Zlotřilý a zrádný general William Jacobs chce svrhnout vládu Spojených států a proto chystá útok na Bílý dům. Za prostředek své pomsty si zvolí nové supermoderní a přísně tajné tryskové letadlo přezdívané Storm Catcher (Lovec bouří), výsledek utajovaného projektu Phoenix, kterým chce bombardovat Washington. Problém je v tom, že tohle letadlo zatím umí a dokáže pilotovat pouze jediný člověk na světě, major Jack Holloway. Že by se však na něčem, takovém pochopitelně nepodílel a tak se Jacobs nejprve pokusí zaplést do svých plánů lstí, když s pomocí pilota kapitána Lucase, který se vydává za Jacka a letadlo ukradne, takže je to Jack, kdo je později obviněn z krádeže a několika zabití. Je odsouzen vojenským soudem a téměř zahyne, když je vězeňský transport přepaden. Podaří se mu však využít situace a uprchnout s odhodláním očistit své jméno od křivého nařčení. Po krátkém setkání s rodinou je však zavražděna jeho manželka Jessica, když se Jacobs rozhodne k přímému nátlaku a unese jeho dceru Nicole jako rukojmí. Hrozí, že ji zabije, pokud Jack neudělá co po něm Jacobs chce. Naštěstí je tu Jackův nejlepší přítel, kapitán Johnson, přezdívaný Sparks, kolega z projektu Phoenix, který má jako počítačový expert v rukávu několik fíglů jak příteli pomoci. (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ale patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o špičkovom pilotovi bojového lietadla, ktorý je nespravodlivo obvinený z jeho krádeže, ale unikne a rozhodne sa zistiť pravdu a nájsť ukradnuté lietadlo. Spracovanie nie je najhoršie, síce sa toho moc zaujímavého nestane, ale aspoň sa stále niečo deje a tak to ani nenudí. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc nezaujme. Ručná akcia nedosahuje ani priemeru a Lundgren tu v nej pôsobí pomerne nemotorne, ale občas aspoň poteší nejakým slušným úderom alebo kopom. Ale aspoň prestrelky pôsobia celkom slušne. A zvyšok sú už scény s lietadlami. Žiadna akčná scéna výraznejšie nezaujme, ale najviac sa mi páči ochrana rodiny pred zabijakmi v byte alebo krádež lietadla. Herecké obsadenie tiež nie je ničím zaujímavé, poteší iba Lundgren, ktorý síce akčne tu moc nezaujme, ale stále je tým správnym akčným hrdinom a okrem neho tu už nikto nestojí za reč. Réžia je dosť zlá, film pôsobí mierne amatérsky, ale čiastočne to zachraňuje celkom slušná technická stránka. Nie je to zlý film, nenudí a dá sa bez problémov pozrieť, ale je to taký Lundgrenov prechod, takmer všetky jeho filmy pred týmto sú lepšie, ale zároveň niekoľko nasledujúcich rokov už točí iba horšie, no našťastie potom sa už ich úroveň opäť zvýšila. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 56%. ()

5150 odpad!

Jasně, příběh je spíše z říše fantazie, ale to by nevadilo, pokud má tohle pobavit. Bohužel, dočkáme se jen množství nereálné akce (Dolph s pistolí vyřídí komando cca 10 zabijáků s automaty, atd.) a o nějaké dobré hlášce ani nemluvím. Nečekal jsem žádný zázrak a přesto mě dokázal LOVEC BOUŘEK zklamat. ()

Wacoslav1

Takovej prumernej Dolphuv film pribeh slusnej akce neurazi muj oblibenec tradicne v pohode jenom nejaka nadstavba tu chybi proste to buhvijak nezaujme ale presto mne zarazi ze si na tom zase musela zasrana CSFD smlsnout protoze jako sorry ale 214 nejhorsi film to fakt neni nevim proc tu furt nejruznejsi pseudoodbornici museji do podobnych pohodovych becek jebat to mi hlava opravdu nebere... ()

Joe321

Bohužel, hrozně suchá věc. Vůbec se nehláškuje, akce je nulová, záporák umře trapnou smrtí a celé takové nezáživné. Dolph sice zmlátí typa gaučem, ale to je tak jediný světlý moment. Scénář taky nic moc, ale to u takovýhlech filmů neberu jako mínus. Jedna hvězda za standartního Lundgrena navíc. -"Jak dlouho v tom svinstvu jedeš? Hnusnej zrádče!" ()

otík

Nakonec po dlouhém rozmýšlení jsem se odhodlal po několika letech podívat na tento už jednou zavržený film a musím uznat, že to nebyla chyba. Už dlouho jsem se u akčního filmu tak nepobavil (teda spíš na účet filmařů, ale to není důležité). Téměř každá scéna vyvolává úsměv (ten škodolibý – jak je to blbé a špatně natočené!). Tohle snad ani nemohl scénárista myslet vážně a napsal to jako akční komedii. Ukradnout neviditelné útočné letadlo, no proč ne, ale ta střílečka u Dolpha doma a přežití jeho ženy po bodné ráně nožem přes 20 cm je hodně velká fantazie. Navíc ty hlášky a komediantství Lundgrenova parťáka vůbec nekoresponduje s tím, že teroristé z řad americké armády chce útočit raketami na Bílý dům (jak nereálné před zářím 2001). Film svou stupiditou a nelogičností především v jednání záporáků připomíná sebe shazující „Masakr na střední škole“ – až nechtěně hodně humorný a lehce předvídatelný. Jenže na rozdíl od „Masakru“ zde Lundgren vypadá velmi dobře, je z něj správný tvrďák, ještě ho asi bavilo chodit do posilovny a navíc ho dabuje Pavel Soukup, čímž mu dodává hodně slušné charisma (které mu jako herci totálně chybí). Kupodivu zde ani není Lundgren až tak prkenný, zvláště při odlehčených scénách to vypadá, že se docela při natáčení i bavil. Ale přesto všechno dvě hvězdičky je za toto typické béčko až moc. ()

• Na filmovém plakátě je obrázek letadla F-15 Eagle, které však ve filmu není. Ve snímku se objevuje letadlo F-117 Nighthawk. (Terva)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii po dobu 18 dní. (rafix)
  • Úvodné titulky boli zámerne predĺžené kvôli tomu, aby film presiahol stopáž 90 minút, ktorú obvykle požadujú distribútori. (m.a.t.o.)