Inšpektor Max

• Česko Inspektor Max
Česko / Slovensko, 2018, 10 h 29 min (Minutáž: 56–59 min)

Juraj Kukura, Robert Hájek, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Dušan Jamrich, Jan Bidlas, Jaroslav Stich, Marián Mitaš, Zuzana Ščerbová, Ivo Novák (viac)

Pôvodný televízny krimiseriál s dvojicou vyšetrovateľov, svojráznym ostrieľaným Slovákom Zoltánom Maxom a jeho mladým parťákom Čechom Filipom, ktorí nielenže s úspechom  riešia kriminálne prípady v Ćechách aj na Slovensku ale vnášajú do tohoto žánru netradične veľa nadsádzky a humoru. (RTVS)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (8)

Hračka (2018) (E01)

Začátek Maxa nebyl špatný. Místy velmi vtipný, místy mírňučko akční, místy nudnější. Je to úplně něco jiného, než na co jsme v kriminálkách zvyklí. A Slovenčina není od věci. Slušná spokojenost. ()

Výlet (2018) (E02)

Max je poslán za trest ke vloupačkým, ale i tam se najde podařený a napínavý příběh o krádeži drog. Škoda jen naivity mladého Maxova pomocníka. Opět místy docela vtipný a tentokrát i slušně napínavý příběh. ()

Záskok (2018) (E03)

Zatím nejlepší díl. Vtipný, zároveň i slušně kriminalistický, dozvíme se spoustu z Maxova osobního života, řeší se i Filipův vztah a dojde i k žádosti o ruku (no i když ...). Seriál pokračuje v zajetých kolejích prvního dílu, kdy Max je skutečně výstřední, někdy otravný, jindy skvěle hláškující a Filip mu spíše děla toho skromného vzadu. Za mně spokojenost. ()

Hra o život (2018) (E04)

O další stupínek lepší díl než minule. Tentokrát je v hlavní roli hlavně krimi příběh pořádného magora, který Zoliho mladou známou unese a drží ji v nějakém baráku. Zoli má co dělat, aby ji našel, jenže ztratí korunního svědka a nezbude mu nic jiného než to nějak vyřešit svou chytrostí. Přiznávám, že to, jak magora v úžasném podání Pavla Kříže, chtěli usvědčit, bylo vycucané z prstu, ale ten úplný závěr, kdy dívka jedná tak, jak by to v reálu opravdu mohlo být, to nahradilo. Velmi povedený, místy úsměvný, ale hlavně pochopitelný krimi příběh. ()

Dobrák od kosti (2018) (E05)

Přistoupil jsem na hru inspektora Maxe a jako odměnu jsem dostal totálně pohodový díl s příjemnými hláškami, dobrým a hlavně normálním dějem a také dobrým vývojem hlavních postav. Jo, tohle se vážně povedlo. ()

Svedok (2018) (E06)

Mezidíl, který pouze připravuje půdu pro další díl(y). Max se zamotá do dění kolem jeho lásky Sylvie a mocipánů na Slovensku. Maxův mladý parťák odjel do Ostravy řešit své potíže se svou láskou, z děje aktuálně vypadl. Sylvia pátrá po vlastní ose a šeredně se zamotala s nějakým Bánským, mocným z nejmocnějším. Hrozí ji nebezpečí a Max jí jde na pomoc. Jenže Sylvia má vlastní hlavu. Víc se v podstatě nedozvíme, vše pokračuje až v dalším díle. Vedle děje sem tam drobný vtípek, Kukura dobrý. ()

Trpké víťazstvo (2018) (E07)

Pokračujeme v šestém dílu. Max je vyhoštěn ze Slovenska svým slovenským parťákem, mladý Robert se vrací zpět do Prahy, Zoli se s českým folklorním souborem vrací do Bratislavy a rozjíždí pátrání po Sylvii na vlastní pěst. Dostane se i do samotné blízkosti Banského a ke svému vzteku se účastní nálezu mrtvého těla jeho milované Sylvie. Zjišťuje, že její dcera je i jeho dcera a zajišťuje ji ochranu. Nezbývá než spojit síly s podsvětím a Banského odrovnat pomocí jiného mafiána. Sem tam některé scény přitažené za vlasy, mafie občas nejedná nijak hrůzně, občas naopak ano (mučení a smrt Sylvie). Dostali jsme se na velmi vážnou notu, což i Kukura se svým magorovým detektivem ustál se ctí. Mně ovšem chybí zábava, na kterou se v předchozích dílech tolik hrálo. ()

Obraz (2018) (E08)

Zoli se snaží srovnat se zjištěním otcovství dcery jeho milé, na Slovensku zavražděné novinářky, do toho přichází případ zavražděné profesionální prostitutky, ukradeného obrazu a dvou tajemných mladících. Takový ten díl, který sám o sobě sérii nikam výrazně neposune, ale přinese dobrý krimi příběh s pár úsměvnými momenty. ()