj věčně jelikož ani jeden by nevyhrál, ano takový je Sakamoto. A přitom se jedná o skromného školáka, který pomůže všem okolo sebe a nic za to nechce, nepovyšuje se, nevytahuje se a přitom zůstane cool. Ze začátku to vypadá jako slepenec několika mini příběhů z jedné třídy/školy, nicméně od pátého dílu, se to změní. Byť se stále bude jednat o dva mini příběhy, odvíjí se děj a Sakamoto svádí boj ve škole se sígry různého typu. Poslední dva díly však naberou.......docela dramatický spád a v tom posledním díle, sem měl i strach jak to celé dopadne a jak to bude se Sakamotem. Ono si tuhle cool postavu nejde nezamilovat, poradí si v každé situaci, zůstává klidný v hodně kritických momentech a ještě někomu pomůže. Co se týče komediální vložky, sám o sobě Sakomoto neni vtipný, nedělá obličeje a vůbec nikam nepadá, ale okolí pod vahou jeho činů se dost často dostává do dosti vtipných situací, viz učitel tělocviku.Jedná se o dosti zvláštní anime, neni vyloženě třeskutě vtipné, je spíš zajímavé a dosti i poučné. Jen mně docela mrzí konec, celého seriálu, je takový zvláštní a lze se jen domnívat jak to vlastně se Sakamotem bylo a je dál. A navíc má mnohem lepší opening a ending než Dimension W. ()

SonGokussj

Až mě udivilo, že jsem to nedropnul po 2 minutách. Co víc, opravdu mě to bavilo :-) Jak však praví @Starletka, dávám oné repetitivnosti tak 3-4 díly. Neumím si představit, že by tento styl stále bavil, takže spoléhám (optimisticky (což prakticky nikdy nevychází)) na to, že se cosi okolo 4. dílu změní. Prozatím však zábavné, přímo "dokonalé :-D || Dokoukáno: || Don't you know? I'm Sakamoto. Dokonalejšího hezouna s tak úžasným řešením každé situace najdeme pouze v Kuroshitsuji ve formě známého černého sympatického démona. Zde je to však člověk, který se nebrání ničemu, nikoho neodsuzuje, snaží všechny slepit dohromady a vůbec... Pan dokonalý. A ono to baví :-) Po slabších pár episodách si na Sakamota zvyknete a už jen čekáte, co udělá dalšího. 4* dávám jen za dokonalost, něco mi praví, že by se celkové hodnocení mělo ubírat k hvězdám třem. Ale co už. Bavil jsem se náramně, okolní spolužáci také sympatičtí, super scény, jen škoda slabšího záporáka. Pan dokonalý: 75% ()

DaweForeman

No, tak trochu netradiční anime. Hlavně zaměřeno komediálně v trochu jiném stylu, kdy hlavní hrdina je největším borcem, který dokáže zachovat chladnou hlavu v jakékoliv situaci a vyřešit každý problém ve velkém stylu. Dalo by se říct tak trochu, že je to pan dokonalý. Svým způsobem je to zajímavý, že je to něco jiného, než obvykle, ale že by to bylo zrovna něco, kde byste váleli smíchy po zemi to není. Ale musím uznat, že na nevtipný Japonce je tohle dobrý. Animace až na pár úseků dobrý a hudba až na pár výjimek též. ()

Finil

Je mi jasné, že nejakých fanúšikov to má. Dokonca to veľa ľudí označuje za kvalitné comedy anime.  Dôvod, prečo nedávam rovno odpad, ale iba jednu hviezdu je, že presne také to je. Nie je to technicky zbabrané, nie je to "zlé až je to legenda", dokonca to nie je ani trochu urážlivé.   Jednoducho táto anime ani neexistuje. Prečo neexistuje? Lebo ak si vyberiete ako zápletku protagonistu, ktorý je príliš dokonalý, môže to dopadnúť dvomi spôsobmi. 1. Mohlo by to byť ako diela ONE, kde je postava neistá spoločensky 2. Alebo ako v tomto prípade. Je skutočne príliš dokonalý, a tým pádom sa nič zaujímavé nedeje.   Je to ako piesne o láske v rádiu. Neurazia, neprekvapia a celkovo len nudne reprezentujú žáner. ()

Echelon1

Zdá sa, že Sakamoto je nejaká nepoužitá postava z K a bola škoda ju nepoužiť, a tak vzniklo toto. Každopádne, síce len 2*, pretože v porovnaní s inými komédiami som sa zas toľko nezasmial a riešenie problémov, aneb "som cool" je trošku prehnané a stráca sa efekt. Zasmiať sa viac, byť to občas menej stupídne, mať pár lepšie prepracovaných postáv a lepšie poznať ich minulosť, išiel by som hodnotením hore. Inak ale neurazí, veľmi netradičná komédia. Koniec zaujímavý, myslím, že všetkým došlo, čo vlastne Sakamoto vo svete robí. ;-) Inak, intro sa oplatí pozrieť hlavne vďaka cool hlasu toho speváka. ()

• V 6. díle "Love Acrossing Camera" Sakamoto vytáhne z umyvadla černé vlasy. Následně je v plete Yoshinobuvi do vlasů, později, když Yoshinobuva mluví s Fujitou, tak má vlasy v puse. Autoři anime tím odkazují na japonský horor Ekusute (2007), kde vlasy zabíjely mladé dívky. (Yoshitsune)