Max je ve smrtelném nebezpečí a dochází jí čas. Jeden z pacientů léčebny Pennhurst má návštěvu. Hopper se v Rusku činí, až se z něj kouří. (Netflix)

Anderton

Podľa môjho názoru zatiaľ najlepšia epizóda celého seriálu. Každá dejová línia šľape naplno, čaká nás zopár prekvapení, cool retrospektíva, návšteva blázninca-väznice ako v Mlčaní jahniat a záver je proste stopercentný Stranger Things. Nemám, možno prvýkrát počas celého seriálu, žiadne výhrady a trochu sa bojím, že štvrtá séria asi už nič lepšie neponúkne. ()

-bad-mad-wolf-

Vtipná i efektní tlouštíkova rambojízda, arašídové máslo, hororový retrovýlet s Robertem Englundem a psychofight za znění Running Up That Hill. Nevím, jestli je to nejlepší epizoda Stranger Things vůbec, ale určitě bude v okruhu nominovaných. ()

DJ_bart

Zatímco 3. řadu si pro mě ukradl Dacre Montgomery v roli Billyho, tak řadu čtvrtou si zcela bezkonkurenčně ukradla Sadie Sink v roli Billyho sestry, Max. Bez debat. V tý zrzce už odjakživa přeci jen něco bylo. ()

dr.horrible

Je to tam zas! Dejová línia s El sa pripravuje na neurčité veľké veci. S Joyce atď. je to zatiaľ malinko rozpačité (zostáva veľa času). Vyšetrovanie ok, zábavné. Ale čo prislúbil záver predošlej epizódy a že je doteraz bez debaty najzaujímavejšia postava Max, to zrazu nečakane a zase prerastie do prvého vrcholu série, seriálu, žánru, a je to tam zas! Kult. ()

HellFire

Velmi pomalu začíná být seriál zajímavý, ale pořád jsem na vážkách. Vůbec mi to nepřipadá jako Stranger Things, i když postavy jsou od první epizody víceméně ty samé. A to je problém, protože tvůrci očividně nemají koule na to zabít kohokoliv důležitého. Nejdřív přežije Hopper a teď má jakože zemřít Max, čemuž sem nevěřil ani na vteřinu. Co mě ale hodně potěšilo, tak cameo Roberta Englunda jako Victora alias Freddyho Kruegera. Za to u mě mají tvůrci velké plus. ()

ALIENka_

Jakkoliv se mi tahle epizoda líbí, zároveň s ní mám hrozně moc problémů. Tak snad abych začala tím dobrým. Lucasova sestra už mě kupodivu tolik nesere a začínám ji mít docela ráda. Nevím, čím to je, že mi teď přijde sympatická (možná, protože tam není tak často jako ve trojce a tvůrci se ji konečně naučili používat). ¯\_(ツ)_/¯ Sadie příběh je skvělej, tu holku jsem si fakt oblíbila a jsem ráda, že jí dali hlubší příběh a smrt Billyho neodbyli. Kámoš Jonathana je největší pohodář. A takový vlasy bych taky chtěla mít. Stejně jako Robin s Nancy, který spolu mají úžasnou chemii, a jejich rozhovor ve stylu Mlčení jehňátek byl zatraceně dobře udělanej! Zradu ruskýho překupníka jsem opravdu nečekala a překvapení cením, stejně jako Mika a Willa, který si konečně pořádně promluvili a všechno mezi sebou urovnali. Tak a teď k výhradám. Útěk Hoppera byl prostě jeden velkej plot armor, on má doslova nohu namaděru, ale skáče ze střech, jezdí na skútru, zabíjí kdekoho a běhá jako dvacetiletej. Mohli byste argumentovat adrenalinem, ale pochybuju, že by vám díky němu srostly kosti. Navíc strávil dost času v gulagu, což se na člověku taky podepíše, adrenalin neadrenalin. Přestřelka v domě působí sice hezky, ale že by jeden agent sejmul tolik vojáků se mi zdá krapítek přestřelený. Útěk Max je sice pěknej na pohled, ale toho plot armoru je tam na můj vkus taky trochu moc. Když vím, že se tvůrci bojí zabíjet důležitější postavy, tak mě žádná hrozba smrti nijak nerozhodí. Doufám, že se toho přestanou bát, byla by to škoda. Hodnocení: kde se vzali ty lidi z laborky? On tam má ten vědec ještě nějaký slovo? Já myslela, že ho vyhodili/10 ()

corpsy

Niekoľko scén, ktoré pripomenú niekoľko filmových klasík, plus vygradované finále trochu podkopáva niekoľko vyslovene trápnych výkonov Mayi Hawke, tá sa z epizódy do epizódy stáva stále viac a viac najslabším článkom sezóny, aj keď veľakrát zapôsobí pre dej ako deus ex machina. ()

Trevor

Treba uznať že atrapa výsluchu Hannibala Lectra Clarice Starlingovou bola pomerne zaujímavým počinom (aj keď kto zbúchal celý Ozark sa pri výbornej retro atmosfére roku 1954 musel pousmiať, pretože naivného gamblera a neskôr vedúceho motorestu zahral vo svojej vedľajšej úlohe tento chlapík tak presvedčivo že v každej inej úlohe už bude pôsobiť smiešne), aj keď úvod mohol byť predsa len o čosi lepší. Ono keď sa študentky pokúšajú presvedčiť profesora nikdy to nie je ich vlastnou výrečnosťou, ale vhodne krátkymi sukňami, prípadne peknými fotkami ale pobavilo. Záver epizódy by bol epický ak by nemal šťastný koniec, ale napriek tomu bol veľmi dobrý a nepochybne najlepšou časťou bol útek z ruského lágru. Ten bol tak trápny až bol perfektný. ()

Luicy

U filmů bývám často docela plačko, ale tento díl s mými emocemi moc nelomcoval. Bylo to sice pěkný a ten závěr s písní Running Up That Hill byl fajn, ale klidně bych tu scénu ukončila po vzoru GRRM. Nicméně pět hvězdiček musím střelit za tu dějovou linii v Rusku, která je plná akce. Ty rvačky s komoušema mě baví :) ()

William_

Definitivně nejlepší díl doposud. Nechybělo zde nic: napětí, humor, akce, tajemno. Jen ta retrospektivní scéna ve vězení, kdy se vracíme do minulosti mohla být o chloupek lépe zpracována, tak jak to umí pánové v seriálu American Horror Story v době jeho nejlepší slávy - ihned jsem si na tento seriál vzpomněl, a to je jen dobře. Oproti minulé epizodě kde se toho moc nestalo, tady jakoby vybouchla bomba zvratů a divák jen hltá to, co se před ním děje na obrazovce. ()

okkac

Naprosto skvěle vygradováná epizoda. Těší mne, že zatím je 4. série výhradně hororová proti spíše dost komediální 3. sérii. Záporák Vecna je super a strašidelný, a v podstatě je to Freddie Krueger, což je skoro přiznané díky cameu Roberta Englunda. ()