Se vznikem samostatného Československa byly oficiální šlechtické tituly zrušeny. Přesto aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice českého kulturního dědictví. S průvodcem, hrabětem Františkem Kinským, diváci nahlédnou za brány památečných sídel. František Kinský bude představovat jednotlivé aristokraty, bude klást otázky, rozplétat příbuzenské vazby, naslouchat neskutečným životním příběhům, vyprávění o historii dávné i nedávné, ale také o současnosti, která je téměř neznámá. Důraz bude kladen zejména na nejmladší generaci. Mnozí z této generace totiž vyrostli v exilu, často ani moc netušili, jak rozmanitá je historie země jejich předků. Po sametové revoluci přijeli sem, obyčejně i s rodiči, převzali rodinné dědictví a dnes ho spravují. Ale jak se vyrovnávají s českým prostředím? Jak těžké je dostát rodinnému krédu dnes, tedy v době, kdy čest není zrovna na špici společenského zájmu? (Česká televize)

Recenzie používateľa nessbeal k tomuto seriálu (13)

Modrá krev (2016)

Mam rad tento serial ()

Kinští (2017) (S01E08)

O sebe je najkrajšie rozprávanie ()

Salmové (2023) (S03E01)

Podobne serialy by som vedel pozerat aj kazdy vecer. ()

Daczičtí z Heslowa (2023) (S03E04)

Zase raz som pozeral a velmi sa mi to pacilo. Clovek sa nenasilnou formou dozvie o historii a ludoch, ktori su stale potomkami rodov slachty. ()

Strachwitzové (2023) (S03E07)

Ďalšia skvelá cast tohto serialu ()

Habsburkové (2023) (S03E10)

Veľmi pekne pribehy ()