Nancy má děsivé vize. El zvládne důležitou zkoušku. V Hawkinsu pak parta shání zásoby a chystá se do boje. (Netflix)

Eliott

Nemohu si pomoci, ale poslední díl před dlouho očekávanou finální bouří mi připadá o dost slabší. Stále se sice na závěr dost těším, ale upřímně to bude celkem trapné, pokud opět všechny hlavní postavy přežijí. Jestli na výše zmíněné dojde, asi bych si vsadil na někoho z trojice Johnatan, Steve a nebo Nancy. No uvidíme... 70% ()

Marius

Tvorcovia rozbehli zbytočne veľa línií, čo na jednej strane pôsobí dynamicky a divák sa nenudí, na strane druhej však seriál splošťuje a oprosťuje od akéhokoľvek hlbšieho posolstva, ktorým disponoval napr. priznaný Papa seriálu, o tom, že to málo tlačí na pílu ani nehovoriac. 7/10 ()

Anderton

Záverečná dvadsaťminútovka patrila medzi najlepšie pasáže poslednej série. Avšak hodinka pred ňou asi to najslabšie v sezóne. Bol to skôr taký výdych po dokonalej epizóde a spomínaný záver poriadny nádych pred finále. Snáď bude stáť za to. ()

HellFire

Je to jasné, ten klučina co byl celou první sezónu v Upside Down je gay (ne, fakt si nepamatuju jeho jméno) a je zamilovaný do svého nejlepšího kamaráda. Ale je z toho strašně smutný, protože ho nemůže mít, protože on není gay a má Eleven. To je to hlavní, co jsem si z téhle epizody odnesl :D. Tahle rovina, kdy hlavní hrdinové řeší dospívání, což bylo prominentní zejména v první epizodě, je ale zároveň to nejnudnější na celé 4. sérii. Mimochodem, každá postava sedící vzadu v tom chatrném autíčku je tutově mrtvá, když ho rozstřílí Rusáci AK-47 :). V téhle epizodě jsem si uvědomil, jak moc mi vadí přehnané zvukové efekty a hlavně ten otravný borec co chce zabít členy Hellfire klubu. Jo a doteď nikdo nepřišel na to, že armáda zaútočila na dům a zajala jednoho bodyguarda? Počítal bych, že se budou hlásit každou hodinu, jestli je všechno ok. ()

ALIENka_

Najednou mi přijde, že tvůrci rozjeli strašně moc dějových linek a tím, že se je snaží nacpat do jedný epizody, to působí strašně překombinovaně, protože se každou chvíli soustředí na někoho jinýho a vy nemáte šanci se do nějakýho příběhu pořádně vžít. Jde do tuhýho, ale na to, že je příští epizoda poslední, se tady moc věcí nestalo.. Ruská linka, která se mi i přes tolik chyb líbila asi nejvíc, je upozaděná a útěk hrozně zrychlenej. Hopper vypadá, jakoby v gulagu nikdy nebyl a samotnej gulag má tak pět vojáků na obranu.. Tuhle sérii mě příběh Eleven celkově moc nechytá, takže její rozhovory s doktorem jsem musela fakt přetrpět. Byly celkem zajímavý, to musím uznat, ale zkrátka mě Eleven tuhle sezónu nějak nevzala. A potom je tady celá ta věc s armádou. Ach jo. Vůbec mi nedává smysl, ukázali se asi ve dvou scénách, tak dávno, že jsem stačila zapomenout, o co jim vlastně šlo. Jsou sami za sebe nebo je do laborky poslala vláda? Vědci jednají na vlastní pěst, ale pracují pro vládu, ne? A mají vlastní lidi s helmami s nápisem MP, což by mělo znamenat military police, takže vojáci zabíjí vlastní vojáky?? To se mi zdá trochu divný.. Celá armádní dějová linka mi přijde jako absolutní ztráta času. Ještě když jim trvá sto let, než zjistí, že jejich lidi jsou mrtví, akorát aby všichni měli dost času se objímat... Ale abych jenom nekritizovala, musím pár scén taky vyzdvihnout. Konečná scéna s Eleven a helikoptérou byla skvělá, stejně jako rozhovor Mikea a Willa, ruská laboratoř a příprava na bitvu. Hodnocení: jsem jediná, komu chybí krátký epizody? Nestěžuju si (možná trochu), ale kdybych se chtěla kouknout na celovečerák, tak si nepustím seriál/10 ()

Trevor

Človeku bolo Willa pri rozhovore s Mikeom ľúto a je to jeden z mála prípadov keď povinná LGBT vsuvka nevadila, skôr naopak...epizóda s názvom Papa by si možno zaslúžila výraznejší flashback do jeho života, toto by bol jeden z tých prípadov kedy by pomohol a nakoľko trochu za očakávaním zaostal aj dej v Matičke Rusi dá sa predpokladať že táto epizóda potom ako ju nebudú hodnotiť iba ST fanúšikovia padne z terajších 91% snáď niekam k 83%... ()

Luicy

Určitě nemohu říct, že by mě to nebavilo, ale když si tento díl porovnám s předešlými, tak to bylo trochu slabší. Sice tam byly v celku fajn dialogy, ale obecně v ději scházela pořádná akce... pasáže s Eleven byly největší vopruz... ()

Martrix

Po této epizodě se přestávce nedivím. Ta sedmá byla totiž tak skvělá, že by ta následující, vyzněla krátce po ní...trochu slabě. S výjimkou úvodu, se totiž odehrává "na povrchu" a je to spíš připrava pro grand finále. ()

Sany33

Príbeh: Jedenástka sa musí postaviť proti svojim stvoriteľom aby sa opäť mohla stretnúť s Mikom. Aby to bolo možné musí v sebe prebudiť všetku svoju energiu. Zatiaľ sa Hooperovi svitá na lepšia časy, keď sa záchranná misia začne uberať tým správnym smerom. Deti v Hawkinse sa zatiaľ pripravujú na finálny boj s Vecnom. Prevedenie: Asi prvý raz mi povinná netflixovská LGBT pasáž až tak veľmi nevadila lebo bola reálna a netlačila na pílu. Na druhej strane vyvrcholenie konfliktu eleven vs papá som čakal v oveľa väčších rozmeroch ale aj tak to potešilo. Ak k tomu pridáme dobrú hudbu z 80.s tak máme celkom dobrú časť, ktorá znesie to najprísnejšie hodnotenie. 91% ()