Farmářská jízda

(relácia)

Monika Zoubková a Michal Kern, herci a kamarádi, vyrážejí starým karavanem na návštěvu farmářů a vyzkoušejí si i jejich práci. Jak jim to půjde, okomentuje Bolek Polívka... Michal s Monikou (Monika Zoubková a Michal Kern) jsou herci a kamarádi. Žijí klasickým městským životem v Praze a jako spousta moderních lidí i oni přišli na chuť vaření z kvalitních českých potravin. Jednoho jarního dne se potkávají na farmářském trhu na náplavce. Během nakupování se začnou bavit o svých plánech na dovolenou. Oba si ale potvrdí, že vlastně žádnou pořádnou dovolenou mít nemohou, protože Moniku čeká natáčení seriálu a Michala pár vedlejších rolí ve filmu. Shodnou se na tom, že v těch pár volných dnech, které mají, chtějí alespoň trochu upustit a hlavně vypadnout z Prahy. A co takhle stále populárnější agroturistika? Za chvíli mají jasno, tenhle rok si dovolenou zařídí trochu jinak a hned další den vyrážejí starým karavanem na první farmu.

Nezůstane ale jen u jedné. I přes počáteční nezdary a zjištění, že to zas až takový relax nebude, se jim život a práce na farmě zalíbí. Hlavně Monika bude ze začátku trochu otrávená, celé to byl Michalův nápad, ona by se nejraději otočila a jela zpátky domů. Jenže čím víc farem navštíví, tím víc se jí to bude líbit a iniciativu převezme ona – přece jen ještě neviděli žádnou drůbež, že prý někdo chová stádo bizonů, za chvíli navíc bude vinobraní a u toho rozhodně nemohou chybět... Objedou jich proto nakonec od jara do podzimu šestnáct, aby zblízka poznali Česko, české farmáře a jejich rozmanité produkty. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

Farmářské trhy mému žaludku vůbec nevadí, i když tam nechodím, protože mám za humny ekologického zemědělce. A od něj chutná všechno skvěle, takže propagaci těchto obětavých lidí schvaluju. Ovšem se zvoleným televizním formátem je to o pírko ekologicky vypěstovaného kuřete horší. Duo retardovaných moderátorů, ihned po dementní znělce, totiž přepadává zemědělce a klade jim otázky natolik pitomé, že už to snad ani není zábavné. Ono k tomu zemědělství prostě člověk musí mít vztah. Nemám ho já a nemají ho ani ti moderátoři. Tak proč se trápit koukáním, když to můžeme sníst. ()

adelina8

Reportáže z farem jsou fajn, ale proč ta trapná šaškárna okolo? Dva totálně nesympatičtí herci, kteří nakupují stylově s proutěným košem na Náplavce a cestují ve staré dodávce - jak jinak než stylově. Tváří se jako rádoby gurmáni a válejí se mezi kuřaty. A jako třešnička na dortu je komentář farmáře roku - Bolka Polívky. Tohle si farmáři fakt nezasloužili. ()

Gemini

Nemívám ve zvyku hodnotit nějaký "trvanlivější" pořad hned zkraje, ale ono taky kdy se stane, že se váš názor zcela shodne s obsahem pořadu (tedy Pořadu) Luďka Staňka?:) Odkážu se na jeho díl z 15. 9. 2016 a jen doplním, že pokud chtěli v ČT natočit cosi jako brutální výsměch českému zemědělství a satiru na posedlost bioprodukcí, vyžadující "marmeládu s příběhem", povedlo se to dokonale. Jestli to mělo být něco jiného, tak to tedy potěš koště, protože je to na úrovni toho, když u Disneyho dělají vzdělávací pořady pro děti (třeba Malí Einsteinové)... ještě se k tomu někdy vrátím, ale v tuhle chvíli je to čiré ZLO, tj. 20% ()

haWranka odpad!

Proč, proboha, jsou tam ti dva troubové? To je takový problém sehnat aspoň trochu sympatického moderátora, který bude provázet touto tématikou na úrovni? Proč to trapné přehrávání typu "Jé, to jsem tě tu nečekal!" a "Téda, ta vtipná věta mě napadla právě teď, vůbec si ji netrénuju už týden před zrcadlem, protože jsem nejhorší herec na světě."? Zabitý potenciál... ()

Brtniik

Přátelé, tak toto bude opět kapitální úlet ne nepodobný propagandě za války či po ní jen prostředky budou modernější! Dva střelení pražáci v prehistorickém obytňáku (nástin romantiky) courají po eko farmách, všemu se diví a vše komentuje Bolek - takéfarmář... Chybí mi tam už jen dětičky (jedno černé, druhé žluté, aby to bylo vyvážené) coby návod, jak má fachčit správná rodina. Zajímalo by mne, zda tvůrcové najdou odvahu ukázat, jak to má prvovýroba složité kam se jen farmáři podívají a že nad vodou je drží jen dotace... Tedy jestli to tuší... V pátek naštěstí prcháváme do přírody, takže mne ten kulturní zážitek mine, ale myslím, že i kdybychom měli tu šanci, nejspíš bych se (ze sebezáchovných pohnutek) ovládl. Odvážným divákům držím palce a smekám! ()