Siccîn

• Turecko Siccin: Büyü Haramdır

Öznur (Ebru Kaymakçı) je bláznivě zamilovaná do svého bratrance Kudreta (Koray Şahinbaş). Ten má ale manželku a malé dítě, které určitě nechce opustit. Öznur je ale ochotná udělat naprosto cokoliv, aby ho získala. Nebojí se ani využít prastaré rituály černé magie. (xFelix)

helraiser

Tak rozhodně to nebylo vůbec špatné jak by se mohlo podle komentářů zdát. Trochu černé magie na Turecký způsob, jiná kultura, rozhodně zajímavé. Džin umí bejt taky pěkná sviňa. Občas dobrá atmosféra, slušné masky. Na proti tomu nepovedená kamera a nic moc postavy. Ovšem, závěr potěšil. V podstatě se mi to líbilo, i když o žádný zázrak se samozřejmě nejednalo. V podstatě průměrný film o posednutí z muslimského prostředí. ()

corpsy

Preč sú časy, keď turecká kinematografia zabávala v 60. až 80. rokoch svojím ´´vážnym´´ pohľadom na vykrádanie západnej kinematografie. Preč je popraskaný obraz, nesynchrónny dabing a vykrádanie scén, či celých soundtrackov z originálnych filmov. Zhodnoťme. Snímok obsahuje, hlavne v závere pekne strašidelné scény, kamera, masky...všetko to pôsobí na profesionálnej úrovni, ale tu po prvýkrát nechcem, aby to tak bolo ( pričom som to vlastne nikdy nechcel ). ()

ŠpetaMarek

Ne-úplně blbé reviews na IMDB a Netflix algoritmus mne doporučili tento turecký exorcistický snímek. Jenže ouha, tady kulturní rozdílnost divákovi předkládá stejně velké překážky jako divný střih, nemožnost se ztotožnit s postavami a absolutně nenápaditá režie. Hrůzu nevzbouzí docela slušně namaskované obludy, ale chlupatí pašíci, voodoo psy, toaletní papír a použitá vložka. ()