Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

TV spot 2

Pedross800

Za mě perfektní, skoro bezchybná krimi série. Vraha poznáme hned na začátku, ale ta pavučina spojující velké množství lidí a jejich případných motivů k vraždě soudce byla tak hustá, spletitá a aktuální, že vysekávám velkou poklonu autorům, protože tam nebyla žádná viditelná nelogičnost a nesmyslnost a byl jsem v napětí až do konce jak to dopadne, co praskne a co ne. Většinově už se tady objevují odsuzující komentáře, ale celkové hodnocení mluví za vše. Je to perfektní psychologická krimoška, já jsem přímo nadšen i z toho jak to ukončili. Bravo, bravo, bravo! ()

ghatos

Řekl bych, že je to až nedoceněný kousek. Určitě je to lepší, než srovnatelný Rapl, Pustina apod. Šedá, černá Ostrava plná boje o holou existenci sluší dramatickému příběhu bez vaty. Tohle má mezinárodní parametry a směle se to může rovnat opěvované severské škole. Klidně bych si dal říct s další sérií...77%. ()

xxmartinxx

(Viděno komplet.) Strašně rád bych dal čtyři, ale první epizoda je učebnicová ukázka nezvládnuté expozice. Pak to jde jen nahoru, ale šlo by to sestříhat do jedné perfektní tříhodinovky. Plus by bylo ale taky nutný vykašlat se na ten colorgrading "vyblitá šedá", který zabíjí veškerou snahu o zajímavé kompozice. A scénář nezapře, že na něm dělali Slováci - občas jako lidem nešel z pusy. 65 % ()

Tosim

Dva okruhy témat v naší televizi roky hrají prim - lékařské prostředí a detektivky. Jsem rád, že aspoň to druhé se pomalu, ale jistě dostává na (minimálně) evropskou úroveň. Pořád netuším, kdo Tomáš Bombík je, ale po Mordpartě je vidět znatelný posun nahoru (jistě je to Peterem Bebjakem). Co mě mrzí, je, že psychologičtější momenty ve vyprávění byly jen tak nahozeny, popřípadě neřešeny, ke slovu se ale dostala témata, která jsou omílána furt a už to štve - korupce, mafiánský kapitalismus, nevěra, brebera. Škoda! Jo a vynikající hudba Juraje Dobrakova! ()

Untentrauer

V dnešní šílené záplavě kriminálních seriálů si dovedu jen těžko vybrat aspoň jeden, který by mě nezklamal. Naštěstí teď jsem sáhl správně. Vyzdvihuji příběh a herecký výkon Vetchého, kdy jsou na jeho mimice opravdu poznat veškerá dilema, které se mu honí v hlavě. Na české poměry a zejména ve srovnání s ostatními seriály je toto jednoznačně na úrovni. Příběh vypráví o hodném tátovi policajtovi, který po nezdárné dcerce uklízí špínu. O zkorumpované vládní zakázce kšeftované s Rusákama a o osobních problémech čerstvého propuštěnce. ()

• Veškeré venkovní lokace policejní základny jsou situovány v centru města, u ostravské radnice (tzv. Prokešovo náměstí). Kavárna naproti policejní vyšetřovny, kde se Richard (Ondřej Vetchý) setká s parťákovou manželkou (jeho milenkou), se ve skutečnosti nachází 2 kilometry od policejní základny. Jedná se o historický hotel Loft v části Přívoz. (Van_Stajpen)
  • Natáčelo se na jaře 2016 v Ostravě. Konkrétně v Ostrava centrum - ulice Sokolovská, Most M.Sýkory. Dále v Ostravě Vítkovicích na nádraží, ulici Zalužanského - lakovna Vítkovice, ulici Jeremenkova - nádvoří zdravotní školy, ulici 1. máje - dělnická kolonie, ulici Lidická - kolonie. Byly použity i reálné názvy ulic Rudná, Železárenská. (ČSFD)
  • Kowalského auto, které Richard (Ondřej Vetchý) řídí na cestě z místa činu je Audi A6, později však zapálí o něco starší Volkswagen Bora. (Shareck)

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)