Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (34)

Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (S01E01)

Príbeh: Tajomstvu z vládneho laboratória sa podarí dosať na slobodu a je ohrozený osud malého amerického mestečka. Prevedenie: Nostalgia v každom smere. Páčila sa mi hudba doby aj dračí doupe. Bajky ako najlepší dopravný prostriedok. Odvíjajúce sa viaceré dejové linky dávajú vedieť že sa ráta z viac sériami. Pocity: Zatiaľ ma to veľmi neohúrilo. Príjemný návrat do 80. rokov. Ale dekel mi to neodpálilo. Asi som mal veľmi veľký Hipe. 55% ()

Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (S01E02)

Príbeh: Chlapci nájdu čudné dievča v lese. Hopper je na stop, ktorá ho privedie až k plotu štátneho laboratórneho zariadenia. Joyce má veľkú spotrebu telefónov. Nancy sa snaží o prvé sexuálne pokusy. Prevedenie: Opäť z toho až smrdia 80. roky a nostalgia. Atmosféra bohužiaľ nie je nijak epicky vystavaná a až posledných 5 minút núti diváka si zapnúť ďalšiu časť. Ale aj napriek tomu je to lepšie ako pilot. Pocity: Snažím sa empaticky sa vcítiť aspoň do nijakej postavičky v deji ale zatiaľ sa mi to nedarí. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva Hooper. 60% ()

Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (S01E03)

Príbeh: Odvíjame sa hneď v niekoľkých rovinách. Chlapci za pomoci divného divčatka hľadajú Willa. Nancy hľadá Barb. Joyce komunikuje s Willom. Hooper v prípadoch stále niečo nehrá. Prevedenie: Konečne sa atmosféra detskej scifi komédie mení na temnú scifi drámu. A vo veľa ohľadoch to sérií prospieva aspoň teda v mojich očiach. Pocity: Neustále sa motáme okolo horúcej kaše a niečo vo je zvedavé kam sa bude príbeh odvíjať a niečo vo mne je zas znudené a hovorí mi aby som to už vypol. Zatiaľ pokračujem dúfam že to nebude mega debilné rozuzlenie lebo inak sa sklamem veľmi v tunajšom hodnotení seriálov. 60% ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Príbeh: Joyce stále pátra po Willovi a stále viac jej z toho hrabe. Nancy a Jonathan to konečne začnú spolu ťahať a Hooper je na stope vládnemu sprisahaniu. Ell si konečne získava dôveru partie. Prevedenie: Atmosféra je konečne taká akú som ju od začiatku čakal. Hudba k tomu dokonalo sedí. Konečne ma seriál priklincoval do sedadla a chápem celkom hodnotenie.... doteraz som bol mierne skeptický. Pocity: Zatiaľ sa jedná o najlepšiu časť série. Len aby to nebola výnimka potvrdzujúca pravidlo. 90% ()

Kapitola pátá: Blecha a akrobat (2016) (S01E05)

Príbeh: Hopper berie spravodlivosť do vlastných rúk. Chalani si konečne uvedomili že sa Will nachádza v inej dimenzií a snažia sa do nej nájsť vchod. Ell to má s prekonaním vlastných démonov čoraz ťažšie. Prevedenie: Laboratórium už ani nie je taký atmosférický ťahák ako druhá dimenzia plná démonov. Plagát "The Thing" na ste v pivnici mega oceňujem. Pocity: Nostalgia sa mieša s napätím, čo viac si seriálový fanúšik môže želať. Ešte možno trocha potlačiť na pílu a bude to moja osobná Guilty Pleasure. 91% ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Príbeh: Nancy sa dostáva do druhej dimenzie. Hopper spája svoje sily s Joyce aby odhalili vládne sprisahanie. Ell konečne ukáže čo v nej je. Prevedenie: Konečne začínam fandiť hlavným hrdinom. Doteraz mi boli celkom ukradnutí a najviac ma zaujímala Hooperova dejová linka, ale touto časťou sa mi začína pozdávať aj hlavná štvorka nesympatických výrastkov. Pocity: Atmosféra sa dá krájať. Ellyn príbeh ponúka dosť emočne gradované finále a pekne postupne ukazuje s akými vnútornými démonmi musí chúďa bojovať. 93% ()

Kapitola sedmá: Vana (2016) (S01E07)

