Na staré farmě a hluboko pod obchodním centrem Starcourt číhají podivná překvapení. A Mozkožrout zatím nabírá na síle. (Netflix)

ALIENka_

Skvělá epizoda, která ale postrádá logiku (Rusové maj supertajnou základnu absolutně bez kamer a skoro nechráněnou) a je plná klišé, který mě vyloženě serou (protagonista utíká před záporákem, kterej jde pomalejc než beznohej apod.). Strašně mě sere příběh toho bezzubýho děcka, kterej působí tak strašně nereálně (parta lidí se úplně v pohodě proplíží zalidněnou místností a NIKDO si jich nevšimne, to i hovno vidí líp..). Hodnocení: 4/10 ()

Sany33

Príbeh: Rusáci rozmiestnili magnetické generátory okolo elektrárne. Pod Starcourtom čaká ďalšie Ruské prekvapenie. Mozgožrút a jeho armáda sa pripravujú na finálny útok. Prevedenie: Zdevastovanie chaty v priamom prenose. Všetko okolo Rusákov je tak krásne tajomné až sa mi to páči. Robin je nenormálne dobrá postava. Som rád že zapadá do univerza. Pocity: Opäť jedna z dokonalých častí, čo sa týka atmosféry a posúvania príbehu až ku gradácií. Nemám čo vytknúť týmto tempom dám celú sériu za deň. 96% ()

Martrix

Konec nechutňárna á la The Blob Chucka Russella z roku 1988, mixnutý s jakoukoliv hnusárnou třeba od Carpentera. Jenže než se k závěru dojde, tak to trošku dře a i když je třeba postava ruského Arnolda vcelku cool, tak se do Stranger Things prostě nehodí stejně, jako celá ta ruská konspirace. Ale nač zbytečně kafrat, buďme rádi za kvalitní seriál, ze kterého je cítit láska ke starým dobrým filmům, na něž najdeme spoustu odkazů a které Duffeři dokázali složit ve funkční celek. ()

kyjo

Ok, chápu, že tohle je seriál pro děcka, takže na nějaký velký přemejšlení se tady nároky nekladou, ale i těm blbějším z nás přece musí vrtat hlavou, jak je možný, že Rusové byli schopní vyhloubit stovky metrů tunelů a podzemních komplexů uprostřed americkýho města, během studený války, aniž by si toho někdo všiml. A ještě se tam vesele promenádujou v sovětských uniformách. :) Nebo jsem jedinej, komu tohle přišlo tak trochu přitažený za vlasy? ()

Tom10000

5.díl. Robin, Steve, jedna malá holka a Dustin se dostanou do podzemního komplexu, kde se Rusové snaží otevřít trhlinu k příšerám. Nancy, Max, Jonathan, Mike a Lucas s Jedenáctkou spojují síly, aby přišli na kloub zřejmě novým příšerám, jež jsou schopné infikovat ostatní lidi. Nancy a Jonathan se v nemocnici, kde pátrají po jedné ovlivněné paní, dostanou do životu nebezpečné situace. Mike se snaží udobřit s El (Jane), a zdá se, že se mu daří. Hopper a Joyce se ocitnou v podivné sovětské laboratoři, a musí znovu utíkat před divnm psychopatem. Cestou sebou vezmou jednoho rukojmího, a staví se u jednoho známého. 95 procent. ()

• Auto, ukradené na benzínce, je Cadillac Eldorado Biarritz Convertible z roku 1984. (J.F.B.)