Čarodejnica lásky

(festivalový názov)
  • USA The Love Witch (viac)

Po smrti manžela sa pôvabná čarodejnica Elaine (Samantha Robinson) presťahuje do mestečka Arcata, aby tu našla muža, ktorého bude opäť milovať. Jej čarodejnícke praktiky však spôsobujú čoraz viac problémov a keď muži očarení jej krásou začnú zomierať, musí Elaine použiť všetky magické sily aby zakryla, čo spôsobila. (Marceloo)

Tft

Naprosto absurdní bizár. Režie,Scénář,Hudba,Produkce,Střih,Scénografie,Kostýmy: Anna Biller. The Love Witch je prostě obrazem jednoho člověka, který přesně věděl co chtěl udělat a měl svojí vizi a na jediné řemeslo, které si nechala Anna Biller šáhnout je kamera. Stejně tak tomu bylo u jejího předešlého snímku, není se tak čemu divit, že je dělí tolik let, protože tohle všechno vymyslet a zrealizovat sám chce notnou dávku času a oddanosti. Co se samotného filmu týče je to kvalitní pocta 60's a 70's horrorům se vším všudy od barev, stylu, kostýmu, hereckých výkonu, prostě všechno se zdá být na svém místě a každá část filmu je propracovaná do nejmenšího detailu. Přesto, že se místy film vydává do absolutně pochybných míst jsem mu to schopen odpustit, protože jsem dlouho neviděl takhle čistou filmovou vizi a víru ve svoje dílo jakou Anna Biller předvedla. Samantha Robinson je Love Witch jak se sluší a patří, vyvolává v člověku přesně takové pocity jaké má a věřím, že její výběr byl součástí dlouhých příprav snímku. Rozhodně to není film, který se bude líbit každému, ale pokud člověk dokáže trochu odhlédnout od tématu filmu a ocenit filmové řemeslo The Love Witch je přesně tím snímkem, který si tenhle obdiv zaslouží. Teď už si jen počkat dalších devět let na další film. 79% ()

Othello odpad!

Přímý přenos z filmového pekla, který se nebojí postavit celou svoji existenci na dvouhodinovém opakování jednoho vtipu, který ani není však nijak zvlášť dobrý, natož originální. S ohledem na uznáním se kývající hlavy zámořských blogerů, nadšených z feministických přesahů jsem rád, že nemám vagínu, protože jinak bych si to šel okamžitě hodit. ()

kkarx

Podivnost, která zaujme jen vizuální stránkou, jež kopíruje pozdní šedesátá léta. Zde je to však ještě stylisticky přehnané až k absurdnosti. Celý děj je v podstatě shrnutý v popisku filmu. Sledovat 2 hodiny takto nudný snímek v kuse, oblažovaný bizarními monology čarodějky, se mi nepodařilo. Pokud vás láká estetika 60. a 70. let, není nic jednoduššího než se podívat právě na nějaký solidní autentický film vyrobený v tomto období, kde se to čarodějnicemi jen hemžilo. V The Love Witch nenaleznete ani napětí ani humor ani horor. ()

JASON_X

Prvoplánově kýčovitá černá komedie z poněkud bizarní alternativní reality, od které jsem si hodně sliboval a na kterou jsem byl hodně zvědavý. Ale spokojený jsem jen napůl. Toporné herectví a strojené dialogy à la 50s jsou sice chvíli zajímavé i zábavné (úsměvné), ale kvůli zbytečně dlouhé stopáži s několika zbytečnými (nebo aspoň zbytečně dlouhými) scénami začnou po čase malinko nudit. Takže tenhle retro styl mi sice příliš nesedl, ale sedla mi dobře stránka estetická a moc se mi líbila Samantha Robinson, respektive její diblíkovité herectví, které mi neustále neodbytně připomínalo jednu mou veleoblíbenou ženskou filmovou postavu, a to Betty v Susan's Plan (dokonalá Lara Flynn Boyle). Jo a na "horror", "drama", nebo "thriller" fakt zapomeňte, tenhle film patří do úplně jiných škatulek. ()

nirvana91

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu. ()

• Jedná se o jeden z posledních filmů, který byl natočen na původní 35mm film, kterým se točilo v 60.letech. [Zdroj: Wikipedia.org] (Dementra)