František je syn zámožného obchodníka, ktorý vedie bezstarostný život a veľa času trávi so svojimi priateľmi. Zažije však zjavenia,  po ktorých sa rozhodne vzdať majetkov, žiť v chudobe a pokore a kázať o láske, bratstve a pomoci chudobným. Postupne získava nasledovníkov a učeníkov, s ktorými založí františkánsku rehoľu. (STV)

ladanda

Svatý František: musíme se bratřit s muslimy. Alespoň teď vím, odkud pramení ty fantasmagorie současného papeže Františka! Jinak naprosto nudný film. ()

dalziel

Bez štipky pútavosti...Herci buď nehrajú alebo prehrávajú.Je až neuvriteľné, že produkcia nekolpa režserku dozadku.A ktomu 2 diely ničoho. ()

honza.g

Takhle to dopadá, když scénárist(k)a a režisér(ka) převedou legendu na plátno co nejúplněji, bez ohledu na cokoli dalšího. Jednotlivé epizody jsou dobré na úvod nějakého kázání v kostele, ale ve filmu působí jak výkřik ve tmě. Takže tentokrát ke koukatelnosti divákovi nepostačí oprostit se od znalosti historických souvislostí a rezignovat na jakoukoli logičnost v chování postav. Musíte být hluboce věřící a plně se soustředit na velikost myšlenek "evropského Budhy" a pak oceníte aspoň herecké výkony. ()

filipvrbik

Slabší film, u kterého jsem usnul, protože je nudný až to praští....nicméně, je dobře, že nějaký film o Svatém Františku vznikl, když máme papeže Františka, jen to asi měl natočit Hollywood a nedat to jako 178! minut dlouhý TV film....40% ()

slunicko2

Kde je láska, žádné peklo není. 1) Herci bez charismatu vedou fádní rozhovory v nevýrazném snímku, který mi připomíná povinné školní návštěvy v kině - poučné a nudné. 2) Osvětový přínos je sporný. Františkově přerodu bych, být odkázán na toto dílo, asi neuvěřil. Ve srovnání s filmem Bratr slunce, sestra Luna neobstojí. 3) Pro 81letou (!) režisérku Lilianu Cavaniovou je to již třetí zpracování stejného tématu, jak se zdá, nejhorší (František z Assisi, Francesco). ()