Príbeh: Všetci zasvätený do záhady okolo zmiznutých detí začínajú pomaly ale iste ťahať za jeden povraz. Prevedenie: Chalani sa konečne uzmieria a vracia to príbehu iskru. Ell sa snaží pomáhať kde iba môže až na pokraj vlastných síl. Páčilo sa mi hlavne prepojenie všetkých dejových liniek. Už nám iba zostáva nájsť a zabiť Demogorgona. Pocity: Som spokojný s tým, že sa všetci spoja proti či už druhej dimenzií alebo proti tajnému labáku. Aj napriek tomu že je to predvídateľné, páčilo sa mi to. 90% ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Príbeh: Boj v našej aj druhej dimenzií. Spojenie všetkých. Prevedenie: Sila ako sa za 55 minút dá tak vybičovať atmosfér a dotiahnuť a uceliť príbeh aby dal tú dobrú finálnu emóciu. Všetko čo si predstavujem pod pojmom finále série som dostal. Pocity: Boj hneď na niekoľkých frontoch bol zaujímavý a napínavý. Celkom ma pobavilo ako sa po tom všetkom, čo sa v mestečku stalo dokázali jeho obyvatelia tak jednoducho vrátiť k svojim predchádzajúcim životom. Aj keď sú tu zadné vrátka ako predzvesť dobrej druhej série. No uvidíme. 98% ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

Príbeh: Život v meste sa vracia do zabehnutých koľají. Do školy prichádza nové dievča, ktoré našej partii výrastkov okamžite padne do oka. Vyše niekto atakuje najlepšie skóre na arkádových automatoch a na poliach záhadne hnije zelenina. Jednoducho problémy malomesta. Prevedenie: Vraciame sa do nostalgických 80. rokov, na čo nás upozorňuje hudba aj móda. Rovnako sa vraciame aj k našim výrastkom, ktorým ani pribúdajúci čas nepridal na sympatiách. (No vážne toho Mika by som udrel). Joyce má nového nabijaka a Will bojuje so svojimi vnútornými démonmi. Pocity: Opäť pomalý rozjazd. Nič čo by priklincovalo do stoličky. Našťastie sa vyhýbame znovupoznávaniu hlavných hrdinov tak pevne verím že to už bude iba odsýpať. 55% ()

Kapitola druhá: Koledu, ty exote (2017) (S02E02)

Príbeh: Dozvedáme sa kam sa podela "Trinástka". Will zisťuje, že démoni, ktorý ho zužujú nie sú iba v jeho hlave. Nancy zas rozbieha milostný trojuholník a robí zo seriálu telenovelu. Prevedenie: Čo sa týka Willa je to ťažná dejová linka tejto série, všetko ostatné okolo je iba vata. Buď vata o zneužívanom dieťati (Eleven). Alebo o pubertálnych radovánkach. (Nancy)Pocity:Zatiaľ je to strašne priemerné a má to slabý ťah na bránu. na druhej strane je táto časť potrebná aby sme sa dozvedeli čo sa stalo s Eleven. Zrejme bude pre príbeh ešte dôležitá. Nedal som dve hviezdy iba kvôli krotiteľom duchov. 52% ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

Príbeh: Eleven stráca trpezlivosť a rozhodne sa navštíviť starú partu. Dustin sa rozhodne vychovať si Demogordona a Will sa rozhodne bojovať so svojimi démonmi ale tí ho pohltia lebo je to iba slaboduchá atrapa človeka. Prevedenie: To s tým vygrcaným Demogordonom bola rana do čierneho. Pridalo to seriálu tempo a nabral úplne iný rozmer. K tomu vzdor na chate. Super! začína sa to podobať na najlepšie diely prvej série. Pocity: Neskrývam nadšenie nad týmto dielom ale osobne si myslím, že sa z toho dalo vykresať viac. 70% ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Príbeh: Dustinove domáce zvieratko rastie. Eleven odhaľuje pravdu o svojej minulosti. Hooper konečne pochopil tajomstvo zhnitej zeleniny. Joyce sa snaží pomôcť posadnutému synovi. Prevedenie: Najviac sa mi opäť páči tajomné laboratórium. Samozrejme že myšlienka odhalenia s ktorou prišla Nancy je maximálne detská a naivná ale aj tak sa mi tá dejová linka páči. Pocity: začíname naberať na obrátkach a ak si tvorcovia zachovali zvyky z prvej série, potom tak skoro nezabrzdíme. 75% ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

Príbeh: Nancy a Jonathan na to konečne skočia. Misia je jasná. Nájsť Hoopera! Prevedenie: Tie tunely pod celým mestom sú mega. Celá tá logika s tieňovou príšerou sa mi moc nepáči ale je to aspoň aké také tajomno. Pocity: Bob, ktorý mi pripadal ako úplný ťulpas sa mi začína celkom páčiť. Jedenástkyna kampaň, za nájdením matky je dosť silená a celkom sa mi nehodí do konceptu ale asi to tam musí byť aby sa neskôr mohlo niečo odokryť. 76% ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

