Losangeleskí policajti a novinári pátrajú po brutálnom sériovom vrahovi, oddeľujúcom svojim obetiam každú noc hlavu od tela. Medzi ľuďmi sa šíri panika a rozprávajú sa historky, že tajomný zabijak nie je ľudského pôvodu. Detektívi z oddelenia vrážd postupne zisťujú, že táto teória nemusí byť tak absurdná, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať... (Karamanlis)

Astaroth12

U Tobe Hoopera som videl asi všetko podstatné a tak môžem už teraz povedat, že je vidieť, že v tomto filme na režisérskej stoličke bol len niekoľko dní. Podľa mna on by z toho filmu spravil rozhodne krvavejšiu záležitosť, lebo John 'Bud' Cardos išiel linkou tajomnej atmosféry tvora, ktorý zabíja svoje obete useknutím hlavy. Ale keď nie je nič vidieť, potom tento efekt je celkom zbytočný. Na konci sa režisér trocha odviazal a konečne obludku ukázal v celej svojej špatnosti, ale , že by to nejak pomohlo filmu si istý nie som. Lebo tie jeho paprsky boli viac smiešne ako aby boli zaujímavé a tie posledné policajne hody mi prišli už celkom mimo. Ako keby som pozeral paródiu na policajnú akadémiu. Tento film som chcel vidieť už veľmi dlho a až teraz sa mi aj ta šanca naskytla, ale spokojný nie som. A to preto, že obsah ma navnadil, ale už prevedenie a aj forma filmu mi prišla celkom obyčajná a všedná. A v neposlednej rade aj to, že policajti a celkové vyšetrovanie tu bolo totálne blbé. Slabé 2*. ()

drankeryth

Vesmirny zabijak vypadal k svetu, ale jeho vrazdiace paprsky, ktore mu isli z oci vyzerali dost smiesne, ale v tej dobe to mozno aj bolo okuzlujuce, co sa uz neda povedat na terajsiu dobu, keby to pouzili v nejakom filme. Co sa tyka jeho zovnajsku tak nevyzeral az tak zle, skor vyzeral na pohlad aj strasidelne. Jeho berserkove vrazdenie ani moc neukazovali, co je dost skoda. Na konci nas mimozemstanik dostal obrovsku chut na vrazdenie a zacal pomalicky likvidovat dotieravych policajtov svojimi smrtonosnymim laserovymi lucmi. Najlepsi bol ten starec, ked uz nemal naboje tak chytil do ruky jednu latu a udrel nou mimozemstana:) Jeden medzi nimi sa nim inspiroval a chytil tiez do ruk drevo, ale tentoraz uz horiace a zapalil nim nezvaneho hosta. On rychlo vzblkol, akoby bol obliaty nejakou horlavinou. A happy end bol na svete:) ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Hororové sci-fíčko, na kterém se Tobe Hopper podílel pouze tři dny. Poté jej nahradil John 'Bud' Cardos, tvůrce celkem zdařilého béčka MUTANT. Ovšem THE DARK pod jeho taktovkou nedopadl zrovna nejlépe. Snímek líčí brutální řádění mimozemského humanoida, který dekapituje obyvatele Los Angeles. Téměř celou stopáž se vesmírný zabiják vyhýbá kameře, což by za jistých okolností bylo ku prospěchu věci a pomohlo atmosféře. Zde je to však spíše na škodu. Po jeho stopách se vydává dvojka sympatických detektivů v závěsu s atraktivní reportérkou a propuštěným vrahem, který je nyní váženým autorem krvavých novel. Čtveřice pátračů po záhadných mordech je slušně obsazena, ovšem herecké výkony odpovídají béčkovému pojetí celého dílka. Dílko postrádá pořádnou atmosféru a napětí se vyskytuje zřídkakdy. Kamera uhýbá nejen před mimozemským zabijákem, ale také před krvavými scénami, takže se žádný gorefest nekoná, což je škoda. Stopáž není nijak zvláště dlouhá, ale nuda vystrkuje růžky celkem často. Zdařilý konec, kdy dostává monstrum konečně pořádný prostor a mrtvoly se začínají kupit, už snímek z podprůměrných vod nevytáhne. Výsledný dojem je slabší sci-fi horor bez výraznější atmosféry, s decentním množstvím krve a napětí a sympatickými hlavními hrdiny. Takže u mě za dvě hvězdy. ()

Karamanlis

The Dark je po všetkých stránkach gýč a naviac miestami trochu nudí. Vesmírneho zabijaka strieľajúceho z očí laser, ktorý je hlavným lákadlom tohto filmu si divák vôbec neužije, nakoľko sa na scéne objavuje iba v kratučkých zostrihoch, prípadne otočený chrbtom v tme a pod.. Tobe Hooper na tomto horore pracoval iba tri dni, potom bol na režisérskej stoličke nahradený beznádejným béčkarom Johnom "Budom" Cardosom a na konečnom výsledku je to celkom poznať... ()

darkrobyk

Spisovatel Steve Dupree ztratí dceru, která je v noci na ulici brutálně zavražděna a znetvořena. policie je neschopná, a tak se pokouší vypátrat vraha, po němž jde také televizní reportérka Zoe. Vraždy přibývají a tajemná žena De Renzy má vidiny s další obětí, jenže policie se jí vysměje. Co však policie ještě netuší, že střet s vrahem bude smrtící. Vcelku průměrná detektivka má několik napínavých scén, při nichž zní vskutku strašidelná hudba, a třeskuté finále. Nejméně sympatickou postavou je detektiv Mooney, který až pozdě zjistí, proti čemu stojí. Nabízelo se šťavnaté gore, leč o zmasakrovaných obětech, co jsou přepadávány z jistých důvodů ve tmě, se jen mluví. Film má ale spád, a tak rychle uteče. 2,5* ()

• Televízna stanica vo filme nesie názov KFVI. Posledné 3 písmená FVI sú skratkou filmovej spoločnosti produkujúcej tento film - Film Ventures International. (beso74)
  • Pôvodne to mal byť zombie film, ale po katastrofálnej testovacej projekcii sa štúdio rozhodlo prerobiť ho na sci-fi, a tak väčšina scén s nemrtvými bola vystrihnutá a monštru bola pridaná schopnosť ničiť objekty laserom v jeho očiach. (beso74)