El plánuje dokončit, co začala. Ostatní stupňují tlak na děsivou sílu, která drží Willa jako rukojmí. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Will sa oddáva kúzlu exorcizmu. El je rozhodnutá zatvoriť portál za každú cenu. A chalani sa zas snažia prísť o život. Prevedenie: To vyháňanie nagrcanej tieňovej príšery z Willa nemalo chybu. Nástup El na scénu tiež famózny a celkovo sa na to teraz veľmi dobre pozerá. Pocity: Neviem či sa nebudem opakovať ale takto nijako si predstavujem zavŕšenie seriálovej série. Malo to všetko a priklincovalo to diváka do sedačky. Jednoducho super. 98% ()

Wiikii

Ano, poslední díl byl "Bitchin". Vše do sebe krásmě zapadalo, mělo drive, mělo logiku, jen to zavření brány do "The Upside down" bylo moc rychle, leč vše co tomu předcházelo bylo dokonalé. A díky nevyřešenému nepříteli se otevírá možná zápletka pro třetí sérii v podobě The Mind Flayera... + Dufferové by si možná mohli přividělat i novým High school musical, závěr epizody nebyl špatný :) ... ()

David.Darco

Paradoxne slabšie finále, ako jeho samotná predpríprava. Neviem čo sa stalo, ale akosi som sa nedokázal tento krát dostať s postavami do akcie. Nie že by tu neboli perfektné scény v podobe Steve's fight, rozhovor v dodávke, alebo vyústenie Exorcistickej inšpirácie. Akurát mi to celé prišlo akési rýchle. Čo je ďalším paradoxom, nakoľko sa problém rozvíjal celkom pomaly. Možno aj práve v tom tkvie môj problém a napadá mi, či sa nedala predsa len tá 7ma epizóda využiť aj inak. Spomenul som si na Votrelca, ktorého prvý komorný diel vystriedala militantná dvojka plná príšer. Ono je vážne niekedy menej aj trochu viac. Platí to aj tu. Napokon mi však srdiečko zahriali opäť Vianoce a zimný ples. Vzťahy medzi postavami a útrapy vtedajších dospievajúcich detí sú plnohodnotnou súčasťou ST, dokonca niekedy aj zaujímavejšou ako samotná hororovo-sci-fiction zápletka. Scenáristi tentokrát skutočne potešili prostredníctvom Nancy v závere. Rozporuplné pocity tak na piatu hviezdu siahnuť nedovolia. ()

Dr. Hawkeye

Výborný závěr (ano, čekání nás přinejmenším ještě dvě série, ale prozatím se to jako závěr tváří ). Ani u jedné epizody jsem nestihl vyzdvihnout dvě věci, které tento seriál vyzdvihují nad mnohé ostatní. Skvělá hudba je již takřka tradicí, ale soundtrack Stranger Things se opravdu povedl. Co se však povedlo ještě víc, je neskutečně zdařilý casting, a to ve všech rolích. ()

poet

Nikdy som ešte nepísal komentár pre nejaký diel serie ale toto zakončenie proste stalo zato...Vygradované na maximum a zostrihané tak že napätie sa dá krájať. Jednotlive sekvencie príbehu do seba perfetkne zapadajú. Dufferovci klobuk dole. Mna osobne (zrejme starnem) najviac potešila ta záverečná scéna školského večierku. Tých hercov si proste musíte oblúbiť. Eleven a Mike ale aj ostaní boli proste úžasní. Hned ako skončil tento diel tak som si musel pustiť Cyndi Lauper - Time after time aby som si vychutnal tu atmosféru opakovane ()

• Karen Wheeler (Cara Buono) si ve vaně čte knížku „Heart of Thunder“ („Bouřlivé srdce“) od Johanny Lindsey. (Duoscop)