Príbeh: Hooper sa detoxikuje. Will opäť bojuje s vnútornými démonmi a El spoznáva tajomstvo svojho detstva. Prevedenie: Priateľstvo medzi Steavom a Dustinom je veľkým prekvapením. Max sa začleňuje do party. Lov na DemoDogy nemá chybu. Pocity: Konečne začína príbeh gradovať. Opäť najsilnejšia vec tohto seriálu, kedy sa nám všetky dejové linky navzájom prepojujú natoľko až splynú v jednom epickom finále. Dúfam že sa nemýlim. 90% ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

Príbeh: El zisťuje, že nie je na svete sama. Prevedenie: Partička miestnych vyvrheľov nijako neohúri. Zvláštne schopnosti už sú o niečom inom. Sestru mohla hrať trocha sympatickejšia herečka. Pocity: Nechápe! Príbeh maximálne graduje a všetci sú vo vytržení a oni zrazu dajú takýto sequel, ktorý nemá nijaký význam pre príbeh. Ale to nie je to najhoršie ale stráca sa aj nostalgická atmosféra a poberáme sa komerčným smerom modernej scifi. Jednoducho nechápem význam vzniku tejto časti. 32% ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Príbeh: Zo zeme sa vinú Demodogy a laboratórium je pod útokom. Kolektív spoznáva nového hrdinu. Prevedenie: Atmosféra laboratória je úžasná. Prevedenie nepriateľov stojí naozaj za to a tieňová príšera má určite ešte nijaké karty v rukáve. . Pocity: Tento diel som si vyslovene užil, konečne sa nostalgia miešala s napätím a atmosféra sa dala krájať. Toto je to, na čo som v podstate musel čakať sedem častí. 97% ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Príbeh: Will sa oddáva kúzlu exorcizmu. El je rozhodnutá zatvoriť portál za každú cenu. A chalani sa zas snažia prísť o život. Prevedenie: To vyháňanie nagrcanej tieňovej príšery z Willa nemalo chybu. Nástup El na scénu tiež famózny a celkovo sa na to teraz veľmi dobre pozerá. Pocity: Neviem či sa nebudem opakovať ale takto nijako si predstavujem zavŕšenie seriálovej série. Malo to všetko a priklincovalo to diváka do sedačky. Jednoducho super. 98% ()

Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (S03E01)

Príbeh: Dustin má nové dievča. Mike aj Lucas prežívajú letnú lásku. Bill je zatiahnutý na podivné miesto kde sa mu stanú čudné veci... Prevedenie: Letná láska, kúpaliská a nadupané autá sprevádzané hudbou 90s. Čo viac si želať. Pocity: Tak ako som hovoril o ukončení druhej série, tak hovorím aj o pilote série tretej. takto by sa to malo robiť. Nalákať a ku koncu explodovať do atmosférickej bomby. Veľmi dobré. Pevne verím že si tento raz séria udrží nastavenú latku. 92% ()

Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (S03E02)

Príbeh: Billy má halucinácie. Nancy a Jonathan sú na stope potkanov. Dustin odhaľuje Ruské spiknutie. Hooper je odmietnutý. Trinástka začína naplno žiť svoj teenegedream. Prevedenie: V podstate sme sa nič moc nového nedozvedeli a nebyť tam scénky s nakupovaním asi by som išiel s hodnotením ešte nižšie. Scény s podkaňou príšerou zatiaľ tiež celkom tešia. Pocity: Ako sme sa dobre rozbehli tak teraz zas stagnujeme. Časti sa hrajú na teenege filmy z 90. rokov a tajomno je iba na pozadí. Mám rád časti kde sa niečo deje. Tieto, ktoré iba umelo posúvajú príbeh a majú navodiť pocit gradácie by si tvorcovia kľudne mohli odpustiť. 45% ()

Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (S03E03)

Príbeh: Atmosféra začína hustnúť. El a Max sa snažia nájsť Billyho a dúfajú, že nemá prsty v zmiznutí plavčíčky. Hooper a Joyce sa vracajú do laboratórií aby odhalili záhadu magnetov. Prevedenie: S príbehom to ide ako na hojdačke. Akoby každú časť tvoril iný produkčný team. Najprv sú časti plytké a bez nápadu a potom dostanete takúto atmosférickú a príbehovo vygradovanú jednohubku od ktorej sa nedá odtrhnúť. Jednoducho to nechápem. Prečo si seriál nevie držať štandard. Pocity: Napravená reputácia z predchádzajúcej časti. Vynikajúci diel. Tá atmosféra z laboratória, alebo to počasie vonku. Úžasné. 98% ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry